• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas imasi maisto piginimo, bet ne visiems

Šiuo metu maisto produktams taikomas įprastinis 21 proc. dydžio pridėtinės vertės mokestis (PVM). Tačiau siūloma daliai produktų kai kuriais atvejais nustatyti 5 proc. mokestį.

Šiuo metu maisto produktams taikomas įprastinis 21 proc. dydžio pridėtinės vertės mokestis (PVM). Tačiau siūloma daliai produktų kai kuriais atvejais nustatyti 5 proc. mokestį.

REKLAMA

Tai numato įstatymo pataisos, kurioms po pateikimo ketvirtadienį pritarė Seimas. Už jas balsavo 77 parlamentarai, 5 buvo prieš, o dar 6 susilaikė.

Jeigu Seimas galutinai priims pataisas, jos turėtų įsigalioti nuo kitų metų pradžios.

Pataisomis siekiama nustatyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą ekologiškiems produktams, kurie naudojami maisto gamybai valdiškose švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės globos įstaigose, krašto apsaugos sistemos institucijose ir vidaus tarnybos sistemos statutinėse įstaigose.

„Pagrindinis šios lengvatos tikslas – užtikrinti, kad pirmiausia vaikai, ligoniai, senjorai bei krašto apsaugos sistemos personalas turėtų prieigą prie sveikesnio, aukštos kokybės maisto, kurio gamybai naudojamos ekologiškos žaliavos“, – rašoma įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

REKLAMA
REKLAMA

Esą daugybė mokslinių tyrimų patvirtina, kad ekologiški maisto produktai turi mažiau pesticidų, antibiotikų ir sintetinių priedų, o tai tiesiogiai prisideda prie mažesnės ligų rizikos ir geresnės bendros sveikatos būklės. 

REKLAMA

Europos kovos su vėžiu plane taip pat numatyta, kad sveikos mitybos skatinimas yra viena iš pagrindinių lėtinių ligų prevencijos priemonių. Todėl mažesnio PVM tarifo taikymas ekologiškiems maisto produktams viešajame maitinime yra priemonė, tiesiogiai prisidedanti prie visuomenės sveikatos gerinimo“, – nurodo pataisų iniciatoriai.

Jie pastebi, kad 2022 metais Lietuvos vyrų sveiko gyvenimo trukmė buvo 58,2 metų, moterų – 62,3 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Palyginimui, ES šalyse šie rodikliai yra atitinkamai beveik 62 metai vyrams ir 64 metai moterims. 

Tarp Europos Sąjungos šalių 2022 metų reitinge, kalbant apie sveiko gyvenimo trukmę, Lietuva užėmė 25 vietą. 

„Šie skirtumai rodo, kad Lietuvoje būtina skirti daugiau dėmesio sveikatos stiprinimui ir ligų prevencijai, siekiant pagerinti gyventojų gyvenimo kokybę ir pailginti sveiko gyvenimo trukmę. Akivaizdu, kad vien sveikatos politikos priemonių nepakaks, todėl būtina ieškoti žmonių įpročius ir elgesį keičiančių instrumentų“, – nurodoma projekto aiškinamajame rašte.

REKLAMA
o kurie nedirba išvarddintose sistemose,pensininkai tegul valgo chemiją,dar išskirstys žmones ir pagal maistą,kas turi teisę valgyt geresnį,o kas ne
kaip tai suderinama su Konstitucija,kurioje teigiama,kad visi zmones lygus?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų