elektroninės knygos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektroninės knygos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektroninės knygos“.

Rajonų bibliotekas pasieks elektroninės knygų skaityklės

 Vyriausybė patvirtino nutarimą, kuriuo vadovaujantis savivaldybės bus aprūpintos elektroninių knygų skaityklėmis, skatinsiančiomis gyventojų naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis bei domėjimąsi lietuvių literatūros klasikos kūriniais. Pagal Kultūros ministerijos rengtą projektą Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai patikėjimo teise priklaususios elektroninių knygų skaityklės, kurių bendra įsigijimo vertė daugiau kaip 102 tūkst. litų, bus perduotos savivaldybių nuosavybėn.
Lietuva 2014-08-27

„Apple“ sulaukė nepalankaus sprendimo e-knygų byloje

JAV teismas pripažino, kad „Apple“ kartu su leidėjais nesąžininingai nustatinėjo elektroninių knygų kainas ir pažeidė konkurencijos taisykles, rašo BBC. Teisėjos Denise Cote teigimu, „Apple“ tendencingai siekė apriboti konkurenciją elektroninių knygų rinkoje. Tuo tarpu „Apple“ nesutinka su tokia teismo išvada ir žada skųsti sprendimą aukštesnės instancijos teismui. Naujo teismo posėdžio metu teisėja turėtų paskelbti žalos dydį, kurį „Apple“ turės atlyginti savo klientams.
2013-07-11

ES padavė Prancūziją ir Liuksemburgą į teismą už sumažintus mokesčius el. knygų pardavimams

Europos Komisija padavė į teismą Prancūziją ir Liuksemburgą dėl nelegaliai sumažintų pardavimų mokesčių už elektronines knygas, praneša "EUbusiness". Komisija teigė, kad įstatymas aiškiai apibrėžia pridėtinės vertės mokesčio (PVM) normas ir visus galimus jo sumažinimus. Prancūzija nuo 2012 m. sausio mėnesio sumažino PVM už el. knygų pardavimus iki 7,0 proc., nors įstatymo nustatyta dalis yra 19,6 proc. Liuksemburgas dar labiau pažeidė taisykles, nes PVM už el. knygas čia tesiekė 3 proc.
2013-02-22

Elektroninės knygos – literatūros ateitis ar tik laikinas susižavėjimas?

 Elektroninės knygos – sparčiai pasaulyje tobulėjanti alternatyva įprastoms, popierinėms jų versijoms, vis dažniau paskatinanti specialistus prabilti apie popierinės korespondencijos „mirtį“. E-knygų pranašumai akivaizdūs: interaktyvumas, ekologiškumas, galimybė tekstą papildyti vaizdais bei garsais, paprastesnis ir kur kas greitesnis platinimas, galiausiai – žemesnė kaina. Nepaisant visų šių privalumų, lietuviškų elektroninių knygų – ne taip ir daug.
2013-01-24

Pirmosios lietuviškos el. knygos – trečdaliu pigesnės už popierines

Šią savaitę įmonių grupė „Alma littera“ skaitytojams pristatė elektronines knygas. Apie 300 užsienio ir lietuvių autorių knygų el. formatu jau galima įsigyti elektroniniuose knygynuose pegasas.lt ir knyguklubas.lt. Kitų metų pradžioje skaitytojams planuojama pasiūlyti jau daugiau kaip pusę tūkstančio naujų el. knygų, o per porą metų jų asortimentas turėtų išaugti iki 3000 pavadinimų. Pasak bendrovės „AL holdingas“ generalinio direktoriaus Gintauto Mažeikos, el.
2012-12-20

7 pagrindinės technologijų guru prognozės 2013 metams

Portalas mixednews.ru pristato septynias svarbiausias technologijų guru Marko Andresono prognozes 2013 metams. 1. Globalioje kompiuterių rinkoje dominuos toks personalinio kompiuterio formatas, kuomet kompiuteris visuomet bus su vartotoju. Planšetinių ir panašių įrenginių kategorija pelnytai užima vyraujančio rinkos segmento padėtį kompiuterinės įrangos rinkoje. 2. Intel: Karalius mirė, tegyvuoja karalius.
2012-12-11

Britai perka daugiau elektroninių knygų nei popierinių

Interneto parduotuvė „Amazon“ paskelbė, jog britai teikia pirmenybę elektroninėms knygoms. 2010-ųjų rugpjūtį „Amazon“ Didžiojoje Britanijoje pristatė elektroninių knygų skaitytuvus „Kindle“. 2011-ųjų gegužės mėnesį skaitmeniniai leidiniai pagal pardavimus aplenkė knygas su kietais viršeliais santykiu 2:1. Dabar „Amazon“ parduoda daugiau elektroninių knygų nei visų spausdintų leidinių (su kietais ir minkštais viršeliai). Nuo metų pradžios šimtui popierinių tenka 114 elektroninių knygų.
2012-08-09

Leidyklos atranda internetą

Internetinė prekyba knygomis pamažu įsibėgėja ir vis labiau kaišo pagalius tradiciniams knygynams. Permetusios dalį pardavimo į elektroninę erdvę, leidyklos audžia ir elektroninių knygų projektus, rašo „Lietuvos rytas“. Galimybė įsigyti knygų internetu skaitytojams atrodo vis patraukliau. Pasak „Baltų lankų„ rinkodaros projektų vadovės Ievos Bluvštein, šiuo metu savo interneto parduotuvėje leidykla parduoda per dešimtadalį savo knygų.
2012-07-02

„Apple“ neigia kaltinimus dėl kartelinio susitarimo

Korporacija „Apple“ paneigė kaltinimus, esą ji su leidyklomis susitarė dėl elektroninių knygų kainų padidinimo, informuoja AFP. JAV teisingumo departamentas trečiadienį padavė ieškinį prieš „Apple“ ir kelias leidyklas, apkaltinęs jas karteliniu susitarimu dėl elektroninių knygų kainų. "Teisingumo departamento mesti kaltinimai sąmokslu yra paprasčiausiai neteisingi", - teigiama "Apple" atstovo spaudai žiniasklaidai išplatintame elektroniniame laiške.
2012-04-13

JAV padavė ieškinį prieš „Apple“ dėl elektroninių knygų kainų

Jungtinių Valstijų teisingumo departamentas padavė ieškinį prieš korporaciją „Apple“ ir kelias leidyklas, apkaltinęs jas karteliniu susitarimu dėl elektroninių knygų kainų, rašo „The Washington Post“. JAV kaltina korporaciją "Apple", leidyklas "Hachette", "HarperCollins", "Macmillan", "Simon and Schuster" ir "Penguin" slapta susitarus dėl jų pardavinėjamų elektroninių knygų kainų. Ieškinys pateiktas kitą dieną po naujausių pranešimų apie "Apple" akcijų vertę.
2012-04-12
REKLAMA
REKLAMA

JAV valdžia tikisi priversti stambias leidyklas sumažinti elektroninių knygų kainas

JAV teisingumo ministerija ruošia susitarimą dėl elektroninių knygų, parduodamų interneto parduotuvėse „Apple“ ir „Amazon“, kainų reguliavimo su trimis stambiausiomis leidyklomis. Teigiama, kad leidyklos „Simon & Schuster“, „HarperCollins“ ir „Hachette Book Group“ turi pasirašyti susitarimą kitą savaitę.
2012-04-06

„Amazon“ prioritetu tampa planšetiniai kompiuteriai

Gana nelinksmos naujienos klasikinių elektroninių knygų skaitytuvų gerbėjus pasiekė iš Taivano: leidinys  „DigiTimes“ pranešė apie kompanijos „Amazon“ prioritetų kaitą. Susiję su „Amazon“ planšetinio kompiuterio „Kindle Fire“ gamyba šaltiniai teigia, jog amerikiečių kompanija pradeda daugiau dėmesio skirti planšetiniams kompiuteriams, tuo tarpu ekranų su elektroninio rašalo technologija užsakymai mažėja.
2012-03-08

Dvikova: knyga prieš skaitytuvą – kuris kurį?

Nuolat (su tam tikrais laiko intarpais) internete vis pasirodo straipsniai bei pranešimai spaudai apie elektroninius knygų skaitytuvus, jų populiarėjimą, vartojimo augimą ir neabejotiną naudą lyginant su knygomis. Nors Lietuvoje mes viso to populiarumo nejaučiame (bent jau šių eilučių autorius to nepastebėjo), bet protingi dėdės, kurie užsiima šių daikčiukų prekyba, vis kartoja „jau visai netrukus, tuoj, tik laiko klausimas.
2012-02-22

Estijoje išaugo elektroninių knygų pardavimai

Sausį Estijoje buvo parduota 1 tūkst. 500 estų kalba parašytų elektroninių knygų, o tai yra beveik 2,5 karto daugiau, palyginti su praėjusių metų vidurkiu, remdamasi Estijos elektroninių knygų centro duomenimis, praneša Estijos visuomeninė televizijos ir radijo korporacija (ERR). „Visas knygų leidybos pasaulis patiria didžiulius pokyčius, ir nors elektroninių knygų rinkos dalis tebėra ganėtinai maža, ji vis dėlto gali tapti vidaus knygų rinkos apsauginiu tinklu“, – teigia centro vadovas Margus...
2012-02-03

Parlamentaras G. Navaitis siūlo taikyti PVM lengvatą ir elektroninėms knygoms

Seimo narys Gediminas Navaitis ragina, kad Lietuvoje parduodamoms elektroninėms knygoms, kaip ir spausdintiems popieriniams leidiniams, taip pat būtų taikoma Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata. Antradienį Seime parlamentaras įregistravo PVM įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma 9 procentų PVM tarifą taikyti knygoms bei neperiodiniams informaciniams leidiniams, įskaitant ir elektronines knygas.

„Amazon" parduoda daugiau elektroninių knygų nei popierinių

Didžiausias interneto knygynas „Amazon.com" pranešė stebintis stabilų savo elektroninių knygų skaitytuvų „Kindle" ir elektroninių knygų paklausos didėjimą, pranešė JAV dienraštis „San Francisco Chronickle". Pasak „Amazon"  atstovų, nuo balandžio mėnesio internetiniame knygyne parduodama daugiau elektroninių knygų, nei popierinių: 100 nupirktų popierinių knygų statistiškai tenka 105 elektroninės.
2011-05-20

E. knygos už ačiū

Jei skaitote angliškai ir norėtumėte laisvalaikiu pasipildyti nemokamų elektroninių knygų kolekciją, galbūt pravers ši apžvalga. Čia pateiktos nuorodos į geriausias nemokamų e.knygų svetaines. Kai kuriose yra ir knygų kitomis kalbomis skyrelis.
2011-03-18

Elektroninės knygos rungiasi su popierinėmis

12-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje kalbėta ne tik apie įprastas, popierines, knygas, bet ir diskutuota apie elektroninės knygos ateitį pasaulyje ir Lietuvoje. Statistika rodo, kad elektroninės knygos užima vis tvirtesnę poziciją rinkoje, o per ateinančius metus jų poreikis turėtų dar išaugti. „Visus šiuos pokyčius lėmė ne krizė, o naujos technologijos, dažnai patogesnės vartotojui ir verslui“, – kalbėjo projekto Skaitykle.lt įkūrėjas Deividas Talijūnas.
2011-02-25

Elektroninės knygos rungiasi su popierinėmis

12-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje kalbėta ne tik apie įprastas, popierines, knygas, bet ir diskutuota apie elektroninės knygos ateitį pasaulyje ir Lietuvoje. Statistika rodo, kad elektroninės knygos užima vis tvirtesnę poziciją rinkoje, o per ateinančius metus jų poreikis turėtų dar išaugti. „Visus šiuos pokyčius lėmė ne krizė, o naujos technologijos, dažnai patogesnės vartotojui ir verslui“, – kalbėjo projekto Skaitykle.lt įkūrėjas Deividas Talijūnas.
2011-02-24

Knygų leidyba atsigauna, bet e-knygų dar teks palaukti

Savaitgalį šurmuliavusi knygų mugė sulaukė 61,8 tūkst. lankytojų. Tai beveik dviem tūkstančiais daugiau žmonių nei apsilankė pernai. Mugėje dalyvavusių leidyklų teigimu, viskas praėjo sėkmingai, knygų pardavimai taip pat nenuvylė, nors pastebėta, kad keičiasi knygų mugėje apsilankančių pirkėjų įpročiai. Bundama iš sąmonės netekimo Leidyklos „Baltos lankos“ vyriausiasis redaktorius Saulius Repečka, kalbintas dar knygų mugės metu, teigė, kad pirmų dienų įspūdžiai buvo keisti.
2011-02-22

Elektroninės knygos populiaresnės už popierines

Internetinė parduotuvė „Amazon“ pateikė 2010 metų paskutinio ketvirčio finansinę ataskaitą. Pasirodo, „Amazon“ pernai pardavė daugiau „Kindle“ trečiosios kartos elektroninių knygų negu tradiciniu popierinių. Ataskaitoje teigiama, jog šimtui popierinių parduotų knygų tenka 115 elektroninių „Kindle“ trečiosios kartos skaitytuvų arba kitokių „Kindle“ prietaisų, taip pat leidžiančių skaityti PDF ar kitų populiariausių formatų knygas.
2011-01-28

„Google“ įsigijo elektroninių knygų skaitytuvų gamintoją

„Google“ įsigijo bendrovę „eBook Technologies“, gaminančią elektroninių knygų skaitytuvus. Sandėrio detalės neskelbiamos. „eBook Technologies“ kuria elektroninių knygų skaitytuvus, programinę įrangą jiems bei elektroninių knygų pardavimo internete sistemą. Šiuo metu bendrovės tinklalapyje visa informacija apie jos produkciją yra pašalinta.
2011-01-14

Ateities elektroninės knygos – su reklamomis

Užsienio knygų leidėjai ir pardavėjai jau eksperimentuoja su naujomis elektroninių knygų koncepcijomis. Yra minčių kai kurias knygas platinti nemokamai. Tačiau, kaip žinia nemokamas sūris tik pelėkautuose. Tokie leidiniai bus pagardinti reklamomis. Bandomos įvairios reklamos formos. Jos gali būti rodomos pirmą kartą įsijungus knygą (filmukai ar muzika), slėptis tolesniuose puslapiuose, iššokti knygos viduryje, ar tiesiog puošti viršelius.
2010-12-15

„Google“ netrukus atidarys savo knygyną

Bendrovė „Google“ iki šių metų pabaigos atidarys elektroninių knygų knygyną „Google Editions“ , remdamasis šio projekto vadovu Scottu Dougallu pranešė dienraštis „The Wall Street Journal“. Iš pradžių „Google Editions“ aptarnaus tik JAV vartotojus, o Europos rinkai skirta knygyno versija bus pristatyta pirmąjį 2011 m. ketvirtį, sakoma pranešime. Skaitmeninėje „Google“ knygų parduotuvėje lankytojai galės peržiūrinėti elektronines knygas ir patikusias įsigyti.
2010-12-01

Elektroninės knygos žavi pranašumais, bet Lietuvoje dar stokoja populiarumo

Elektroninės knygos žavi pranašumais, bet Lietuvoje dar stokoja populiarumo Įprastai miestiečiai keliaudami viešuoju transportu laiką užmuša skaitydami. Ar įsivaizduojate situaciją, kad vietoj populiaraus nedidelio formato romano keleiviai išsitrauktų vieną iš „Brolių Karamazovų“ tomų? Šiais laikais tai įmanoma turint elektroninių knygų skaitytuvą. Pasaulyje tokie skaitytuvai sparčiai populiarėja ne veltui – jie turi nemažai pranašumų.
2010-08-20

Elektroninių knygų rinkon žengia ir „Sharp“

Japonijos bendrovė „Sharp“ pranešė ketinanti papildyti elektroninių knygų skaitytuvų gamintojų gretas. Iki šių metų pabaigos rinkai bus pateiktas pirmasis „Sharp“ e. knygų skaitymo įrenginys, teigiama bendrovės pranešime. „Sharp“ elektroninių knygų skaitytuvai bus suderinami su XMDF (ever-eXtending Mobile Document Format) formato turiniu.
2010-07-23

Elektroninių knygų pirmąkart parduota daugiau, nei popierinių

Didžiausiame interneto knygyne „Amazon.com“ pirmą kartą knygų, skirtų elektroninių knygų skaitytuvams „Kindle“, parduota daugiau, nei tų pačių knygų kietais viršeliais. Per paskutiniuosius tris mėnesius 100 „Amazon.com“ parduotų popierinių knygų kietais viršeliais teko 143 „Kindle“ skirtų tų pačių knygų egzempliorių, teigiama bendrovės pranešime. „Amazon.com“ atstovai pranešė, kad ši statistika remiasi JAV rinkos duomenimis, į ją esą nebuvo įtrauktos nemokamas „Kindle“ knygos.
2010-07-20

Pradedama mažmeninė prekyba elektroninių knygų skaityklėmis

Bendrovė „Topo centras“ pranešė pirmoji Lietuvoje pradedanti mažmeninę elektroninių knygų skaityklių prekybą. Iki šiol šiuos prietaisus buvo galima įsigyti tik internetu, teigiama bendrovės pranešime. Pasak bendrovės atstovų, dar neseniai skeptiškai vertintos elektroninių knygų skaityklės pamažu atranda savo pirkėją. Didėjant gyventojų susidomėjimui, „Topo centras” nuo balandžio 7 d. pradės šių prietaisų prekybą.
2010-04-06
Į viršų