didikai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „didikai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „didikai“.
Europą valdžiusių Habsburgų tragedija – kraujomaiša sužlugdė likimus
Habsburgų dinastija – ryškus istorinis išsigimimų dėl kraujomaišos pavyzdys. Nuo XII a. ši šeima pradėjo plisti po visą Europą. Austrija, Ispanija, Portugalija, Šveicarija, Vengrija – visur valdžioje sėdėjo Habsburgų atstovai. Šie kilmingųjų namai taip pat atliko ir nuotakų tiekėjų kitiems karališkiesiems Europos dvarams funkciją, tačiau ten jie siųsdavo tik savo jauniausias dukteris.
Graikijoje rastas 2000 metų senumo kapas: ką rado jame – pribloškia
Graikijos archeologai Cyclades salyne esančioje Sikinos saloje rado nepaliestą Senovės Graikijos didikės kapą. Moters kapavietėje rasta daugybė auksinių papuošalų, su kuriais kiliminga moteris ir buvo palaidota. Užrašas ant kapo byloja, jog čia palaidotos moters vardas - Neko. Dėžės formos kapas rastas netoli Sikinos saloje esančios retos Senovės Romos laikais statytos Episkopi šventyklos, kuri Bizantijos imperijos laikais buvo paversta į bažnyčią ir vienuolyną.
Kretingos muziejus kviečia į atgimusio dvaro šventę
Kretingos muziejuje penktadienį rengiama šventė „Atgimęs Kretingos dvaras“ ir projekto „Kretingos dvaro sodybos paminklinių pastatų renovacija ir pritaikymas turizmui“ užbaigimo iškilmės.
Po oficialiosios renginio dalies muziejus rengia Atvirų durų valandą, per kurią buvusiuose grafų Tiškevičių rūmuose visi norintys galės aplankyti naujas muziejaus ekspozicijas, rinkinių saugyklas, muziejininkų darbo kabinetus, edukacines ir kitas erdves.
Ištaigingi Pakruojo dvaro rūmai saugo amžių paslaptis
Pavažiavęs vos porą kilometrų nuo Pakruojo Linkuvos link, retas nepastebės prie kelio prigludusios dvaro sodybos, išsiskiriančios iš kitų Lietuvos dvarų. Ne veltui jis vadinamas didžiausia paminklosaugine dvaro sodyba, turinčia architektūrinę, istorinę ir kraštovaizdinę vertę. Prieš beveik penkis šimtus metų įkurtas dvaras dabar atgyja per didžiąsias šventes, yra pritaikytas turizmui ir rekreacijai.
Atstatomas Biržų pilies arsenalas
Biržų pilyje vėl vyksta statybos darbai. Atstatinėjamas tvirtovės ginklų arsenalas, kuris prieš kelis šimtus metų buvo vienas didžiausių Europoje. Bastiono tipo Biržų pilis pradėta statyti 1586 metais. Tvirtovė buvo apjuosta grioviais su vandeniu, pylimų kampuose iškilo gynybiniai bokštai.
1625 metais pilį užėmė ir sugriovė švedų kariuomenė vadovaujama jų karaliaus Gustavo II Adolfo, tačiau po kelerių metų didikai Radvilos ėmėsi tvirtovę atstatyti.
Biržų pilyje – užmūrytų jaunavedžių paslaptis
Netoli nuo Panevėžio įsikūrusius Biržus būtų teisinga tituluoti ne tik Šiaurės Lietuvos, bet ir visos šalies perlu. Nė poros dešimčių tūkstančių gyventojų neturintis miestas saugo amžių paslaptis – net Valdovų rūmus pranokstančią Radvilų pilį, grafo Tiškevičiaus itališko tipo vilą ir paukščių gausa su Ventės ragu lenktyniaujantį seniausią Lietuvoje dirbtinį Širvėnos ežerą.