Praėjusios kadencijos parlamentarai kaip niekad pavyzdingai užleido Seimo viešbučiuose lovas naujiems išrinktiems kolegoms. Vos vienas senbuvis vėlavo išsikraustyti. Daliai naujų tautos išrinktųjų būsimuose butuose net remontas buvo atliktas, - skelbia „Vakaro žinios“.
Iškraustė visus
Anksčiau Seimo kanceliarijai nuolat kildavo problemų, norint iš Seimo viešbučių iškrapštyti žmones, kuriems čia gyventi nebepriklausė. Šiemet tokių problemų beveik nekilo.
Neišrinktieji iš viešbučių privalėjo išsikraustyti per mėnesį nuo to laiko, kai prisiekė naujasis Seimas - iki gruodžio 17-osios. Visi iki to termino ir paliko patalpas, išskyrus sveikatos eksministrą, eksparlamentarą Rimvydą Turčinską. Šis keletą dienų vėlavo susirinkti daiktus.
Iš tų, kuriems privalu apleisti patalpas, liko tik buvęs kultūros ministras Jonas Jučas, tačiau kanceliarija su juo susitarė nuomos sutartį pratęsti dar trim mėnesiams, tad ir jis gyvena teisėtai.
„Šiemet kaip niekad pavyzdingai visi „apleido“ viešbutį. Be to, šiemet kaip niekad mažai Seimo narių pareiškė norą gyventi viešbučiuose, mat mažiau išrinktųjų iš regionų“, - „Vakaro žinioms“ sakė Seimo vicekancleris Gedeminas Aleksonis.
Gyvenimas dykai
Dėl šios priežasties ne visi 109 butai, esantys viešbučiuose Fabijoniškėse ir Gedimino prospekte, buvo užimti. Likę laisvi bus nuomojami kanceliarijos darbuotojams, parlamentarų patarėjams, padėjėjams. Nuoma kainuos maždaug 130 litų per mėnesį. Jiems reikės susimokėti ir už komunalines paslaugas. Už paslaugas turės susimokėti ir seimūnai iš Vilniaus, tačiau nuoma jiems nieko nekainuos. Tuo tarpu parlamentarams, 25 km atstumu nuo Vilniaus neturintiems būsto, gyvenimas Seimo viešbučiuose nieko nekainuos.
Kol neišrinkti politikai kraustėsi, 17 naujų parlamentarų buvo apgyvendinti komerciniuose sostinės viešbučiuose. 6 iš jų ten gyveno ilgiau, nes laukė, kol bus suremontuoti jų būsimi butai parlamento viešbučiuose.
Seimo Finansų departamento vadovė Danutė Petrauskienė kol kas negali pasakyti, kiek tai atsieis mokesčių mokėtojams, nes dar negavo sąskaitų.
65 - tiek Seimo narių užsimanė gyventi Seimo viešbučiuose
17 - tiek parlamentarų kelias savaites, kol praėjusios kadencijos seimūnai kraustėsi iš Seimo viešbučių, už mokesčių mokėtojų pinigus gyveno komerciniuose viešbučiuose
300 - maždaug tiek litų kainavo vieno parlamentaro para komerciniuose viešbučiuose
130 - tiek litų kainuoja buto Seimo viešbutyje nuoma tiems Seimo darbuotojams, kuriems viešbutis nepriklauso
400 000 - maždaug tiek litų per metus kainuoja tik Seimo viešbučių apsauga ir viešbučių personalo išlaikymas, neskaitant baldų pirkimo, remonto, mokesčių už komunalines paslaugas ir t. t.
Danas Nagelė