antidepresantai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antidepresantai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antidepresantai“.
Šiandien – itin jautri diena: ragina padaryti tai
Trečiąjį sausio pirmadienį, kuris šiemet yra mėnesio 20 d., visame pasaulyje minima liūdniausia metų diena (angl. „Blue Monday“). Medicininėje literatūroje vyraujantys faktai rodo, jog būtent žiemos laikotarpiu išrašoma daugiausia receptų antidepresantams.
Šiukštu nevartokite šių vaistų su alkoholiu: gali baigtis liūdnai
Psichiatrui diagnozavus depresiją, nerimo sutrikimą ar kitokias psichologines ligas, visais atvejais yra taikomas gydymas – psichoterapija, vaistais ar kombinuotu gydymu.
Psichoterapija ar vaistai? Psichiatras patarė, koks gydymas veiksmingiausias
Gydytojui diagnozavus depresiją, nerimo sutrikimą ir išrašius vaistų ne vienam kyla baimių: gal priprasiu ir be jų negalėsiu gyventi, gal sutriks miegas, priaugsiu svorio ar išvis prarasiu asmens tapatumą, gebėjimą logiškai mąstyti, adekvačiai jausti. Atsisakyti vaistų ir pasikliauti psichoterapija taip pat atrodo pavojinga: o jei nepasveiksiu, jei simptomai tik stiprės.
Svarbu derinti medikamentinį ir nemedikamentinį gydymą.
Aiškėja, kokius vaistus žmonės Lietuvoje geria dažniausiai: viename regione antidepresantų lygis – 10 kartų didesnis
Lietuviai daugiausiai vartoja vaistų nuo skausmo ir uždegimo, ypač serga širdies ligomis ir diabetu. Tą pastebi lietuvių ir latvių mokslininkai, ištyrę nuotekas ir vandens telkinius. Tiesa, juose rado ir Lietuvoje draudžiamo vartoti dopingo, o viename šalies regione antidepresantų koncentracijos lygis buvo dešimčia kartų didesnis nei kituose.
Blogiausia ne tik tai, kad lietuviai vartoja ypatingai daug vaistų, bet ir tai, kad vaistais daro žalą gamtai.
Nuo depresijos kenčiantis vilnietis: „Depresija – tai žvėris, graužiantis kūną ir sielą“
Depresija tampa vis didesne grėsme žmonių sveikatai visame pasaulyje. Manoma, kad 5–7 procentai žmonijos serga depresija, ir ligos atvejų nuolat daugėja. Pasaulio sveikatos organizacija pranašauja, jog unipoliniai depresiniai sutrikimai išsivysčiusiose šalyse netrukus taps pagrindine negalios ir nedarbingumo priežastimi.
Susirgti gali kiekvienas
Vilnietis Žilvinas Mišeikis daug metų dirbo širdžiai mielą advokato darbą, buvo aktyvus, veiklus žmogus.
Šeimos drama: atėmė vaiką dėl priklausomybės vaistams
Gintarė ir Regimantas kartu gyvena jau 12 metų. Vaiko teisių tarnybos specialistai vaiką iš poros atėmė po to, kai buvo įtarta, jog vaiko motina Gintarė vartoja narkotikus. Į „TV Pagalbos“ laidą atvykusi pora tikina, kad vaikas iš judviejų buvo atimtas pareigūnams panaudojus smurtą. Gintarės teigimu, nemalonumai prasidėjo, kai porą apskundė buvusi šeimos gydytoja. Aiškėja, jog vaikai iš Gintarės buvo atimti dėl priklausomybės nuo antidepresantų.
Psichologė perspėja: galite net neįtarti, kad sergate depresija
Depresija – klastinga liga, kuria dažnas gali net neįtarti, jog serga. Klinikinė psichologė, lektorė Aušra Mockuvienė teigia, kad net iš pažiūros linksmas, bendraujantis ir sėkmingas žmogus gali būti kankinamas depresijos ir pasakoja plačiau, kaip šią ligą atpažinti. Reikšmingiausias depresijos simptomas – gebėjimo džiaugtis gyvenimu praradimas.
Nemigos naktis veikia kaip antidepresantai
Specialistai teigia, kad bemiegė naktis gali padėti žmonėms, sergantiems depresija.
Eksperimento dalyviai visą savaitę miegojo po 8 valandas. Po to jie buvo pakviesti į laboratoriją. Pirmą parą eksperimento dalyviai laikėsi įprasto režimo, o kitą – nemiegojo. Kas dvi valandos buvo tikrinama jų molekulinė kraujo sudėtis. Paaiškėjo, kad tą parą, kai žmonės nemiegojo, serotonino, taurino ir triptofano – natūralių antidepresantų – koncentracija kraujyje padidėjo kelis kartus.
Populiarūs antidepresantai nepadeda pusei pacientų
Amerikiečių mokslininkai išsiaiškino, kad maždaug pusė pacientų vartoja populiarius antidepresantus bergždžiai, mat vienas iš serotonino receptorių tipų niveliuoja šių preparatų poveikį, praneša „EurekAlert“!". Dažniausiai skiriami šiuolaikiniai antidepresantai padidina šio neuromediatoriaus koncentraciją galvos smegenų nervų ląstelėse. Todėl serotonino efektas - iš dalies ir nuotaikos pagerėjimas - sustiprėja.
5 mitai apie depresiją
1. Rudenėjant melancholija užpuola tiktai silpnus, nuolat verkšlenančius žmones. Psichiatrijos profesorius Michael Vinogradov sako, kad žmonių, visiškai nelinkusių į depresiją, yra apytiksliai tik 5 - 7 proc. visų gyventojų. Tokie laimingieji psichiatrijoje vadinami "saulėtomis būtybėmis". Deja, visus kitus retkarčiais užplūsta melancholija bei liūdesys.
REKLAMA
REKLAMA
TOP 10: maisto produktai, kurie suteikia laimės
Mes visi kartais būname prastos nuotaikos. Vieni žmonės tiesiu taikiniu keliauja prie šaldytuvo, kiti blogas emocijas skandina taurelėje alkoholio. Jeigu vis tik nusprendėte patikrinti šaldytuvo turinį, bent jau rinkitės tuos produktus, kurie veikia kaip antidepresantai ir gali suteikti jums laimės:
Mangoldas (lapinis runkelis)
Nepaisant to, kad kokosai dažniausiai aptinkamas nesveikuose gaminiuose ir desertuose, jie iš tiesų turi nemažai naudingų savybių.
Vasaros depresija – retas, bet realus reiškinys
Dauguma žmonių nekantraudami laukia vasaros pradžios, tačiau kai kas tampa laimingesni jai pasibaigus.
Dėl to kaltas reiškinys, sukeliantis ir žymiai labiau paplitusią žiemos depresiją. Tai sezoninis afektinis sutrikimas (Seasonal Affective Disorder), daliai žmonių tampantis vasaros depresijos priežastimi, rašo portale msn.com.
Tokia žmonių grupė, turinti minėtąjį sutrikimą, pasireiškiantį vasarą, šiuo šiltu metų laiku mažiau miega, mažiau valgo ir praranda svorio.
Kuo užkąsti tabletę?
Pasak gydytojų, vaistų, kurių efektyvumui įtakos turi vartojamas maistas, yra tikrai nemažai.
Vaistai nuo uždegimo
Kas vartoja: kenčiantieji nuo artrito, raumenų ir sąnarių skausmų, taip pat kai skauda dantį, esant neuralgijai, peršalus ir kt. Mitybos ypatumai: ilgai vartojami šie vaistai gali pakenkti skrandžiui, todėl vartoti juos reikia tik pavalgius, užgeriant dideliu kiekiu vandens, pienu arba mineraliniu.
Studentų „sėkmės receptas“: amfetaminas ir vaistai nuo Alzheimerio ligos
Vieno seno filmo herojus entuziastingai sakė, kad egzaminas – šventė, bet tikrai ne visi studentai ir moksleiviai jam pritartų.
Noras per kuo trumpesnį laiką išmokti kuo daugiau ir baimė, kad nuo būsimo įvertinimo priklauso daug kitų dalykų, skatina jaunus žmonės griebtis įvairiausių gudrybių.
Geriausias antidepresantas – dėmesys ir pagarba žmogui
Ekonomikos krizė pagilino įsisenėjusias visuomenės psichikos sveikatos problemas. Sergančiųjų psichikos ligomis Lietuvoje ne ką daugiau nei kitose Europos šalyse, tačiau kur kas didesnį nerimą specialistams kelia bendra visuomenės psichikos sveikata, kuri nuolat prastėja. Sergančiųjų psichikos ligomis Lietuvoje ne ką daugiau nei kitose Europos šalyse, tačiau kur kas didesnį nerimą specialistams kelia bendra visuomenės psichikos sveikata, kuri nuolat prastėja.