Verslo naujienos

 

Naujausia informacija apie Lietuvos ir užsienio verslą, pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Visos verslo naujienos vienoje vietoje.

Lietuvos jaunimas nenori dirbti ir gyvena iš pašalpų? Štai kas labiausiai stebina

Vis daugiau jaunų žmonių nusprendžia ne dirbti, o gyventi iš nedarbo išmokų. Naujausia „Sodros“ analizė parodė netikėtą tendenciją – būtent jauni, 25–30 metų asmenys šiemet tampa viena aktyviausių išmokos gavėjų grupių. Vieni ekspertai įspėja, kad tai – signalas apie augančią jaunimo priklausomybę nuo valstybės paramos, kiti specialistai atkreipia dėmesį, kad šią tendenciją lemia ne tinginystė, o struktūrinės darbo rinkos problemos.

Daržovių augintojų atstovė: nušalęs derlius lems didesnį importą, gali pasitaikyti kilmės klastojimo

Pavasarinėms šalnoms padarius didžiulę žalą ankstyvosioms lietuviškoms bulvėms, smidrams ir kitoms daržovėms – prekyvietėse matysime daugiau importuotų prekių, teigia Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) direktorė Indrė Lukoševičienė. Anot jos, tai gali nulemti, jog didelių daržovių kainų šuolių nepamatysime, tačiau atsiranda tikimybė iškilti kitoms problemoms.

Moteris užvaldė nauja mada: sunku patikėti, kiek jos moka už tokį niekutį

Jei pastaruoju metu naršėte „TikTok“ ar „Instagram“ socialinių tinklų platformose, tikėtina, kad pastebėjote keistus, dantytus, bet nepaprastai žavius pliušinius žaislus – „Labubu“. Šie „bjauriai mielais“ vadinami personažai tapo pasauliniu fenomenu, kurį greitai pamėgo ne tik kolekcionieriai, bet ir garsios įžymybės bei mada besidominčios moterys.
Verslas Prieš 11 val.

Įsigijus sodybą šokiravo buvusio savininko elgesys: dėl 1 dalyko įspėja kitus

Sumokėję už turtą ir oficialiai tapę jo savininkais esame ramūs, kad jis priklauso tik mums. Vis tik tą supranta ne visi. Pvz., daug laiko parduotame sklype ar sodyboje praleidę ir prie jų prisirišę buvę savininkai ten ir toliau gali jaustis kaip namuose – o kas gi jiems sutrukdys? Su tuo susidūrė vilnietis Edvinas (vardas pakeistas), kuris dar pernai rudenį nusipirko sodybą. Buvęs savininkas iš ten išsivežė savo daiktus ir patikino, kad į sodybą daugiau negrįš.

Kurortų verslai ieško sezoninių darbuotojų, daugiausia reikia pajūryje

Lietuvos kurortų verslininkai ieško darbuotojų vasaros sezonui, daugiausia – pajūrio miestų paslaugų sektoriuje, pranešė Užimtumo tarnyba. Anot jos, vien Palangoje reikia 330 darbuotojų, Druskininkuose – 120, Birštone – 35, Neringoje – 30.  „Antrus metus jau viduržiemį stebime vis ankstesnį darbuotojų poreikį vasaros sezonui.

Įspėja dėl nedarbo Lietuvoje – privatus sektorius jau padėtį vertina atsargiau

Dirbantis Lietuvos gyventojas vidutiniškai per mėnesį gauna daugiau nei 1420 eurų į rankas, darbo pajamos per metus padidėjo maždaug 110 eurų. Tokią naujausią statistiką skelbia „Sodra“. Ekonomistai priduria, kad šiuo metu algos šalyje kyla per greitai. Esą jei tempas nelėtės, Lietuvoje gali pradėti didėti nedarbas.  Viešbutis „Suncity“ Šiauliuose veikia nepilną pusmetį. Ten iš viso dirba 33 žmonės.
Verslas Prieš 17 val.

NT mokestis ir kaip jo išvengti: atsakė dėl perrašymo vaikams

Seimui pradėjus svarstyti Nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įstatymo pataisas, visuomenėje ir tarp politikų toliau netyla diskusijos dėl jų. Tie, kas daug turto neturi, nemato problemų, kad, padidinus NT mokestį, turtingesni susimokės daugiau.  Kiti jau svarsto, kad pakeitus įstatymą, ieškos būdų, kaip didesnio mokesčio išvengti. O vienas iš jų – NT dovanojimas ar perrašymas, pavyzdžiui, vaikams.

Hofmanas sieks, kad ūkininkai galėtų mokestinę naštą mažinti tapdami juridiniais asmenimis

Mokestiniai pakeitimai gali itin skaudžiai kainuoti ūkininkams, teigia žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas. Todėl jis tikina sieksiąs, kad ūkininkai galėtų tapti juridiniais asmenimis, taip sumažindami savo mokestinę naštą. „Galbūt peržiūrėsime galiojančią tvarką, keisime ją ir raginsime ūkininkus tapti juridiniais subjektais. Tai, kad jie būtų traktuojami ir apmokestinami kaip juridiniai asmenys, būtų teisingiausia.

Konservatorių pasiūlymas dėl pinigų gynybai suerzino Žemaitaitį: „Viena ausim biškį trenkti gal yra“

Konservatoriai ir vėl bando padėti valdantiesiems – pateikė dar vieną idėją, kaip galima gynybai surinkti beveik milijardą, nedidinant mokesčių. Jie siūlo daugiau pinigų paimti iš valstybės valdomų įmonių uždirbtų pelnų. Tiesa, premjeras Gintautas Paluckas į tokią idėją žvelgia skeptiškai ir eilinį kartą klausia, kodėl konservatoriai šių sumanymų neįgyvendino visai neseniai, kai patys buvo valdžioje.
Verslas Prieš 19 val.

Dauguma Lietuvos jaunuolių nerimauja dėl pinigų: „Žiūriu, kur kas keliauja, o aš negaliu sau leisti“

Nors Lietuvos jaunimas pagal apklausas pernai pripažintas laimingiausiu pasaulyje, kas trečias jaunuolis nerimauja dėl savo finansų. 18-24 metų amžiaus grupėje daugiau nei 60 procentų jaunuolių dėl pinigų kasdien patiria stresą. Tačiau prabilti apie finansines bėdas daugeliui tabu – bijo, kad išjuoks aplinkiniai. Specialistai perspėja – laikant nerimą dėl finansų užgniaužus savyje, problemų tik daugėja.
Verslas Prieš 20 val.

Jaunimui įsikurti mokės po 60 tūkst. eurų: jau po savaitės galima kreiptis

Gyvenimo tempui greitėjant, atsiranda vis daugiau jaunų žmonių, kurie miesto šurmulį ir stresą noriai iškeičia į gyvenimą kaime, arčiau gamtos. O jeigu tokie žmonės nusprendžia užsiimti žemės ūkio veikla, tai įsikurdami užmiestyje jie gali sulaukti nemenkos piniginės paramos.

Būsto rinkoje – sujudimas: nors palūkanos mažėja, kainos – auga

Nors valdžia grasina apmokestinti nekilnojamajį turtą, lietuviai graibsto paskolas ir puola pirkti naujus butus ir namus. Susivilioję sumažintoms Europos centrinio banko bazinėmis palūkanomis, lietuviai šiemet butų ir namų prisipirko tiek, kad pardavimų apimtys palyginus su pernai išaugo trečdaliu.

Užsisakote maisto į namus? Sugalvojo, kaip jus priversti mokėti daugiau

Maisto užsakymas internetu tapo daugelio kasdienybe – vos keli paspaudimai telefone ir vakarienė jau pakeliui. Visgi daugelis klientų pastebi, kad ši paslauga brangsta, o tokias paslaugas teikiančios platformos prie kainos vis dažniau prideda įvairius papildomus mokesčius. Skaitytojai pastebėjo, kad kartais, norint užsisakyti paprastą patiekalą ar užkandį, galutinė kaina tampa didesnė nei tikėtasi.

LAT: nevienodas darbo užmokestis darbovietės reorganizacijos metu nėra diskriminacija

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), išnagrinėjęs civilinę bylą, nutarė, kad nevienodi atlyginimai darbovietėje reorganizacijos metu neleidžia daryti išvados apie egzistuojančią diskriminaciją.

Seime – siūlymai pirmo būsto „grindis“ kelti iki 40 tūkst. eurų, jo išvis neapmokestinti

Seime šią savaitę pirmą balsavimą įveikus Finansų ministerijos patobulintam nekilnojamojo turto (NT) mokesčio projektui, parlamentarai registravo siūlymus dėl pirmojo būsto apmokestinimo. Po pateikimo Seimas ketvirtadienį pritarė, kad pagrindinį asmens būstą galima būtų apmokestinti mažiausiai nuo 10 tūkst. eurų „grindų“, šią vertę viršijanti suma būtų apmokestinama tarifais intervale nuo 0,1 proc. iki 1 proc.

Mopedus vairuojantį jaunimą norima įpareigoti laikyti praktikos egzaminą

Seimas pradėjo svarstyti siūlymą norintiesiems turėti teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemonę nustatyti pareigą išlaikyti ne tik teorijos, bet ir praktikos egzaminą.  Šią savaitę Seimas po pateikimo pritarė tai numatančioms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms. Už jas balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo šeši, o 20 susilaikė. AM kategorijai priklauso mopedai ir lengvieji keturračiai motociklai.

Išleistuvės virto prabangos lenktynėmis – vieni skiria tūkstančius, kiti lieka be šventės

Jau visai netrukus Lietuvos mokyklose įvyks abiturientų paskutinis skambutis, po kurio dvyliktokų lauks egzaminai, o galiausiai ir išleistuvės. Ši šventė yra pati įsimintiniausia mokyklos laikų šventė, visgi dažnai ji tampa ir viena brangiausių išlaidų tėveliams per visus vaiko 12 metų mokykloje.

Iš Vilniaus į Egiptą turėjęs skristi lėktuvas nepakilo

Šeštadienio rytą iš Vilniaus į Egiptą turėjęs skristi lėktuvas taip ir nepakilo, praneša naujienų portalas „Lrytas“. Pranešama, jog Ukrainos bendrovės „SkyUp“ vykdomas skrydis iš Vilniaus į Šarm aš Šeichą turėjo įvykti šeštadienio rytą, 4.15 val.  Pasak Lietuvos oro uostų, skrydis buvo nukeltas dėl operacinių iššūkių. „Pagal mūsų turimą informaciją, šis orlaivis dar yra Vilniaus oro uoste. Kaip mus informavo oro bendrovė, kilo tam tikrų operacinių iššūkių.

Mokesčių pakeitimams pasiekus Seimą, Skvernelis turi pastabų Paluckui: reikėjo daryti ne taip

Valdantiesiems jau kelis mėnesius ginčijantis ir ieškant sutarimo dėl mokestinių pakeitimų, buvusiai „valstiečių“ Vyriausybei vadovavęs parlamento pirmininkas Saulius Skvernelis sako, jog dabartinio premjero Gintauto Palucko vietoje būtų elgęsis kitaip. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis prisimena, kad, sprendžiant aistras keliančius mokestinius pakeitimus, jo Ministrų kabinetas siekė aiškiau komunikuoti ne tik su visuomene, bet ir su Seime dirbančiomis politinėmis jėgomis.

Kiek kainuoja lietuvių vestuvės ir kiek dėti į vokelį: ar atsiperka?

Vestuvės – viena didžiausių ir svarbiausių švenčių gyvenime. Vis tik norint ją padaryti įsimintiną tenka išleisti dešimtis tūkstančių eurų, o svečiai nežino, kiek pinigų tokiu atveju reikėtų dovanoti jaunavedžiams. Naujienų portalo tv3.lt kalbintos vestuvių planuotojos pasakojo, kad jaunųjų pasirinkimai būna patys įvairiausi: nuo burgerių vidury nakties iki ekskursijų ar laužų miške. Tad kiek visa tai kainuoja? Kiek kainuoja vestuvės? Renginių ir vestuvių planuotoja, „Atwedding.

Turite žemės? Paskutinė savaitė kreiptis šios paramos – skiria iki 2,7 tūkst. eurų už hektarą

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) vis dar priima paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Miško veisimas ir atkūrimas“. Paraiškas bus galima teikti iki gegužės 30 d. Paraiškų priėmimo etapui skirta 4,6 mln. eurų, iš jų ne daugiau kaip 1,4 mln. eurų sostinės regionui. Remiama veikla Paramos lėšomis remiamas miško veisimas ir stichinės nelaimės pažeisto miško atkūrimas.

Nenorėdami mokėti už maišelius atrado dar vieną gudrybę: štai ką daro

Kartas nuo karto vis pasigirsta pirkėjų skundų, kad parduotuvėse prie bandelių nėra įprastų būtent kepiniams skirtų popierinių maišelių. O, kadangi kepinių be maišelio nepasiimsi, tenka imti plastikinį maišelį ir už jį mokėti. Dalis pirkėjų tokiu atveju nusprendžia už plastikinį maišelį to 1 ct nemokėti, kadangi, jų nuomone, prie bandelių privalėjo būti nemokamų maišelių.

Avulis apie stadiono vystytojos akcijų įsigijimą iš „Baltcap“: įmonė kelia daugiau sąlygų

Lietuvai gavus Europos Komisijos (EK) pritarimą Vilniaus Nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pakeitimams, fondui „Baltcap“ priklausančias buvusios projekto vystytojos akcijas perimti ketinančios nekilnojamojo turto bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis tikina, kad procesą apsunkina įmonės susitarimui keliami papildomi reikalavimai.

„Grigeo Group“ EBITDA šiemet siekė 7,5 mln. eurų – augo 1 proc.

Vienos didžiausių popieriaus ir medienos pramonės grupių Baltijos šalyse „Grigeo Group“ pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) pirmą metų ketvirtį siekė 7,5 mln. eurų – 1 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Per tris mėnesius grupės konsoliduotosios pajamos sudarė 59,1 mln. eurų – 10,5 mln. eurų daugiau tuo pat laikotarpiu 2024 m.  Pelnas prieš apmokestinimas pirmąjį ketvirtį siekė  4,5 mln. eurų arba 0,7 mln.

Tiesioginių investicijų įplaukos į Kiniją šiemet sumenko dešimtadaliu, priešingai – didėjo

Kinijos ekonomika per keturis šių metų mėnesį pritraukė 320,8 mlrd. juanių (44,7 mlrd. JAV dolerių) vertės tiesioginių užsienio investicijų – 10,9 proc. mažiau nei pernai sausį-balandį, skelbia valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, remdamasi Prekybos ministerija. Tuo tarpu Kinijos tiesioginės investicijos užsienyje palyginamuoju laikotarpiu padidėjo 7,5 proc. iki 57,54 mlrd. JAV dolerių. 2024-aisiais Kinija tiesioginių investicijų iš užsienio sulaukė 27,1 proc.

Ministrės patarėja: valstybės įnašas į pensijų fondus gali būti persvarstytas

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėja Jekaterina Navickė sako, kad anksčiau ar vėliau klausimas dėl valstybės skatinimo kaupti pensijas antroje pakopoje gali būti persvarstytas.  Pasak jos, šis valstybės paramos modelis yra brangus.   „300 mln. eurų ir suma augs, nes didės vidutinis atlyginimas. (...) Esant tokiam brangiam mechanizmui galimai bus grįžtama prie šio klausimo“, – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete penktadienį sakė J. Navickė.

HISK grupė pernai dirbo nuostolingai, pajamos augo penktadaliu

Statybos ir nekilnojamojo turto plėtros grupės HISK (buvę  „Panevėžio keliai“) konsoliduotas grynasis nuostolis pernai siekė 0,8 mln. eurų, kai užpernai grupė uždirbo 4,2 mln. eurų pelno.  Grupės pajamos per metus augo 18 proc. iki 240 mln. eurų (2023 metais – 204,1 mln. eurų), o konsoliduotas bendrasis pelnas mažėjo 35 proc. iki 12,6 mln. eurų (19,3 mln. eurų), penktadienį pranešė HISK. Tuo metu pagrindinės grupės įmonės HISK pajamos didėjo 1,8 karto iki 138,9 mln. eurų (77,6 mln.

Aukso kaina penktadienį šoktelėjo iki 3350 JAV dolerių už unciją

Aukso Trojos uncijos kaina penktadienį pakilo daugiau nei 1,5 proc. iki aukščiau 3350 JAV dolerių žymos, nes atsinaujinusi įtampa tarptautinėje prekyboje paskatino investuotojus vengti didesnės rizikos aktyvų. Viena Trojos uncija lygi 31,1 gramo. JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį prakalbo apie galimą 50 proc.

Ekonomikos komitetas pritarė, kad pelno mokestis neturėtų priklausyti nuo darbuotojų skaičiaus

Seimo Ekonomikos komitetas pritarė siūlymui, kad darbuotojų skaičius neturėtų daryti įtakos įmonei taikomo pelno mokesčio tarifui. Pagal dabartinį pelno mokesčio įstatymą, lengvatinis 6 proc. tarifas yra taikomas ne daugiau nei 10 darbuotojų turinčioms įmonės, kurių pajamos neviršija 300 tūkst. eurų per metus. Pirmaisiais veiklos metais jos nuo mokesčio visiškai atleidžiamos.

Baltijos valstybėse gamintojų kainų neigiamas metinis pokytis išlieka tik Lietuvoje

Baltijos valstybėse kainas balandį per metus sumažino tik Lietuvos pramonės produkcijos gamintojai, o labiausiai pakėlė – Estijos gamintojai, rodo nacionalinių statistikos tarnybų paskelbti duomenys. Šis kainų indeksas Lietuvoje praėjusį mėnesį, palyginti su pernai balandžiu, nukrito 3,5 proc., tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje – pakilo atitinkamai 1,0 proc. ir 1,4 procento. Vien tik praėjusį mėnesį kainų kritimas užfiksuotas visose trijose valstybėse.

LB: į ekonomiką po pensijų pertvarkos „įsilietų“ milijardas eurų, teigiamo poveikio nebūtų

Seimui priėmus antrosios pensijų pakopos pertvarką, kuri leistų gyventojams sukauptas lėšas atsiimti lengviau ir jas išleisti vartojimui, į Lietuvos ekonomiką papildomai galėtų būti „įlieta“ maždaug milijardas eurų, kurie ilguoju laikotarpiu teigiamo poveikio šalies ūkiui neturėtų, prognozuoja Lietuvos bankas (LB).  Seime svarstomi Vyriausybės siūlomi pensijų sistemos pokyčiai, kuriais būtų atsisakyta automatinio įtraukimo į kaupimą, gyventojams būtų leidžiama vieną kartą išsiimti 25 proc.

Užsisakantiems į namus – naujas mokestis: apmokestino ne tik pristatymą, bet ir jo greitį

Maisto pristatymo platforma „Wolt“ įvedė naują paslaugą – pirmenybinis pristatymas. Šią paslaugą pasirinkę klientai savo užsakymo sulauktų greičiau, tiesa, už ją yra taikomas papildomas mokestis, todėl naujovė nudžiugins ne visus. Platformos naudotojai pastebėjo, kad užsisakinėjant maistą už papildomą mokestį galima pasirinkti prioritetinio užsakymo paslaugą, kuri papildomai kainuoja 1,69 euro.

Donaldas Trumpas pagrasino įvesti 25 proc. muitą „Apple“, jei ši negamins „iPhone“ JAV

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pagrasino įvesti 25 proc. muitą įmonės „Apple“ produktams, jei telefonai „iPhone“ nebus gaminami Jungtinėse Valstijose. Dėl per socialinius tinklus išsakyto D. Trumpo grasinimo gali smarkiai padidėti „iPhone“ kaina, o tai gali pakenkti vienos didžiausių JAV technologijų bendrovių pardavimams ir pelnui.

Donaldas Trumpas ES grasina 50 proc. muitais

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį prakalbo apie 50 proc. muitą iš Europos Sąjungos (ES) importuojamoms prekėms. Pareiškęs, kad derybos su ES „niekur neveda“, D. Trumpas „Truth Social“ rašė, kad rekomenduoja „nuo 2025 metų birželio 1 dienos Europos Sąjungai įvesti 50 proc. muitą“. Su ES „buvo labai sunku dirbti, – teigė D. Trumpas.

„Ryanair“ iškėlė sąlygas Ukrainai: esame nusivylę

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ reikalauja, kad Ukrainos oro uostai pasibaigus karui ir atnaujinus skrydžius taikytų dideles oro uosto mokesčių nuolaidas. Priešingu atveju bendrovė grasina persvarstyti planus grįžti į Ukrainą, praneša „Reuters“. „Ryanair“ generalinis direktorius Michaelas O'Leary pareiškė, kad jo bendrovė per pirmus metus po taikos susitarimo galėtų perskraidinti 5 mln. keleivių į Ukrainą ir iš Ukrainos, o per antrus metus – 10 mln.

„Bitė Lietuva“ į biudžetą pernai sumokėjo beveik 43 mln. eurų mokesčių

Praėjusiais metais 334 mln. eurų pajamų gavusi telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ į šalies biudžetą sumokėjo 42,9 mln. eurų mokesčių. Kaip rašoma bendrovės pranešime, bendrovės pajamos per metus išaugo 4 proc. – daugiau kaip 13 mln. eurų ir praėjusiais metais siekė 334,1 mln. eurų.  Skaičiuojama, kad skaitmeninių paslaugų bendrovė pernai uždirbo 69,7 mln. eurų grynojo pelno, pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) išaugo 12 proc.

Euro zonoje per derybas sutarto darbo užmokesčio augimas sulėtėjo iki kukliausio per 3 metus

Europos Centrinio Banko (ECB) penktadienį paskelbtais duomenimis, euro zonoje per darbdavio ir darbuotojo derybas sutarto darbo užmokesčio metinis prieaugis pirmąjį šių metų ketvirtį sumenko iki 2,38 proc. nuo 4,12 proc. per ankstesnį trijų mėnesių laikotarpį.

Valstybės kontrolė: atlyginimai institucijose pernai augo apie 10 proc.

Pernai pradėjus valstybės tarnybos reformą vidutinis darbo užmokestis (VDU) šalies institucijose per metus augo apie 10 proc. iki 2622 eurų, penktadienį pranešė Valstybės kontrolė.  Valstybės kontrolierė Irena Segalovičienė sako, kad jau pirmaisiais metais matyti pertvarkos rezultatai – mažėjo atlyginimų skirtumai tarp institucijų, augo vadovų ir teisėjų atlyginimai, o tai svarbu pritraukiant aukštesnes kompetencijas vadovus.

Paluckas: Lietuva tiki europine Moldovos ateitimi ir padės ją priartinti

Moldovoje viešintis premjeras Gintautas Paluckas sako, jog Lietuva tiki šios šalies europine ateitimi ir dės visas pastangas, siekiant ją priartinti. „Džiaugiuosi būdamas čia, Moldovoje, ir galėdamas išreikšti tvirtą Lietuvos paramą Moldovos eurointegracinei krypčiai.

„Invalda INVL“ darbuotojams po trejų metų nemokamai išdalys dalį akcijų

Turto valdymo grupė „Invalda INVL“ bent trejus metus dirbantiems darbuotojams 2028 metais neatlygintinai suteiks 24 tūkst. vienetų, arba 0,2 proc. pagrindinės grupės įmonės akcijų.  Pasak „Invalda INVL“ valdybos pirmininko Alvydo Banio, šiemet pirmą kartą suteikta galimybė neatlygintinai gauti akcijų pagal opcionų sutartis, jei darbuotojai grupėje dirbs trejus metus.  „Mūsų tikslas – dar labiau skatinti komandą suteikiant palankias galimybes tapti šio verslo dalininkais.

Euro zonoje per derybas sutarto darbo užmokesčio augimas sulėtėjo iki kukliausio per 3 metus

Europos Centrinio Banko (ECB) penktadienį paskelbtais duomenimis, euro zonoje per darbdavio ir darbuotojo derybas sutarto darbo užmokesčio metinis prieaugis pirmąjį šių metų ketvirtį sumenko iki 2,38 proc. nuo 4,12 proc. per ankstesnį trijų mėnesių laikotarpį.

Žinia keliautojams: su „AirBaltic“ iš Vilniaus – nauja tiesioginė kryptis

Ketvirtadienį oro linijų bendrovė „airBaltic“ pradėjo vykdyti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Prahos, praneša naujienų portalas „Made in Vilnius“. Skelbiama, jog skrydis tarp šių dviejų miestų trunka beveik dvi valandas, o skrydžiai vykdomi du kartus per savaitę – ketvirtadieniais ir šeštadieniais – nuo gegužės 22 iki rugsėjo 27 d. „Tiesioginis skrydis į Prahą bus reikšmingas tiek verslui, tiek turizmui.

DIENOS PJŪVIS. Politikų vilos ir turtas užsienyje – kaip įvertins gyventojai, ar tai siekis išvengti mokesčių?

Atidėję visus darbus ir keliones, valdantieji po pateikimo pritarė naujajam nekilnojamojo turto mokesčiui. Pagrindinio būsto mokesčio grindys bus 10 tūkstančių eurų, o kito turto – 50 tūkstančių eurų. Kaip reforma atsilieps įtakingiausiems šalies politikams? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja premjero patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais Gediminas Černiauskas ir ekonomistas Marius Dubnikovas.

Vilniuje netrukus prasidės dar vienos svarbios gatvės atnaujinimo darbai

Šią vasarą prasidės Vilniuje esančios Jono Basanavičiaus gatvės rekonstrukcijos darbai, praneša sostinės savivaldybė. „Pradedame dar vienos svarbios miesto gatvės atnaujinimą – šią vasarą Basanavičiaus gatvėje prasidės rekonstrukcija, kuri pagerins susisiekimą ir aplinkos kokybę“, – pranešime cituojamas Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas. Darbų metu bus įrengtas naujas lietaus nuotekų tinklas, paklotos naujos važiuojamosios dalies ir šaligatvių dangos, atnaujinti apšvietimo tinklai.

Įtaria naują schemą: užsieniečiams parduodami automobiliai lieka Lietuvoje ir nelegaliai išardomi

Praėjusiais metais vienas Baltarusijos pilietis Lietuvoje įsigijo beveik 20 tūkst. M1 klasės automobilių. Tokį skaičių, kaip rodo „Regitros“ duomenys, būtų neįmanoma pasiekti net dirbant visą parą – tektų kas valandą pirkti po du automobilius. Toks atvejis ne tik absurdiškas statistiškai, bet ir kelia rimtų įtarimų dėl galimos šešėlinės schemos, kai transporto priemonės fiktyviai išregistruojamos kaip parduotos užsienio piliečiams, tačiau realiai lieka Lietuvoje, kur yra nelegaliai išardomos.
Transportas 2025-05-23

Penkias savaites kritusios degalų kainos vėl pakilo

Praėjusią savaitę, po penkias savaites trukusio degalų kainų kritimo, benzinas ir dyzelinas Lietuvoje vėl pabrango. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, per pastarąją savaitę benzino vidutinė kaina padidėjo 0,9 proc., o dyzelinas pabrango 0,8 proc.  Skaičiuojama, kad Europos Sąjungos (ES) šalių vidutinės svertinės benzino ir dyzelino kainos per savaitę padidėjo po 0,3 proc. Lyginant su ES vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 13,2 proc., o dyzelino – 5,1 proc.

Benkunskas atsakė, kiek dar tęsis nesibaigiančios Nacionalinio stadiono statybos

Lietuvai gavus Europos Komisijos (EK) pritarimą Vilniaus Nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pakeitimams, sostinės meras Valdas Benkunskas sako, kad, nors projekto terminas apima maždaug 33 mėnesius, yra galimybė statybas užbaigti ir greičiau – per mažiau nei dvejus metus. „Laikmatis pačioms statyboms užbaigti yra prasidėjęs jau nuo vakar.

Pramonės produkcijos vertė Lietuvoje balandį mažėjo 3 proc.

Balandžio mėnesį visos Lietuvos pramonės produkcijos vertė sumažėjo 3 proc., lyginant su šių metų kovu, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Išankstiniais duomenimis, 2025 m. balandį visos pramonės gamybos vertė sudarė 2,9 mlrd. eurų to laikotarpio kainomis. Per mėnesį sumažėjo pagrindinių vaistų pramonės gaminių ir farmacinių preparatų gamybos produkcija – 18,5 proc., chemikalų ir chemijos produktų gamybos – 14,4 proc., rafinuotų naftos produktų gamybos produkcija – 14,1 proc.
REKLAMA
„Didysis išpardavimas“ visose Lietuvos „Maximose“: atrinktoms maisto ir ne maisto prekėms nuolaidos iki 70 proc. (nuotr. Jauniškis)  „Didysis išpardavimas“ visose Lietuvos „Maximose“: atrinktoms maisto ir ne maisto prekėms nuolaidos iki 70 proc. (nuotr. Jauniškis)

„Maximoje“ – dar gausesnis „Well Done“ grilio asortimentas: štai, ką rekomenduoja išbandyti darbuotojai

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ privatus prekių ženklas „Well Done“ šiemet pirkėjams pristato dar gausesnį grilio produktų asortimentą artėjančiai vasarai. Tai ir šviežios kepimui skirtos dešrelės su netikėtais pagardais, gurmaniškais marinatais gardinti šašlykai, aitrių skonių mėgėjams marinuota šviežia paukštiena, kiaulienos šoninė ir šonkauliukai bei visko dar daugiau.

Žiniasklaida: bankrutuoja Vilniaus pyraginė „Piestro“

9-ąjį gimtadienį neseniai atšventusi pyraginė „Piestro“ inicijuoja bankrotą, skelbia „Verslo žinios“. Uždarytos abi pyraginės Vilniuje – viena iš jų nuo 2016 m. veikė „Outlet Park“ Šiaurės miestelyje, kita – nuo 2018 m. Benedikto turguje, Ukmergės g. Anot jos vadovo Donato Kubiliūno, sprendimą skelbti nemokumą lėmė smukę pardavimai ir išaugusios sąnaudų kainos.
Į viršų