alpinizmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alpinizmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alpinizmas“.
Kopdami į Monblano kalnyno viršukalnes žuvo du alpinistai
Du alpinistai, prancūzas ir olandas, žuvo per nuošliaužą kopdami į Egijaus (Aiguille du Tour) viršūnes Monblano kalnų masyve Šveicarijos pusėje, antradienį pranešė policija.
Pirmadienį per nelaimingą atsitikimą taip pat buvo sužeistas 22 metų alpinistas iš Nyderlandų, pranešė Valės kantono policijos pareigūnai.
26 metų prancūzas ir 10 metų vyresnis olandų alpinistas kopė dviem atskiromis virvėmis, kai netoli viršūnės, iš kurios atsiveria vaizdas į Triento ledyną, atskilo uolienos gabalas.
Kirgizijoje dingo lietuvių alpinistas: ryšys nutrūko prieš beveik dvi savaites
Pergalės viršukalnėje dingus alpinistui iš Lietuvos, šalies ambasada Kazachstane palaiko ryšį su garbės konsulu Kirgizijoje, alpinisto drauge.
„Lietuvos ambasada Astanoje gavo informaciją apie Lietuvos respublikos piliečio dingimą. Ambasada nuolat palaiko ryšį su Lietuvos respublikos garbės konsulu Kirgizijoje, dingusio piliečio drauge“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė Paulina Levickytė.
Kirgizijoje dingo 4 alpinistai, vienas iš jų – lietuvis
Kirgizijoje ieškoma keturių dingusių alpinistų, vienas iš jų – lietuvis, šeštadienį patvirtino Lietuvos alpinizmo asociacija.
„Taip, vienas iš dingusių alpinistų yra Lietuvos pilietis“, – BNS sakė asociacijos prezidiumo narys Marius Pulkauninkas.
Apie keturių dingusių alpinistų paiešką penktadienį pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Kirgizijos nepaprastųjų situacijų ministerija. Trys rusai ir lietuvis dingo kopdami į Pergalės viršukalnę.
Norvegų alpinistė ir vedlys įveikė visas 14 „superviršūnių“ ir pasiekė rekordą
Norvegė ir jos vedlys nepalietis ketvirtadienį pasiekė rekordą – greičiausiai įkopė į visas 14 „superviršūnių“, teigiama jų komandos išplatintame pranešime.
Pakistane stūkso penkios iš 14 pasaulio „superviršūnių“ – taip vadinami aukštesni nei 8 000 metrų kalnai. Alpinistai įkopimą į jas visas laiko didžiausiu pasiekimu.
Kristin Harila ir Tenjinas Sherpa (Tendžinas Šerpa), dar vadinamas Lama, šį pasiekimą įgyvendino per tris mėnesius ir vieną dieną.
Kalnuose mirus lietuvei ekspertas įspėja: tai būtina žinoti visiems
Savaitgalį pranešta apie tragediją Šiaurės Italijos slidinėjimo kurorte – sniego lavina pražudė 33-ejų lietuvę ir jos 51-erių draugą italą. Įsimylėjusių kalnus yra daugybė, tačiau kelios klaidos gali kainuoti labai brangiai – net gyvybę.
Italų spauda pranešė, kad žuvusi lietuvė su draugu gyveno Italijoje. Jiedu šeštadienį išsiruošė į kalnų žygį, bet vakare į viešbutį, kuriame buvo apsistoję, taip ir negrįžo.
Nelaimė įvyko Sasso Nero kalne, maždaug 1 700 m aukštyje.
Kauno alpinistai senjorai įkopė į 5,5 kilometro aukščio viršukalnę: jau anksčiau ją pavadino savo miesto garbei
Kauno alpinistai senjorai įrodė, kad metai įgyvendinti svajonę ir šturmuoti kalnus – ne kliūtis. Jie pakartojo dar jaunystėje surengtą ekspediciją ir įkopė į beveik pusšešto kilometro aukščio viršukalnę, kuriai patys anuomet suteikė Kauno vardą. Lietuviškais vardais pavadino ir naujas viršūnes.
Pergalingas šūksnis nuaidi 5400 metrų aukštyje Pamyro kalnuose, Tadžikijoje.
Kalnuose rastos 23-ejų biržietės tėtis prakalbo, kaip žuvo dukra: lemtinga tapo 1 klaida
„Ievutė turėjo svajonę. Daug kas važiuoja slidinėti, bet ne visi kopia į kalnų viršūnes. To sofos reindžeriams nesuprasti“, – sako 48 metų biržietis Tomas Paužolis.
Skausmo palaužto vyro likimas negailestingas – prieš septynerius metus jam teko laidoti staiga mirusią žmoną, auginti dvi likusias paaugles dukteris. O dabar netikėtai neteko vienos iš jų – vyresnėlės Ievos.
Varžybose užsienyje hidžabo nedėvėjusi iranietė namuose buvo sutikta kaip didvyrė
Iranietė alpinistė, sukėlusi sensaciją, kai užsienyje vykusiame renginyje varžėsi be hidžabo, trečiadienį sugrįžusi į Teheraną buvo sutikta kaip didvyrė – susirinkusieji oro uoste audringai plojo jos poelgiui.
Irane vis dar tebevykstant moterų vadovaujamiems protestams dėl Mahsos Amini mirties, įvykusios prieš mėnesį, Elnaza Rekabi po varžybų Pietų Korėjoje parskrido į Teherano oro uostą.
Prakalbo Sakartvele žuvusio alpinisto bičiulis: skyrė jautrius žodžius
Praėjusią savaitę Sakartvele, Kaukazo kalnuose, įvykusi nelaimė, nusinešusi trijų Lietuvos alpinistų gyvybes, sukrėtė visą šalį. Vieną iš žuvusių alpinistų, biržietį Mindaugą Leskauską pažinojęs Algirdas Kumža atviras – Lietuva neteko šviesaus žmogaus ir vieno geriausių šalies alpinistų.
Kas iš tiesų lemtingą dieną įvyko Kaukazo kalnuose, kur trys lietuviai alpinistai kopė į 4858 metrų aukščio Tetnuldžio viršūnę, greičiausiai, visą gyvenimą liks paslaptimi.
Į antrą aukščiausią viršūnę pasaulyje įkopęs Saulius Damulevičius: „Ne veltui 100 žmonių ten jau padėjo galvas“
Dar vienas neįtikėtinas pasiekimas Lietuvos alpinizmo istorijoje. Alpinistas Saulius Damulevičius tapo pirmuoju lietuviu, įkopusiu į antrą aukščiausią viršūnę pasaulyje – K2. Damulevičiaus žygį į vieną techniškai sudėtingiausių viršukalnių alpinistai vadina istoriniu įvykiu, kuris paliks pėdsaką ir pasaulio metraščiuose.
REKLAMA
REKLAMA
Ant Monblano žuvo du latvių alpinistai
Du alpinistai iš Latvijos praeitą savaitę žuvo ant Monblano, aukščiausios Alpių viršukalnės, rodo socialiniuose tinkluose paskelbta informacija.
Kaip pranešama, orientacinio sporto mėgėjai Vita Skuja ir Janis Dreimanis nuvyko į Alpes kopti į beveik 4 808 metrų aukščio Monblano viršukalnę.
Daugiau informacijos apie jų žūties aplinkybes nebuvo paskelbta.
Alpinistės iš Pakistano ir Irano įkopė į vieną pavojingiausių viršukalnių
Alpinistės iš Pakistano ir Irano tapo pirmosiomis moterimis iš savo šalių, įkopusiomis į K2 – vieną aukščiausių ir pavojingiausių pasaulio viršukalnių, penktadienį pranešė vienas pareigūnas.
32 metų alpinistė Samina Baig iš atokaus šiaurinio Pakistano kaimo penktadienį iškėlė savo šalies žaliai baltą vėliavą ant 8 610 metrų aukščio K2 viršūnės.
Iranietė Afsaneh Hesamifard, pasak Irano žiniasklaidos, tapo trečiąja moterimi, šių metų gegužę įkopusia į Everesto viršūnę.
Alpinistas Darius Vaičiulis Antarktidoje aptiko Roaldo Amundseno žinutę
Praleidęs devynias dienas Antarktidoje ir sulaukęs tinkamų oro sąlygų, alpinistas Darius Vaičiulis pasiekė pradinį ekspedicijos tašką – vietą, kurioje kontinentas išlenda iš užšalusios Roso jūros.
Ant 150 metrų storio ledo nusileidęs lėktuvas D. Vaičiulį ir tris jo bendražygius paliko taške, kur paskutinius dvejus metus nėra buvęs nei vienas žmogus. Dabar iki Pietų ašigalio teks įveikti didesnį nei 600 kilometrų atstumą, o jį pasiekus bus iškelta „Gelbėkit vaikus“ vėliava.
Žmonės sulaikę kvapą stebėjo 70-mečio triuką: senoliu jo tikrai nepavadinsi
70-metis rusas Andrejus Diduhas nenustoja stebinti savo įspūdingais pasiekimais uolų laipiojime.
Kalnų viršukalnėmis ir tarpekliais be jokių saugos diržų laipiojantis žilabarzdis šįkart užfiksuotas pusės minutės trukmės vaizdo įraše nulipantis nuo kalnų prarajos be jokių jį apsaugančių priemonių.
Rusijos „spaidermenu“ pravardžiuojamas vyriškis šį triuką atliko vilkėdamas vien plėšytus džinsus ir žalią bluzoną.
Lietuvių pamėgtuose kalnuose žuvo du alpistai
Slovakijos Aukštųjų Tatrų kalnuose esant prastam matomumui dėl pūgos nukritę žuvo du alpinistai ukrainiečiai – vyras ir moteris, penktadienį pranešė gelbėtojai.
Slovakijos kalnų gelbėjimo tarnyba (HZS) pranešė, kad jos gelbėtojai „rado du kūnus“ vėlai ketvirtadienį, 11 ukrainiečių alpinistų grupei pranešus apie du dingusius žmones netoli Lomnicos viršukalnės.
„Abu alpinistai ukrainiečiai, 67 metų vyras ir 30 metų moteris, mirtinai susižalojo“, – nurodoma pranešime.
Vėžį įveikusi moteris nustebino savo poelgiu: tai man primena mamą
Moteris, kuri kovoja su krūties vėžiu atskleidė, kad ji bando pagerbti mamos atminimą, kuri mirė nuo tokios pat ligos, įkopdama į šimtus kalnų, rašoma Dailymail. Sara Douglas iš Škotijos užkopė į beveik 300 kalnų per penkis metus, nepaisant to, kad prieš dvejus metus jai pačiai buvo diagnozuotas krūties vėžys.
Lietuviams Evereste gresia pavojus? Abejonės dėl gidų profesionalumo kelia nerimą
Spūstys prie Everesto ir mažiausiai 11 gyvybių pareikalavę tragiški įvykiai Nepale paskatino alpinistų bendruomenės diskusijas, ar ekspedicijų organizatoriai, siekdami didesnio uždarbio, užtikrina pakankamą kopiančių saugumą. Prisidėdama prie tarptautinės alpinistų bendruomenės susirūpinimo, Lietuvos alpinizmo asociacija (LAA) reiškia nerimą dėl kalnų gidų profesionalumo Lietuvoje, rašoma pranešime. Susidomėjimas kalnais kasmet pastebimai auga.
Alpinistas Skrupskelis – apie stebinančią lietuvių meilę kalnams ir išmoktas pamokas
Nors Lietuvoje kalnų ar uolų nėra, tačiau lietuviai aktyviai domisi alpinizmu, kalnų turizmu ir turi kuo pasigirti. Deja, šiemet neišvengta skaudaus praradimo – kalnuose žuvo Saulius Saikauskas. Drauge su juo kopęs ir vos išgyvenęs alpinistas, neseniai Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentu išrinktas Kęstutis Skrupskelis savo pomėgio atsisakyti neketina ir vardija kolegų žygdarbius.
Šventinė pramoga tapo baisia tragedija: pranešta apie tris mirtis
Šveicarijos Alpėse per pastarąsias tris dienas kilus sniego lavinoms, žuvo trys alpinistai iš Šveicarijos ir Prancūzijos, pranešė policija. Pirmadienį Valė regione lavina užgriuvo penkių alpinistų grupę netoli 2844 metrų aukščio Hofatorno viršūnės, vieną jų nusinešė lavina; šį 39-erių vietinį gyventoją nelaimės draugai rado greitai, bet kiek vėliau gelbėtojai patvirtino, kad jis negyvas, Per kitą nelaimę trys alpinistai į sniego griūtį pateko šeštadienį Valė regione, pasitraukę iš maršruto 2700 ...
Pakistano teismas vieno lietuvio ir 9 kitų alpinistų žudiką nuteisė myriop
Pakistano karo teismas skyrė mirties bausmę 13 kovotojų už teroristinius nusikaltimus ir 10 užsienio alpinistų, tarp jų lietuvio Ernesto Markšaičio, nužudymą 2013 metais. Grupuotės „Tehreek-e-Taliban Pakistan“ narys Irfanas Ullah buvo nuteistas už alpinistų žudynes alpinistų stovykloje antros pagal dydį Pakistano Nanga Prabato viršukalnės papėdėje, kurios sukrėtė pasaulį ir pakenkė šalies alpinizmo pramonei.
Druskininkuose – pirmosios Lietuvoje laipiojimo ledu varžybos
Šeštadienį Druskininkų „Snow arenoje“, LTeam olimpinio žiemos festivalio dalyviai galės išbandyti naują pramogą – pirmą kartą Lietuvoje vyks laipiojimo ledu varžybos, kurias kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuoja klubas „Montis magia“. Ant dirbtinai suformuotos ledo sienos bus įrengtos trys trasos – dvi skirtos profesionaliems alpinistams, viena – visiems norintiems išbandyti šią sporto šaką.
Įspūdingas alpinizmo šou vyko skambant Afrikos būgnams
Savaitgalį menų fabrike LOFTAS ir šalia esančiame sporto centre INDEX HALL alpinistai iš Lietuvos ir kaimyninių šalių rungėsi jubiliejinėse dešimtosiose alpinizmo varžybose „MONTIS MAGIA taurė“. Viso dalyvavo daugiau nei 200 alpinizimu besidominčių sportininkų. Tai pačios didžiausios tokio pobūdžio varžybos Baltijos šalyse. Taip pat visiems susirinkusiems savo pasirodymus surengė Afrikos djembe būgnų ansamblis kartu su capoeira (šokio su kovos elementais) atlikėjais, fakyrai bei parkūrininkai.
Druskininkų „Snow Arenoje“ varžysis alpinizmo ir kalnų kelionių technikos entuziastai
Visi kalnų, aktyvaus laisvalaikio bei ekstremalių pojūčių mėgėjai kovo 22-23 d. kviečiami į Druskininkus. Šiomis dienomis „Snow arenoje“ vyks alpinizmo ir kalnų kelionių technikos varžybos „Montis magia“ taurei laimėti. Tai didžiausios tokio pobūdžio varžybos Baltijos šalyse. Planuojama sulaukti apie 300 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių.
Trylikmetis nustebino pasaulį įveikdamas 8c+ sudėtingumo maršrutą
Ispanijos laipiojimo uolomis virtuozas Mikelis Linacisoro praleido kelias įspūdingas dienas laipiojimo uolomis rajone Araotz, kur pralipo jau trečią kartą 8c bei pirmą kartą Honky Tonky - 8c+ sudėtingumo maršrutą Koldoren Mundua. Stulbina tai, kad Mikeliui – vos trylika metų. Berniukas yra vienas iš geriausių Ispanijos laipiotojų uolomis ir užima ketvirtą jaunųjų laipiotojų reitingo vietą.
Lietuvos alpinistai įveikė Azijos uolų sienas
Grupė Lietuvos alpinistų, per mėnesį trukusią ekspediciją į Kirgizijos Karavšino regioną, įkopė į anksčiau lietuvių neliestas viršūnes sudėtingais uolų maršrutais. Legendomis apipinti Aksu ir Karasu slėniai pasitiko komandą besikeičiančiais orais ir stačiomis granito sienomis. Po treniruotinų įkopimų, alpinistai įveikė Asan ir Slesova viršūnes.
Ventos turistai – vėl Europos viršukalnėse
Akmenės rajono Ventos gimnazijos turistų grupė praėjusį mėnesį įkopė į aukščiausią Serbijos kalną Midžor, kurio aukštis – 2169 metra, ir aukščiausią Makedonijos ir Albanijos valstybių kalną Korab (aukštis – 2764 metrai). Ventiškiai tęsia kelionių ciklą po Europos valstybių aukščiausias viršukalnes: įkopta jau į dvidešimt keturias. Ventos gimnazijos turistų būrelio nariai šios vasaros kelionėje užkopė dar į 7 viršukalnes.
Nuo teroristų kulkų kritęs alpinistas E. Markšaitis palydimas į paskutinę kelionę
Vilniaus arkivyskupijos laidojimo paslaugų centre šiandien yra pagerbiamas per teroro išpuolį Pakistane žuvęs alpinistas Ernestas Markšaitis. Pagerbti žuvusiojo atminimo pirmadienį susirinko net tik tėveliai, žmona, dvi dukros ir šeimos draugai, bet ir keli politikai. Vainiką atnešė buvęs Seimo narys Gintaras Songaila su šeima. Vėliau į Vilniaus arkivyskupijos laidojimo paslaugų centrą atvyko Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Karstas bus išnešamas 14 val., laidotuvės vyks Karveliškių kapinėse.
10 žmonių, darančių dalykus, nuo kurių širdis nusirita į kulnus
Pasaulyje ne tiek daug žmonių, nuo kurių veiksmų gyslose sustingsta kraujas. Jie nebijo nei aukščio, nei greičio, nei mirties. Motyvus jie turi skirtingus: eilinė adrenalino dozė, siekis kažką įrodyti. Bet dažniausiai jie tiesiog jaučia didžiulį malonumą, kuris ir yra jų rizikingo gyvenimo prasmė. Kai kas mano, kad jie neturi baimės geno. Tačiau daugybė žmonių žavisi jų žygdarbiais. Slon.ru pristato žmones, darančius tokius dalykus, nuo kurių stebėtojų širdys nusirita į kulnus.
Pirmoji lietuvė Evereste E. Uksaitė Nikols: įkopti padėjo žemaitiškas užsispyrimas
Lietuvos trispalvė, pučiant vėjui 65-75 km/val. greičiu ir spaudžiant beveik 60 laipsnių šalčiui, gegužės 22 dieną ant Everesto kalno kelias akimirkas plevėsavo Editos Uksaitės Nikols rankose. „Tai buvo nepakartojama akimirka, nors truko trumpai“, - pasakojo pirmoji lietuvė, įkopusi į aukščiausią planetos viršūnę.
Lietuvos alpinizmo legenda V. Vitkauskas kelią į kalnus atrado vaikystės knygose
Vladui Vitkauskui – pirmajam lietuviui, užkopusiam į Everestą, – gegužės 7 d. sukako 60 metų. Būtent prieš 60 metų, tik gegužės 29 dieną, Everesto viršūnę pasiekė pirmieji alpinistai. o 1993 m. gegužės 10 d. Everesto užkariautoju tapo ir pats V. Vitkauskas. V. Vitkauskas gimė ir augo Raseinių rajono Viduklės miestelyje. Gyveno jo pakraštyje, prie kalvų ir slėnių. Čia ir prasidėjo jo kelias į kalnus. Iš pradžių – kaip svajonė.
Delyje pagerbtas legendinis Lietuvos alpinistas V. Vitkauskas
Lietuvos ambasadoje Naujajame Delyje gegužės 23 dieną lankėsi legendinis lietuvių alpinistas Vladas Vitkauskas. Pirmasis į aukščiausią pasaulio viršukalnę Everestą įkopęs lietuvis čia pradėjo šio įvykio 20-mečiui skirtą kelionę po Aziją. „Į aukščiausią pasaulio kalną įkopęs žmogus jau savaime yra legenda. Tačiau prieš 20 metų prasidėjęs Vlado Vitkausko žygis garsino ne tik jį, bet ir visą Lietuvą“, – ambasadoje susirinkusiems svečiams sakė Lietuvos ambasadorius Indijoje Laimonas Talat-Kelpša.
Į Everestą įkopusi lietuvė: tai buvo sunkiausias dalykas mano gyvenime
Tai - jau istorija! Pusantro mėnesio, kentėjusi atšiaurias Himalajų kalnų sąlygas, permainingus orus, pademonstravusi valią, kantrybę Edita Uksaitė-Nichols įkopė į aukščiausią pasaulio kalną - Everestą. Ji pirmoji lietuvė, kuriai pavyko pasiekti tokią viršūnę. „Aš tai padariau! Aš tai padariau!" - džiaugsmingai sušuko lietuvė, paskambinusi nuo kalno. Edita į 8848 metrų aukščio Džomolungmą (Everestą) įkopė sudėtingomis sąlygomis, techniškai sunkesniu, Šiauriniu maršrutu, šaltu oru.
Pirmą kartą į Everestą įkopė lietuvė moteris
Trečiadienį, nacionalinę alpinistų dieną, būrelis alpinistų pasiekė aukščiausio pasaulio kalno – Everesto viršūnę. Su jais buvo Edita Nichols, kuri nuo šiol bus pirmoji lietuvė moteris, pasiekusi viršukalnę. 10 alpinistų iš 6 valstybių kopti į Everestą pradėjo balandžio viduryje.
Everestą šturmuojanti lietuvė E.Uksaitė-Nichols: prieš žygį – šerpų šokiai
"Man viskas gerai". Tokią žinią savo kolegoms ir draugams palydoviniu telefonu iš laikinosios stovyklos šiaurinėje Everesto dalyje perdavė Edita Uksaitė-Nichols. Pirmoji lietuvė, įkopusi į kalną aštuontūkstantininką, o po to ir antrą, netrukus pradės kelionę į aukščiausią planetos kalną. „Žygis truks du mėnesius. Išvystu balandžio pradžioje. Daugiau apie ruošimąsi ir planus galite skaityti mano blog'e:intotheblu.wordpress.com. Ši ekspedicija bus svarbi ne tik kaip dar vienas pasiekimas.
Pamyrą įveikę lietuviai apie nuovargį, ledynus ir „girdimą“ lapų šlamėjimą
Tarptautinė sporto turizmo federacija 2012 metų Vilniaus universiteto žygeivių klubo (VUŽK) "rankliuftų žygiui" centriniame Pamyre skyrė trečią vietą tarptautinėse varžybose.
Lenkijos alpinistas ieškos ant Brod Piko užkopusio ir žuvusio brolio kūno
Alpinistas Jacеkas Berbecа 2013 metų vasarą ketina organizuoti ekspediciją ant 8051 metro dydžio kalno Brod Piko ir ieškoti kovo 5 dieną ant viršūnės užkopusių, bet žuvusių bei dar nerastų brolio Maciej ir kolegos Tomasz Kowalski kūnų.
Jacekas - kaip ir jo žuvęs brolis yra patyręs alpinistas. Jam - 54 metai. Planuojama, kad ekspedicija prasidės birželio pabaigoje ir baigsis liepos pabaigoje. Būtent nuo liepos 15 dienos prognozuojamos geriausios sąlygos kopti ant Brod Piko.
Alpinistas nufilmavo šiurpų savo kritimą nuo kalno
Alpinistas ir instruktorius Markas Robertsas išgyveno kelias siaubo kupinas akimirkas, kai lipdamas apledėjusiu kalnu staiga atsikabino ir ėmė šliuožti žemyn. Apie 30 metrų slydimą užfiksavo ant 47 metų vyro šalmo įtaisyta kamera. Alpinistas naudodamasis ledo kirvukais lipo į 1038 m aukščio viršukalnę Jungtinėje Karalystėje, pavadinimu Snoudonas. Tai aukščiausia viršukalnė Velse. Į jį kopia tiek turistai, tiek praktikuojantys profesionalūs uolų laipiotojai bei alpinistai.
Paskelbtas vaizdo įrašas apie stebuklingai išsigelbėjusį alpinistą
Alpinistas Mark Roberts gali vadinti save laimės kūdikiu. Vasario 24 dieną Velse, kopdamas į kalną, jis padarė klaidą. Tačiau snieguotu, uolėtu kalnu dešimtis metrų žemyn riedėjęs ekstremalas liko gyvas ir tik nesmarkiai susižeidė. Prieš porą dienų buvo patalpintas vaizdo įrašas, M.Roberts du dviem kolegomis Velse kopė į Parsley Fern Lefthand Gully. Laipiotojas ledu ir alpinistas M. Roberts pamatė iš viršaus į jį krentantį sniego gabalą ir bandė prisidengti ranka.
Alpinistė: žmonės vis dažniau pajunta kalnų trauką
Ekstremalas.lt lankytojai didžiausių 2012 metų Lietuvos ekstremalų pasiekimu išrinko Editos Uksaitės-Nichols kopimą į Himalajų Manaslu
kalną. Alpinistai – ekstremaliausi žmonės arba alpinizmas - vienas iš populiariausių ekstremalų užsiėmimų. Tokį įspūdį galima susidaryti
analizuojant duomenis, kuriuos Ekstremalas.lt gavo lankytojų paklausęs, koks yra pats didžiausias 2012 metų Lietuvos ekstremalų pasiekimas.
Dukart į Everesto viršūnę įkopusi nepalietė pasiekė Gineso rekordą
Nepalietė alpinistė, dukart per vieną sezoną įkopusi į Everesto viršukalnę, įtraukta į pasaulio Gineso rekordų knygą, praneša AP. Nepalo turizmo ministras Posta Bahaduras Bogatis (Posta Bahadur Bogati) pasaulio Gineso rekordo sertifikatą įteikė 29-erių Čurimai Šerpai (Chhurim Sherpa), kuri į 8 tūkst. 850 metrų viršūnę įkopė 2012 metų gegužės 12 dieną, o gegužės 19-ąją pakartojo savo žygdarbį. Nepalietė teigė turinti planų ateityje įkopti ir į kitas viršukalnes.
Lietuvos alpinistės šturmavo pavojingiausias viršukalnes
Lapkritį pasibaigę 2012 metų Lietuvos ir Baltijos šalių alpinizmo čempionatai išsiskyrė įspūdingais moterų pasiekimais, įkopimais į aukštesnes nei 8 tūkst. metrų viršūnes, maršrutų įvairove. Susumavus visų trijų šalių alpinistų pasiekimus, bendroje įskaitoje pirmą vietą ir vėl užėmė Lietuva. Nauja alpinisčių karta Įkopimu į Everesto viršukalnę (8848 m) Himalajuose šįmet pasižymėjo ir pirmąją vietą aukštuminių įkopimų klasėje užėmė latviai Olga Kotova ir Vadims Prudnikovs.
Alpinistė E. Uksaitė-Nichols: baimė visuomet suteikia reikalingo budrumo
Edita Uksaitė Nichols dar negrįžo į kasdienybę ir vis sapnuoja kalnus: kai trūksta oro, o ji neša daugiau nei 20 kilogramų svorio mantą ir žingsnis po žingsnio kopia aukštyn. Ji nelabai seniai grįžo iš Nepalo, kur spalio 1 dieną užkopė į Manaslų - jau į antrąjį kalną „aštuontūkstantininką“. Pirmoji lietuvė užkopusi į 8000 ir daugiau metrų aukščio kalną davė interviu Ekstremalas.lt.
Keliautojams – vandenį filtruojanti gertuvė
„Lifestraw“ – būtinas daiktas kiekvienam, mėgstančiam keliauti, o ypač tiems, kurie kartais atsiduria negyvenamose vietovėse.Tai asmeninis vandens valdymo įrenginys, kurį užtenka įmerkt į vandenį ir kaip per šiaudelį traukt. Vanduo iškart išvalomas ir yra tinkamas vartoti. Tokio daikčiuko kaina – apie 20 JAV dolerių.
Įsimylėjėlių šuolis nuo tilto su virve baigėsi tragiškai
Pasaulio televizijos kanalai, naujienų agentūros ir interneto portalai paskelbė tragišką žinią, kad Gruzijos sostinėje Tbilisyje, atlikdami šuolį su virve, tragiškai žuvo įsimylėjėlių pora – 23 metų Mariam Kandašvili ir Goga Goletiani.
Tbilisyje, prie universiteto tilto, jauni žmonės dažnai atlikdavo šuolius su virve. Šuoliai kartu susikabinus dažnai tarsi paskelbdavo, kad mylimųjų pora rengiasi vestuvėms.
Alpinizmo ir motociklų kokteilis
Siūlome jums trumpą kelionę į Prancūziją – užmeskite akį į Prancūzų ekstremalų susuktą filmuką. Jo herojai Alpes šturmuoja apsiginklavę ne alpinistų batais, o motociklais.
Julien Dupont ir Arthur Coutard yra ne tik gimtojoje Prancūzijoje žinomi motociklų specialistai. Dėmesį užkariauti jie nusprendė parodomuoju pasivažinėjimu Alpių šlaitais.
Australas metė alpinizmą, nes Evereste pamatė... šikšnosparnius gigantus
Pirmasis visus kalnus aštuontūkstantininkus (aukštesnius nei 8 kilometrų aukščio) įveikęs australas Andrew Lock nusprendė nebekopti į aukščiausias pasaulio viršukalnes, nes netoli nuo Everesto viršūnės jam ėmė vaidentis milžiniški šikšnosparniai.
A.Lock nusprendė, kad iš tiesų nėra pabūvojęs ant aukščiausių višukalnių, nes tą darė naudodamasis deguonies balionu. Everestą australas nusprendė įveikti be deguonies.
Pavojingiausi pasaulio kalnai
Nepamirštamas kraštovaizdis, žaižaruojančios ledainės, šiaurios pūgos ir adrenalinas kraujyje. Sakoma, kad alpinistus traukia būtent šie dalykai, o pagunda dažnai, pasirodo, esanti stipresnė už sveiką protą. Ir tuomet jie rizikuoja savo gyvybe siekdami įveikti pačias nepaklusniausias viršūnes. Išanalizavę nelaimingų atsitikimų statistiką, Matador Trips svetainės žurnalistai sudarė pačių pavojingiausių pasaulio viršūnių penketuką.
Keturių kilometrų aukštyje tarp Materhorno kalno viršukalnių – lynu
Šveicarijos alpinistas Stephan Siegrist sėkmingai realizavo neeilinį projektą. Garsios komandos „Mammut Pro Team„ narys tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, kuris ant Materhorno kalno nuo viršūnės Šveicarijoje iki kitos viršūnės Italijoje daugiau nei keturių kilometrų aukštyje nuėjo „highline“ būdu - balansuodamas ant lyno.
S. Siegrist nuo viršukalnės Šveicarijoje iki viršukalnės Italijoje ėjo lynu su apsaugos virve, ant kojos, tačiau tai nesumenkina šio rizikingo projekto reikšmės.
Į Everestą įkopė 73 metų senutė
Praėjusį savaitgalį 73 metų japonė Tamae Vatanabe pasiekė aukščiausią žemės viršūnę. Ji tapo vyriausiu kada nors Everestą įveikusiu žmogumi.
Naują pasaulio rekordą užfiksavo ir patvirtino Kinijos ir Tibeto alpinizmo asociacija. Beje, T.Vatanabe pagerino savo pačios rekordą. Ji ant Everesto buvo užsikorusi prieš dešimtmetį. Šeštadienį dar kartą tai padariusią senolę lydėjo keturių alpinistų komandą.
Savo tikslą japonė tikėjosi pasiekti penktadienį, tačiau kelionė užtruko dėl blogo oro.
Lietuvos alpinistus kopiant į Amerikos uolas saugojo gintaras
„Montis Magia“ alpinistų komanda – Gediminas Simutis, Arūnas Kamandulis ir Saulė Žukauskaitė – vykdantys projektą „Vertikalus gyvenimas“, po šešių mėnesių kopimo į Šiaurės ir Pietų Amerikos sienas ir viršūnes, grįžo į Lietuvą. Tai buvo pirma tokios trukmės ir sudėtingumo ekspedicija Lietuvos alpinizmo istorijoje.