danutė petrauskienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „danutė petrauskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „danutė petrauskienė“.
Griežtinama parlamentinių lėšų kontrolė
Seimo valdyba sutrumpino sąrašą dalykų, kuriems Seimo nariai galės leisti parlamentinei veiklai skiriamas lėšas.
„Už parlamentines lėšas jokiu būdu neturėtų būti perkami kavos servizai, televizoriai, kiti dalykai, kurie anksčiau nebuvo aiškiai sureglamentuoti“, - „LNK“ žinioms sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
Anot Seimo pirmininkės, iš parlamentinių pinigų nebebus leidžiama mokėti už nakvynę viešbutyje, įvairius kursus, mokymus, vaišinti į Seimą atsivedamų svečių.
Kartu su kėde dingo ir Arūno Valinsko kilnumas
Seimo vedėjo posto netekęs „prisikėlėlių“ vedlys Arūnas Valinskas nutarė nebetaupyti mokesčių mokėtojų pinigų - jam pradėta mokėti visa alga, rašo „Lietuvos rytas“.
Vos tapęs vienu iš trijų svarbiausių asmenų A. Valinskas buvo paskelbęs, kad atsisako didesniosios dalies jam priklausančio atlyginimo, ir kreipėsi į Seimo buhalteriją, kad jam mokėtų pensijos dydžio algą - 811 litų.
Nacionalinės vertybės ir jų automobiliai
Automobilių nuomos skandalas Seime pasiekė epogėjų, kai Seimo narė Dalia Teišerskytė prasitarė, kad nacionalinė vertybė, kokia ji save ir laikanti, turi važiuoti saugiai.
„Šiaulių kraštas“ pasidomėjo, kokiais automobiliais pačiame taupymo vajaus įkarštyje pas rinkėjus važinėja mūsų krašte rinkti Seimo nariai, ir kiek tai mums atsieina.
Saugus už 3000 litų per mėnesį
9072 litai.
Seimo švaistūnus gąsdina viešumas
Po to, kai metų pradžioje buvo paviešinti skandalingi faktai apie tai, kaip Seimo nariai savo asmeninėms reikmėms taško mūsų pinigus, detalių ataskaitų, kur išleistos lėšos, skirtos parlamentinei veiklai, nuo balandžio mėnesio nerasi nė su žiburiu.
"Vakarų ekspreso" kalbinti parlamento kanceliarijos atstovai tikino, esą politikai išsigando ir nebeperka prabangių porcelianinių indų, nebevažinėja taksi, tiksliai nurodo, kokioms reikmėms išleistos lėšos reprezentacijai.
Beveik 12 mln. litų investavusi į ESBO PA sesiją Lietuva tikisi išpopuliarėti
Kitą savaitę Vilniuje vyksianti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos (PA) metinė sesija kainuos apie 11 mln. 800 tūkst. litų.
Tokią sumą penktadienį spaudos konferencijoje nurodžiusi Seimo kanceliarijos Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė sako, kad šie pinigai buvo investuoti per dvejus metus.
"2008 metais buvo skirta 3 mln. litų, mes sutaupėme 100 tūkst. Šiais metais buvo planuojama skirti 9 mln. 377 tūkst.
Seimūnų išlaidavimui ribų nėra
Parlamentarų išlaidavimo skandalas tarsi atominė bomba sukrėtė visą Didžiosios Britanijos visuomenę bei valdžios elitą, tačiau Lietuvoje, kur mokesčių mokėtojų lėšų tratinimas jau tapo norma, tvyro olimpinė ramybė.
Seimo nariai už mūsų pinigus iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų perka prabangius porcelianinius indus, keliauja taksi, važinėja prabangiomis mašinomis, kurios vėliau jiems ir atitenka, nuomojasi patalpas viešbučiuose, perka net mišraines, varškę, kitus maisto produktus.
Malšinti kelionių troškulį parlamentarams bus sunkiau
Net sumažinus komandiruotėms skirtas lėšas, parlamentarai gana sėkmingai keliauja po pasaulį. Tačiau balandį vėl bus apkarpyti valstybės institucijų, tarp jų ir Seimo, biudžetai, tad tokių pasivažinėjimų turėtų dar labiau sumažėti.
Net sunkmečiu parlamentarai sugeba aplankyti tokias egzotiškas šalis kaip Etiopija, Senegalas, Indija ar Japonija. Jų kelionių maršrutai taip pat veda į Turkiją, Kanadą ar JAV, jau nekalbant apie apie Rytų ir Vakarų Europą.
Limuzinai už valdiškus pinigus?
Įtariama, kad dešimtys tautos išrinktųjų neatsispyrė privačių bendrovių siūlymams pasibaigus Seimo kadencijai už likutinę vertę įsigyti automobilius, kuriuos jie nuomojasi už valstybės skirtas lėšas.
Kiekvienas Seimo narys parlamentinei veiklai vykdyti, be atlyginimo, kas mėnesį gauna apie 3,9 tūkst. litų. Iš šios sumos jis atsiskaito už telefono, interneto ryšio, pašto paslaugas, perka kanceliarines prekes, net indus.
Seime neliko benamių
Praėjusios kadencijos parlamentarai kaip niekad pavyzdingai užleido Seimo viešbučiuose lovas naujiems išrinktiems kolegoms. Vos vienas senbuvis vėlavo išsikraustyti. Daliai naujų tautos išrinktųjų būsimuose butuose net remontas buvo atliktas, - skelbia „Vakaro žinios“.
Iškraustė visus
Anksčiau Seimo kanceliarijai nuolat kildavo problemų, norint iš Seimo viešbučių iškrapštyti žmones, kuriems čia gyventi nebepriklausė. Šiemet tokių problemų beveik nekilo.
Kol įvyks konkursas, Seimą ir toliau maitins „Greminta“
Seimo kanceliarijos paskelbtas viešojo maitinimo įstaigų bei parduotuvės patalpų nuomos konkursas neįvyko, bus skelbiamas antrasis.
Kol neįvyks konkursas dėl nuomos, Seimą ir toliau maitins lengvatinėmis sąlygomis parlamente dirbanti valstybės įmonė „Greminta“.
Kaip BNS informavo Seimo kanceliarijos Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė, sutartis su „Greminta“ pratęsta, kol įvyks konkursas dėl maitinimo paslaugų teikimo.
REKLAMA
REKLAMA
Seimo finansininkams - prašymai dalį atlyginimo grąžinti į biudžetą
Seimo kanceliarijos Finansų departamentą pasiekė pirmieji parlamentarų prašymai dalį atlyginimo grąžinti į biudžetą.
„Jau gavome prašymų, ir jie vis dar eina, nes ir atlyginimas už sausį bus skaičiuojamas tik vasario mėnesį. Kol kas dar neturime suvestinės, turėsime artimiausiomis dienomis, yra prašymų ir iš konservatorių frakcijos, ir kitų“, - BNS pirmadienį sakė Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė.
Padidėjusia signataro renta jau apsirūpino K. Prunskienė
Nedirbančių Kovo 11-osios Akto signatarų renta nuo sausio 1-osios padidės dvigubai. Dienraštis „Lietuvos rytas“ rašo, kad šios išmokos ėmė masinti vis daugiau buvusių politikų.
„Rentai padidėjus nuo 2,3 tūkstančio iki 5,5 tūkstančio litų, norinčiųjų ją gauti tikrai netrūks“, - neabejojo parlamento Finansų departamento vadovė Danutė Petrauskienė.
Pirmųjų prašymų gauti solidžią išmoką Seimo buhalterijai ilgai laukti nereikėjo.
Nepanaudotos atostogos tuština iždą
Seimo kanceliarijos džiaugsmas, kad, po Seimo rinkimų pasikeitus mažiau parlamentarų nei planuota, pavyks sutaupyti milijoną litų valstybės lėšų, pamažu blėsta. Paaiškėjo, kad kur kas daugiau pinigų teks išleisti kitoms reikmėms. Tai esą lėmė atsainus Seimo narių požiūris į savo padėjėjų atostogas per ketverius kadencijos metus.
Rinkėjų valia leido sutaupyti milijoną
Pasikeitus mažiau parlamentarų, nei planuota, valstybė sutaupys milijoną litų.
Seimo Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė „Lietuvos rytui“ tvirtino, kad, paaiškėjus preliminariems rinkimų rezultatams, matyti, jog parlamentas keisis mažiau, nei tikėtasi.
Finansininkai planavo, kad Seimą gali palikti 100 jo narių. Tačiau, negalutiniais duomenimis, į naująjį parlamentą nepateko 66 dabartiniai parlamentarai.
100 dabartinių „seimūnų" į kitą Seimą tikriausiai nepaklius
Seimas kitais metais planuoja išmokėti išeitines pašalpas 100 dabartinių parlamentarų, nes planuojama, jog per 2008 metų Seimo rinkimus jie nebebus vėl išrinkti.Apie tai trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetui pranešė Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė.Parlamentarų išeitinėms pašalpoms kitais metais numatyta 6 mln. litų.Seime yra 141 parlamentaras.
Seime įteisinti vokeliai nedega
Eilinis Seimo narys šiuo metu, atskaičius mokesčius, gauna 2 tūkst. 950 litų algos ir net 5 tūkst. 478 litus kanceliarinėms išlaidoms padengti, už kurias niekam neprivalo atsiskaityti.
Seimą metus išlaikyti, o po to išvalyti kainuos per 100 milijonų
Kitais metais Seimui išlaikyti prašoma skirti daugiau kaip 100 mln. litų. Iš jų apie 60 mln. numatyta vien darbo užmokesčiui – maždaug 15 mln. daugiau, nei šiemet, rašo „Kauno diena“. Pasak dienraščio, šiuo metu Finansų ministerija rengia kitų metų valstybės biudžeto projektą. Rugsėjį jis jau turi pasiekti Vyriausybę, vėliau keliaus į Seimą. Seimo kanceliarija kitais metais Seimui išlaikyti prašo skirti daugiau kaip 100 mln. Lt. Iš jų apie 60 mln. numatoma skirti vien darbo užmokesčiui.