Valgant medų gauname daug vitaminų
Kaip rašė, dr. Algirdas Baltuškevičius, vitaminų kiekis meduje yra per mažas, kad galėtų patenkinti žmogaus organizmo poreikius. Tą patį galima pasakyti ir apie azotines medžiagas. Jų meduje yra tik apie 0,3 proc. Iš aminorūgščių meduje yra tik fenilalanino ir prolino, o kitų tik pėdsakai. Taigi medus iš esmės nėra nei mineralinių medžiagų, nei vitaminų, nei baltymų šaltinis. Medus visų pirma yra gana didelio kaloringumo angliavandenių šaltinis.
Sveikam žmogui medaus galima tiek valgyti, kiek tik nori
Dr. Algirdas Baltuškevičius savo darbuose pataria, kad profilaktiškai reikėtų suvalgyti per dieną apie 100 g gryno medaus su koriais. Šią dozę patartina suvartoti per 3 ar 4 kartus. Geriausia gryną medų ištirpinti šiltame vandenyje arba arbatoje, taip jis geriau isisavinamas. Po 1-2 mėnesių reikia padaryti pertrauką. Be to, medus labai maistingas produktas.
Susicukravęs metus – sugedęs ir prastas
Ekologiškos kaimo sodybos „Vieneri vartai“ šeimininkas Rolandas Jasiūnas, daugiau kaip 10 metų kopinėjantis medų, primena, kad medus yra vienintelis negendantis produktas pasaulyje. Jis gali tik susikristalizuoti, bet tai jo savybių nekeičia. O Kauno žemės ūkio universiteto Bitininkystės katedros vedėjas dr. Algirdas Amšiejus, rašo kad vadinamasis susicukrėjęs medus kaip tik yra geras. Tai natūralus procesas, kuris, pasak R. Jasiūno, rodo tinkamą medaus paruošimą. „Bitininkai sako, kad kai medus sukietėja – kaip granitas, yra geriausias, kvapniausias – jame daugiausia kietųjų medžiagų, mažiau vandens“, – pritaria ir bitininkas Vaidas.
Viena bobutė sakė...
Trinant veidą ar krūtinę medumi galima išsigydyti sinusitą (per poras išeina pūliai) ar net plaučių uždegimą („nusivalo“ plaučių dėmės) Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja otorinolaringologė Lina Jurgaitienė į tokį teiginį atsakė: „Kad medus per odą pasiektų giluminius audinius ir vidaus organus, pvz., sinusus ir plaučius sunku patikėti, šių ligų gydymo mechanizmai visai kitokie. Be to, jokie klinikiniai tyrimai ta tema nėra daryti. Taip, veikiant tam tikrus akupresūrinius taškus, pvz., įtrinant medų į nosies kampus, patepus nosies gleivinę, galima išgyti slogą, darant medaus kompresą – palengvinti kvėpavimą, kosulį. Vartojant medų galima bendrai pastiprinti imunitetą, pagerinti odos ir gleivinės būklę. O gal būt galima ir išsigydyti, jei suveikia „placebo“ principas“. Gyd. reabilitologas Alexas Andreičiukas pritaria, kad taikant akupresūrą (taškinį masažą), t.y. spaudant aktyvius kūno taškus, daromas poveikis žmogaus organizmui. Tie tam tikri taškai, išsidėstę ant mūsų kūno, yra susiję su konkrečiu vidaus organu. Tokiu būdu galima nuraminti pvz., danties skausmą, bet rimtos problemos, neišgydysi. Jis taip pat nepataria pradėti gydytis patiems namuose – neišmanančiam žmogui tai gali pakenkti.
Medaus masažas ar kaukė per odą išvalo iš organizmo toksinus
„Visiškai išvalyti negali, gali nebent paskatinti šlakų pasišalinimą, suaktyvinus kraujo cirkuliaciją“, – sako kosmetikė Rasa Mukaitė, – o be to, tik menka, nežymi dalis toksinų, t.y., šlakų, pasišalina su prakaitu per poras. Pirmiausia, norint atsikratyti šlakų, reikia išsivalyti virškinamąjį traktą, nes didžioji toksinų dalis tūno žarnyne, kepenis, inkstus, limfmazgių sistemą. Žinoma, jei atliekantis masažą ar procedūrą išmanano aktyvius taškus, gal procesas gali vykti ir greičiau. Bet kiek pas mus grožio ar masažo salonuose dirba tokių akupresūros specialistų? – retoriškai klausė pašnekovė.