Dilgėlė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Dilgėlė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Dilgėlė“.
Šiukštu nerinkite šių augalų: apie jų nuodingumą žino ne visi
Planuojantiems žoliauti miškuose, specialistai primena apie miškuose randamus naudingus bei nuodingus augalus, o taip pat augalus, kuriais pasigrožėjus, reikėtų juos palikti miškui.
Birželio pabaigoje ir liepos pradžioje Lietuvos miškuose bei pamiškėse galima rasti gausybę naudingų sveikatai žolinių augalų, rašoma pranešime spaudai.
Žolininkė Jolanta ragina prisirinkti šių augalų: jie – vitaminų bomba
Pavasaris – puikus metas prisirinkti žolelių, kurios ne tik skanios ir puikiai tinka patiekalams pagardinti, bet ir naudingos sveikatai. Apie tai, kokių žolelių galima prisirinkti jau dabar papasakojo savo asmeninį tinklaraštį „Mano žolelės“ vedanti žolininkė Jolanta.
Pasak Jolantos, bene visos žolelės turi naudingų organizmui medžiagų. Ji tikino, kad kiekviena iš jų yra tarsi skirtingų vitaminų bomba.
„Visos jos geros imuninei sistemai.
Žolininkė ragina pasigaminti šį mišinį: sveikata padėkos
Žolelių actas yra vienas iš natūralių gamtos produktų, kuris daugiau nei tūkstantmečius naudojamas ne tik maisto gaminime, bet ir kaip vaistinė sveikatos priežiūros priemonė.
„Apie obuolių acto vertę sveikatai jau rašiau. Trumpai priminus, jis reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, virškinimą, labai padeda nuo vidurių užkietėjimo, ramina refliuksą, padeda lieknėti, mažina cholesterolio kiekį, padeda nuo šlapimo pūslės uždegimų. Jis šarmina organizmą.
Žolininkė 1 žolelę vadina aukso gysla organizmui: prisirinkite šiemet
Vis daugiau žmonių dėmesį kreipia į natūralius gydymo metodus, siekdami pagerinti savo sveikatą ir gyvensenos kokybę. Vienas iš tokių natūralių stebuklų, kuris nuo senų laikų naudojamas tiek kulinariniais, tiek medicininiais tikslais, yra dilgėlė.
„Ir vėl dilgėlė. Apie šį stebuklingą augalą jau ne kartą esu rašiusi, bet kartojimas yra mokslų motina. Kai pati ką įdomaus randu apie žoleles, tuoj puolu skaityti.
Šias žoles vadina aukso gysla organizmui: prisirinkite kuo greičiau
Nors dažniausiai lietuviai vasaros sezoną įsivaizduoja prie jūros, ežerų ar kitų vandens telkinių, tačiau dažnas skuba laiką leisti ir į miškus, kuriuose šiuo metu galima rasti daug gamtos gėrybių. Miškuose, laukuose bei pievose auga ne tik skanios žemuogės, mėlynės ar dygsta pirmieji grybai, tačiau ir žaliuoja naudingos žolės, kurias naudojame kaip vaistažoles. Ką reikėtų skinti bei kokios yra pagrindinės žolininko taisyklės, dalinasi Marius Lasinskas.
Šiukštu neišmeskite šių piktžolių: jos aukso gysla organizmui
Dažnai darže arba sodelyje pastebėjus nelauktus augalus skubame juos rauti arba stengiamės visai juos išnaikinti. Nors piktžolės galbūt ir trukdo augti šalia pasodintiems augalams, tačiau taip greitai jomis atsikratyti nereikėtų. Atvirkščiai, pasak žolininko Mariaus Lasinsko, šias savarankiškai augančias žoles galima pervadinti į „geražoles“, kadangi šios turi visą aukso puodą naudingų sveikatai savybių.
Šis augalas – aukso gysla organizmui: ragina naudoti maiste
Norite organizmą papildyti pavasarį taip trūkstamais vitaminais – valgykite dilgėles. Šie augalai ir skanūs, ir naudingi sveikatai. Jose gausu pačių įvairiausių vitaminų, o savo skoniu dilgėlės primena subtilesnę špinatų versiją.
Nuo seno Lietuvoje vertinamos dilgėlės turi ir ypatingą vietą tautinėje virtuvėje, o dilgėlių sriubos skonis dažnam pažįstamas nuo vaikystės.
Žolininkas ragina nepraeiti pro šiuos augalus: organizmui jie duoda neįtikėtiną naudą
Pavasaris pamažu įsibėgėja, o vis drąsiau šviečianti saulė budina gamtą. Laukuose ir miškuose galima rasti vis daugiau žolelių, kurios padės sustiprinti organizmą ir pagerinti kasdienę savijautą.
Patvorio žolė veikia kaip vaistai: sužinoję, skubėsite skinti
Švelni kaip šilkas, kandanti kaip vilkas dilgėlė dažnai laikoma tvarkos mėgėjų priešu. Tačiau šie augalai turi daug kalio, kalcio, magnio, vitaminų A, B, E, K, organinių rūgščių, todėl vartojami medicinoje, kosmetikoje, ekologiškai auginant daržoves, iš jų ruošiamos arbatos. Siūlome keletą patarimų, kaip aplinkoje nereikalingas dilgėles paversti draugais.
Veltui nuvertinate šią bjaurią piktžolę: ji daro stebuklus!
Kai įsidilginame, dažniausiai pykstame, tačiau ar kada pagalvojote, kad maža dilgėlė, kuri daugeliui sukelia nemalonius pojūčius, yra aukso vertės? Jaunose dilgėlėse yra daug maistinių medžiagų ir vitaminų, todėl jas rekomenduojama skinti, iš jų gaminti ir net laikyti žiemai. Žinoma, šviežiose maistinių medžiagų daugiau nei džiovintose, tačiau sveikatai naudingos kone visos. Dilgėlės apsaugo nuo reumato ir kitų sąnarių ligų.
REKLAMA
REKLAMA
Gamtos žinovai: savo kojomis mindome tiesiog stebuklingą vaistą
Nuo senų senovės eidami žoliauti lietuviai laikėsi tam tikrų taisyklių. Pirmoji – jei nuotaika prasta, žolių rinkti nė negalvok. Tad, prieš žoliavimą žmonės laukuose grodavo ir traukdavo dainas. Kita taisyklė – nebūtina augalus iš pievų rauti glėbiais. Sau pasiskinti galima ketvirtadalį lapelių. Kitus - palikti gamtai. O štai kitas žoliavimo taisykles reikia derinti prie šių laikų gyvensenos įpročių.
Dilgėlė – patvorių piktžolė ir virtuvės karalienė
Dilgėlė verte prilygsta ankštinėms daržovėms, maistingumu lenkia špinatus ir brokolius. Šviežiose dilgėlėse daugybė mineralinių medžiagų (geležies, kalio, kalcio) ir vitaminų, ypač C, E, K ir B, beta karoteno, organinių rūgščių ir fermentų.
Dilgėlės stiprina imunitetą, gerina kraują, bet reikėtų nepamiršti, kad taip pat jį tirština. Jos ypač gerai išvalo organizmą ir padeda įveikti pavasarį užplūstantį nuovargį.