daiva repečkaitė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „daiva repečkaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „daiva repečkaitė“.
Pinskuvienės šeimos milijonai: klausimų kelia ne tik sukaupti pinigai, bet ir statybos
Vienas bankas, keturi hektarai ir devyni milijonai. Štai tokia matematika – naujausiame „Sienos“ tyrime apie verslą, kuris Pinskų šeimai padėjo įsirašyti į politikos milijonierių sąrašus.
Istorija sukasi apie sklypą prie Nemenčinės – didelę keturių hektarų teritoriją, kurioje sovietmečio pabaigoje buvo įkurdintas rezervinis ryšių centras. Kaip rašė šią teritoriją tyrinėjęs portalas Pamiršta.lt, karo atveju šis centras turėjo perimti vyriausybinių ryšių perdavimo funkcijas.
Politologas: Šiaurės Korėja žengia į pototalitarinį etapą
Indrė Urbaitė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Šiaurės Korėjos politinis režimas nori nenori privalo atlaisvinti savo planinės ekonomikos gniaužtus, kad žmonės bent jau nemirtų badu, sako politologas Konstantinas Andrijauskas.
Naujoji kairė: 10 tezių apie Lietuvos aukštąjį mokslą
Aukštojo mokslo reforma turi prasidėti nuo aiškios atvirų mokslo institucijų vizijos, nuo hierarchinės Lietuvos aukštojo mokslo sistemos keitimo, uždarų klanų suardymo, o ne nuo mokesčių naštos uždėjimo studentams. Rinkos santykių diegimas mokslo ir švietimo srityje dar niekur netapo panacėja, priešingai: neapgalvota liberalizacija turėjo apverktinų padarinių. Būtina kurti prielaidas kokybiškoms studijoms užtikrinti, o ne mąstyti apie greitą pelną.
„Naujosios Kairės 95“ laiškas Lietuvos gėjų lygai, politikams ir visuomenei
NK95 priešinasi hegemoniškų diskursų ir praktikų mėginimams savintis teisę primesti visai visuomenei vienodą gyvenimo ir mąstymo būdą ir solidarizuojasi su Lietuvos gėjų lygos, Tolerantiško jaunimo asociacijos, jaunimo centro "In Corpore", Lietuvos žmogaus teisių centro ir visų politikų, visuomenės veikėjų bei kitų geros valios asmenų pastangomis ginti homoseksualių žmonių teises (žodžio, demonstracijų, buvimo savimi ir saviraiškos laisvę, kitaip tariant, tiesiog laisvę būti atviriems ir saugiem...
Gamta kaip ginklas
Sklando legenda, kad Friedrichas Nietzsche (Frydrichas Nyčė) kartą vaikščiodamas po Turino Karlo Alberto aikštę pamatė, kad vaikas muša arklį. Šis vaizdas taip paveikė filosofą, kad jis nesusivaldęs puolė gyvūnui ant kaklo ir kūkčiodamas kartojo: „Atleisk Dekartui“. Kaip manote, kodėl?
Iš dalies atsakymas galėtų būti siejamas su faktu, kad tuo metu Nietzsche jau turėjo mentalinių sutrikimų, kita vertus, būtent XVII a. René Descartes’o (Renė Dekarto) mechanistinė pasaulėžiūra davė postūmį instr...
Liberalizmo eksperimentas japoniškoje dirvoje
Japonija – iš tiesų sunkiai apibrėžiamas politologinis galvosūkis. Viena iš nedaugelio Azijos valstybių, kuriai pavyko sukurti ir išlaikyti bent jau formaliai aukšto standarto demokratinę sistemą, metai po metų gaunančią aukštus „Freedom House“ įvertinimus, vis dėlto sunkiai telpa į vakarietiškų politinių sistemų pagrindu suformuotas teorines konstrukcijas.