aukštas kraujo spaudimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aukštas kraujo spaudimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aukštas kraujo spaudimas“.

Turite padidėjusį kraujo spaudimą? Jums gali trūkti šio mineralo

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas pasidalino svarbia informacija apie tai, kokius simptomus turėtume pastebėti ir kokių mineralų trūkumą jie gali signalizuoti. Vienas iš tokių svarbių mineralų yra kalis. Pastarasis yra gyvybiškai svarbus mineralas ir elektrolitas, atliekantis daugybę svarbių funkcijų organizme. Jis padeda palaikyti normalų nervų sistemos veikimą, raumenų susitraukimą ir širdies ritmą.
2024-12-27

Garsus Lietuvos profesorius pasakė, koks yra tobulas kraujospūdis: įsidėmėkite skaičius

Aukštas arterinis kraujospūdis – daugelio sveikatai ir gyvybei pavojingų būklių rizikos veiksnys. Medikai jau daugybę metų kalba, kaip svarbu matuoti kraujospūdį ir žinoti jo vertes, nes dažnai ši būklė aptinkama pavėluotai, kai aptinkami jo palikti pažeidimai.  LSMU Kauno klinikų Reabilitacijos klinikų vadovo, gydytojo kardiologo prof. Raimondo Kubiliaus teigimu, jau nuo 20 metų reikėtų pradėti matuoti kraujospūdį ir sekti jo rodmenis.
2023-11-29

Profesorius Unikauskas pasakė, kaip sumažinti kraujospūdį: padės kiekvienam

Padidėjęs kraujo spaudimas – problema, su kuria susiduria daugybė žmonių visame pasaulyje. Profesorius Alvydas Unikauskas pažymi, kad tik maždaug 10 proc. arterinės hipertenzijos atvejų yra aiški to priežastis, likusi dalis serga vadinamąja pirmine hipertenzija, kurios tikslios priežastys neaiškios.  Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas papasakojo, kokios yra dažniausios padidėjusio kraujospūdžio priežastys ir kaip sau padėti jį sumažinti natūraliais būdais.
2023-08-27

Sumažinkite aukštą kraujospūdį: Unikauskas išdavė, kas padės

Sveika, it laikrodis dirbanti širdis ir tobulas kraujo spaudimas – daugelio siekiamybė, kad jaustumėmės gerai ir būtume sveiki. Tačiau kartais dėl padidėjusio kraujospūdžio gali būti kaltas ne kas kitas, o svarbaus mineralo magnio trūkumas.
2023-07-22

Atsisakykite šių produktų jau dabar: padės kovoje su aukštu kraujospūdžiu

Daugybė žmonių visame pasaulyje susiduria su aukštu kraujospūdžiu arba hipertenzija. Lietuviai – ne išimtis. Specialistai ragina atsisakyti kelių maisto produktų, kad išvengtumėte šių gyvybei pavojingų sveikatos problemų. Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte aukštą kraujospūdį – dažnai veiksmingiausiai veikia visai paprasti gyvensenos pokyčiai.
2023-03-24

Sumažinkite aukštą kraujospūdį: padės 1 gudrybė

Aukštas kraujospūdis yra rimtų sveikatos problemų, tokių kaip infarktas ar insultas, pirmtakas. Sumažinti jį itin svarbu, nes tai mažina mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Aukštas kraujospūdis (hiptertenzija) yra būklė, kai kraujo spaudimas arterijose yra nuolat per didelis. Kai taip nutinka, arterijų sienelės išsiplečia, o tai gali sukelti žalą – infarktą, insultą, taip pat didėja inkstų ligų rizika. Viena iš pirmųjų apsaugos priemonių – dieta.
2022-05-30

Nenumokite ranka į aukštą kraujospūdį: išsklaidė didžiausius mitus

Apie hipertenziją – padidėjusį kraujo spaudimą – kalbama išties daug, todėl visai nesunku pasiklysti visame informacijos sraute. Gydytoja kardiologė, Konsultacijų ir diagnostikos skyriaus vadovė prof. Dr. Jurgita Plisienė naujienų portalui tv3.lt atskleidė, kokie mitai yra patys populiariausi, kas tiesa, o kas ne. Internete sklando įvairiausių patarimų, kaip gydyti padidėjusį kraujo spaudimą ar ką daryti, jeigu kraujo spaudimas pasidarė per žemas. Gydytoja prof. dr.
2021-12-19

Profesorius Ruolia prakalbo apie patirtą insultą: turi skubų įspėjimą kitiems

Žinomą fitoterapeutą, profesorių Juozą Ruolią prieš du metus darbo vietoje ištiko insultas, o jis šios ligos pasekmes jaučia iki šiol. Profesorius įspėja žmones, kad negalima atsainiai žiūrėti į aukštą kraujo spaudimą, nes kaip tik jis ir tapo J. Ruolios insulto priežastimi. Dabar nuo lemtingos dienos praėjo jau beveik du metai, tačiau profesorius su insulto pasekmėmis gyvena kasdien – jis gali vaikščioti tik pasiramsčiuodamas lazdele, o jo kairė ranka yra paralyžiuota.
2021-11-18

Pusė sergančiųjų šia liga apie tai nė neįtaria: gydytojai ragina vėliau nesistebėti infarktu „iš giedro dangaus“

Gydytojai apgailestauja, kad vis dar per mažai žmonių skiria dėmesio savo arterinio kraujospūdžio matavimui. O realybė tokia, kad daugelis nė neįtardami, kad turi padidėjusį kraujospūdį (arterinę hipertenziją), apie tai sužino tik jau įvykus daug rimtesniems organų pažeidimams.
REKLAMA
Kraujo spaudimas (nuotr. Shutterstock.com) Kraujo spaudimas (nuotr. Shutterstock.com)

Gydytojos patarimai: ką svarbu žinoti apie kraujo spaudimą

Kauno „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytoja kardiologė Ina Aleksonienė pasakoja, kad uždelsta, laiku nepastebėta hipertenzija gali būti itin pavojinga, pažeidžianti tokius svarbius organus, kaip širdis, kraujagyslės, smegenys ar inkstai. Taip pat aukštas kraujo spaudimas gali sukelti stambiųjų ir vidutinių arterijų sienų degeneracinius pakitimus, galimi ir kraujo išsiliejimai smegenyse.
2020-10-12
REKLAMA
REKLAMA

15 siaubingų dalykų nutiksiančių, jei valgysite per daug cukraus (II)

O kiek cukraus yra per daug? Pasaulio sveikatos organizacija anksčiau rekomendavo, kad iš cukraus gautos kalorijos turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 % per dieną suvartojamų kalorijų. Dabar šį kiekį siūloma sumažinti iki 5 %. Sveikam suaugusiam žmogui tai sudarytų maždaug 25 g arba 6 šaukštelius cukraus (palyginimui, vienoje skardinėje kokakolos yra 39 g cukraus). Žinoma, šaukštelis cukraus kavos puodeliui ar porcija ledų tikrai jūsų nenužudys – viskas turėtų būti su saiku.
2014-03-16
Į viršų