būsena
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „būsena“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „būsena“.
Ką pirmiausia matote paveikslėlyje? Nepatikėsite, ką tai išduos apie jus
Optinės iliuzijos ne tik stebina, bet ir intriguoja, nes jos geba atskleisti mūsų pasąmonės paslaptis. Tai, ką pirmiausia pastebite paveikslėlyje, gali daug pasakyti apie jūsų asmenybę, emocinę būseną ar mąstymo būdą.
Visgi, šiame paveikslėlyje matote du gyvūnus – panterą ir paukštį. Tačiau kai kurie žiūrovai pastebėjo paslėptą elementą.
Egzistuoja daugybė optinių iliuzijų rūšių: vienos jų apgauna mūsų protą, o kitos atskleidžia paslėptus mūsų asmenybės aspektus.
Mėnulio fazės: paaiškino, kaip jos veikia mūsų būseną
Mėnulio fazės jau seniai intriguoja žmones, o daugelis tiki, kad jos gali turėti įtakos mūsų emocinei ir fizinei būklei. Kai kurie tyrimai rodo, kad Mėnulio ciklai gali paveikti mūsų miegą, nuotaiką ir energijos lygį.
„Vogue India“ naujienų portale skelbiama, kad jei laikote save dvasiškai nusiteikusiu žmogumi, greičiausiai Mėnulis jus ypatingai traukia.
Nesibaigiantis karantinas varo lietuvius į neviltį: žmonės vieniši ir viskuo nusivylę
Nesibaigiantis karantinas vis labiau kenkia lietuvių psichikai. Daugėja smurto šeimose, nuo nerimo ir vienatvės kenčia senjorai. Psichologai samdo vis daugiau pagalbininkų, pokalbių su skambinančiais ne tik daugėja, bet jie ir ilgėja. Kad lietuviams labai trūksta bendravimo, patvirtina ir ryšio bendrovės, fiksuoja augančius telefoninių pokalbių srautus.
„Kai sėdi tarp 4 sienų vienas, pas mane visi jau išmirę, vienintelė, 6 metai, kaip dukrelė mirė, vėžys buvo galvoje.
Marijampolėje į ligoninę pristatytas sunkią galvos traumą patyręs vyras
Policijos pareigūnai praneša, kad gegužės 14-ąją, apie 17.21 val., gautas pranešimas iš Marijampolės ligoninės, kad dar gegužės 12 d. apie 16.00 val. iš namų atvežtas sunkiai nukentėjęs vyras. Nelaimėlis atvežtas iš namų, esančių Kalvarijos sav. Sangrūdos kaime. Vyras pristatytas be sąmonės. 1956 m. gimęs asmuo dėl žaizdos galvoje komos būsenoje gydomas reanimacijos skyriuje. Nelaimės aplinkybės – tikslinamos.
Kurią savaitės dieną gimėte jūs? Tai atskleis, koks žmogus esate
Įvairiose kalbose savaitės dienų pavadinimai yra skirtingos kilmės, tačiau nuo seniausių laikų manoma, kad kiekvieną dieną valdo skirtinga planeta. O nuo planetos priklauso ir žmogaus savijauta. Tačiau, ar žinojote, kad savaitės diena per kuria gimėte puikiai nusako jūsų savybes ir charakterio bruožus? Pirmadienis Gimusieji Mėnulio dieną linkę į žaibišką nuotaikų kaitą – per trumpą laiko atkarpą laisvai pereina nuo ašarų iki juoko.
Vis trūksta miego? Medikai jums turi labai svarbių žinių
Nuo pat žmogaus gimimo iki senatvės mažytė skydliaukė reguliuoja medžiagų apykaitą, energijos panaudojimą ir saugojimą, skatina psichinį ir fizinį vystymąsi, turi įtakos visų gyvybiškai svarbių organų veiklai ir kt.
Mokslininkai atsakė svarbiausią klausimą apie mirtį
Insultas, traumos ir kai kurios sunkios ligos žmones nustumia į vadinamąją nuolatinę vegetacinę būseną. Tai - tarsi buvimas tarp gyvenimo ir mirties. Medikai dažnai artimiesiems sako, kad toks žmogus iš esmės jau yra miręs - jo smegenys yra per daug pažeistos. Tačiau šeimai tai sunku priimti ir jie vis kartoja, kad jų artimasis dar čia. Vienas britų mokslininkas rado būda prisikapstyti prie savo paties kūne įstrigusio žmogaus ir su juo bendrauti.
Palangos paplūdimyje rasta komos būsenos paauglė
Trečiadienį Palangos paplūdimyje rasta komos būsenos paauglė, pranešė Policijos departamentas. Komos būsenos penkiolikmetė į Klaipėdos ligoninę iš Palangos paplūdimio pristatyta 17.32 val. Policija aiškinasi įvykio aplinkybes.
Norint įveikti stresą egzamino metu svarbu sugrįžti į tokią būseną, kurioje mokėtės
Daugeliui stresas yra natūrali ir neatsiejama greito šių laikų gyvenimo ritmo dalis. Visgi, nesugebant tinkamai jo kontroliuoti perdėtas jaudulys gali pakišti koją itin svarbiose gyvenimo situacijose. Apie tokius pavyzdžius kasmet išgirstame iš abiturientų lūpų prasidėjus egzaminų maratonui. Tad kaip įveikti žalingą stresą? Remiantis žurnalo ,,Reitingai’’ duomenimis Vilniaus jėzuitų gimnazija – viena geriausių Lietuvoje. Jos direktorius kun.
JAV žvalgyba: apie Adolfą Hitlerį žinojome net intymiausias paslaptis
Vienas brutaliausių tironų istorijoje buvo šizofrenikas, kuris siekė įvykdyti kerštą už vaikystėje iškęstus įniršio metus. Taip tvirtina amerikiečių psichologas ir Harvardo profesorius Henry Murrayus, rašo businessinsider.com. 1943 metais JAV Strateginių tyrimų valdyba, CŽV pirmtakė, paskyrė H. Murray'ų studijuoti A. Hitlerio asmenybę ir pabandyti nuspėti jo elgesį.
REKLAMA
REKLAMA
Vyras pralaimėjo kovą su gyvenimu
Naktį iš antradienio į trečiadienį, prieš vidurnaktį, Kauno ligoninėje mirė 66 metų V.B. Šis vyras 2013 metų gruodžio 24-ąją į Kauno ligoninę buvo pristatytas iš Kovo 11-osios gatvėje esančių namų. Vyras buvo paguldytas dėl kaukolės kaulo lūžio bei galvos smegenų traumos ir kraujo išsiliejimo. Prieš daugiau kaip du mėnesius įvykusios nelaimės aplinkybių pareigūnai nekomentuoja.
Blogėjanti sveikata skatina pasirūpinti pinigais
Lietuvos gyventojai nesijaučia saugūs dėl savo sveikatos bei gyvybės, todėl ieško papildomų būdų finansiškai apsisaugoti nelaimingų atsitikimų ar mirties atveju. „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta „Spinter tyrimų“ visuomenės apklausa parodė, kad sveikatos sutrikimai žmonėms būtų rimtas signalas apsidrausti gyvybę.
„Tyrimas rodo, kad dėl savo sveikatos saugiai jaučiasi 51,4 proc. visuomenės.
Automobilio pervažiuotas ir keliu vilktas vyriškis – komoje
Rokiškio rajone automobilis pervažiavo ir keliu apie 580 metrų vilko važiuojamojoje kelio dalyje gulėjusį 30–35 metų vyriškį, jis dėl kūno sužalojimų yra komos būsenos.
Policijos departamento duomenimis, nelaimė įvyko ketvirtadienį apie 17 val. Parokiškės kaimo ribose. Eismo įvykyje dalyvavusį automobilį „Opel Astra“ su priekaba vairavo 54 metų vyras.
Nukentėjusio vyro tapatybė nenustatyta.
Sužeistasis gydomas Panevėžio ligoninėje.
Įvykį tiria policija.
Po audringos šventės – niūrios moralinės pagirios
Štai ir praūžė šventės... Vieniems liko smagūs atsiminimai, galvoje tebeskamba gražūs palinkėjimai ir šventinė muzika. Kitiems... bloga. Ne, ne vien nuo padauginto alkoholio ir maisto. Nemalonu prisiminti, kokie jie buvo, ką pasakė, o gal net padarė. Graužia gėda ir kyla noras pasislėpti nuo viso pasaulio, o visų pirma, nuo paties savęs. Bet nuo savęs nepasislėpsi, vidinis cenzorius, dideliu kumščiu negailestingai grūmoja ir neleidžia nusiraminti.
Dešimt netobulų psichologų tipų
Mano pažįstami gana dažnai prašo rekomenduoti jiems psichologą. Aš klausiu- „ kokio psichologo jums reikia- vyro ar moters? Jaunesnio ar vyresnio? Valdingesnio ar minkštesnio?“. Atsakymus į šiuos klausimus žino ne kiekvienas ir begalvadoma, koks kolega geriausiai tiks mano pažįstamam, įklimpstu į sudėtingus apmąstymus.
Renkantis pas kokį psichologą eiti labai svarbu pajusti, ar jis tinka jums kaip asmenybė.
Šeši mitai apie stresą
Stresas yra dalis mūsų gyvenimo. Ir šiais laikais gyventi be streso – neįmanoma. Kuo žmonės daugiau susiduria su stresu, tuo dažniau yra pamirštama streso prasmė gyvenime bei streso ypatumai. Kodėl tai yra svarbu? Todėl, kad tyrimuose yra dažnai nustatoma, jog stresas yra pagrindinė priežastis, kuri gali paveikti ligų sukeliamus pablogėjimus. Tai galioja daugumai ligų – nuo širdies iki altzhaimerio.
D. Moore lieknumas darosi pavojingas
Aktorė Demi Moore išgyvena ne patį geriausią laikotarpį. Stresas dėl skandalo apie mylimojo neištikimybę padarė savo: moteris mažai ką valgo, neramiai miega naktimis. Kone kasdien gerbėjus ir draugus Holivudo garsenybė šokiruoja visus savo išvaizda.
Ji visada buvo iš tų moterų, kurios reguliariai sportuoja, itin paiso mitybos taisyklių ir rėžimo. D. Moore ne kartą pasakojo, kaip jai svarbu yra gera savijauta, miegas ir sportiškas kūnas.
D. Moore buvo laikoma viena gražiausių planetos moterų.
Hipnozės būsena egzistuoja, teigia mokslininkai
Psichologai jau daugybę metų ginčijosi, ar hipnozės būsena tikrai egzistuoja. Abejojantieji tvirtino, kad kai žmogus hipnotizuojamas, jis iš tiesų visiškai sąmoningas.
Tačiau tuo metu jis mato tam tikrus mintyse esančius vaizdus, kuriuos sukelia hipnotizuotojo triukai, rašo „Daily Mail“.
Tačiau Turku ir Aalto universitetų Suomijoje bei Švedijos Skovde universiteto mokslininkai, tyrinėdami savanorio apsiblausiusias plačiai atmerktas akis atrado hipnozės būsenos įrodymų.
Šešios energingų žmonių paslaptys
Lietuvoje ryškiai pastebima energetinė krizė, tik ši neturi nieko bendra su atominės energijos išteklių problemomis. Ši krizė – mumyse, mūsų kūne ir dvasioje. Tūkstančiai žmonių kiekvieną rytą prabunda jau pavargę nuo būsimos dienos ir tai ne tik fizinių jėgų stoka - šias dar galima sugrąžinti keliomis papildomomis miego valandomis ir sveika mityba. Be to, pasak statistikos, nuo 2005 m. daugelis sveikatos rodiklių pagerėjo arba bent jau stabilizavosi.
Gandai apie medų
Dabar turime nemažai žinių ne tik apie neabejotinai naudingas medaus savybes, bet ir nepatvirtintų gandų, kokių dar stebuklų galima tikėtis iš šio saldaus produkto.
Valgant medų gauname daug vitaminų
Kaip rašė, dr. Algirdas Baltuškevičius, vitaminų kiekis meduje yra per mažas, kad galėtų patenkinti žmogaus organizmo poreikius. Tą patį galima pasakyti ir apie azotines medžiagas. Jų meduje yra tik apie 0,3 proc. Iš aminorūgščių meduje yra tik fenilalanino ir prolino, o kitų tik pėdsakai.
„Pamaitinkime“ savo smegenis
Kokių tik epitetų neturi žodis „maistas“. Ir vienas iš didžiausių gyvenimo malonumų, ir vaistas nuo beveik visų ligų, ir... geros fizinės būsenos, bei gražios figūros priešas...O kaip tai, ką mes valgome, veikia mūsų smegenis? Juk, jei jos „snaudžia“, visi tie epitetai tampa nebesvarbūs.
Ne paslaptis, kad mūsų sveikata ne tik fizine, bet ir moraline prasme priklauso nuo to, ką mes valgome. Mūsų smegenys labiausiai metaboliškai aktyvus ir išrankus maistui organas.
Hiperaktyvus vaikas – ar tai nuosprendis?
Sutikite: ramūs, tylūs, labai paklusnūs vaikai šiek tiek baugina. Iš karto norom nenorom susimąstai: kas gi ne taip? Tačiau ar normalu, jei vaikas 24 valandas per parą – tikras energijos kamuoliukas? Ir kur gi ta stebuklinga riba tarp normos ir to, kas jau per daug?
Aktyvus vaikas – puiku.
Daugiau neleiskite, kad kūno kalba jus išduotų!
Tuomet, kai raudonuojate, gestikuliuojate ar vaikščiojate susigūžęs, išorė parodo jūsų emocinę būseną ir mintis. O jeigu gestai turėtų tokią pat reikšmę kaip ir žodžiai, kaip tada valdytumėte tokias, rodos nesąmoningas, kūno žinutes? Kartais net nenutuokiame, kad gestai ir poza gali padėti daugelyje atveju, kai nepadeda kalba.
Tad išmokite skaityti ir valdyti kūno kalbą.