Žaliųjų rodyklių sugrįžimas: su jomis ar be jų eismas saugesnis?

Lietuvoje iš sankryžų dingus žaliosioms rodyklėms kelis pastaruosius metus visoje šalyje netilo diskusijos, ar šis sprendimas nesukelia papildomų iššūkių. Žaliąsias rodykles daug kur pakeitė papildomos šviesoforo sekcijos, tačiau net ir degant žaliam šviesoforo signalui automobiliai ne visuomet pradeda judėti. Miestams imantis grąžinti dalį nuimtų rodyklių, eismo ekspertai pastebi, kad dažni pokyčiai vairuotojams kelia sunkumų.

Patys svarbiausi Ferdinando Piëcho projektai

Ferdinandas Piëchas – daugeliui praeivių šio žmogaus pavardė nekelia absoliučiai jokių asociacijų, tačiau benzingalviams, Ferdinandas Piëchas yra geriau žinomas kaip talentingas inžinierius ir nuožmus vadovas, kurio dėka pasaulį išvydo aibė skirtingų, bet įspūdingų ratuočių. Ferdinandą Piëchą galima apibūdinti įvairiai.

Kelio ruožai, kuriuos privalo aplankyti kiekvienas automanas

Kiekvienas turime mėgstamiausias kelio atkarpas ar netgi ištisus kelionių maršrutus. Tam tikra kelio atkarpa į favoritų sąrašą gali patekti dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti vaizdingas maršrutas, jis gali būti ypatingas dėl galutinio tikslo arba tiesiog turėti nuostabias posūkių kombinacijas. Keliais, kuriais pasidalinsiu, galima saugiai ir laikantis eismo taisyklių pajusti tikriausią vairavimo malonumą. Čia nesvarbios sekundės ar kilometrai per valandą.

Naujas sezonas: koks iššūkis šiemet laukia motociklininkų?

Šiemet ankstokai prasidėjęs motociklininkų sezonas į gatves atginė ir naujus iššūkius eismo dalyviams. Per žiemą primiršti vairavimo įgūdžiai pakiša koją ne tik motociklininkams, bet ir itin mūsų šalies miestų gatvėse išpopuliarėjusių elektrinių paspirtukų vairuotojams bei kitiems eismo dalyviams. Draudikai atkreipia dėmesį, kad eismo įvykių skaičius tiesiogiai priklauso nuo vairuotojų patirties ir stažo: jam augant, eismo įvykių kiekis mažėja.

Variklio pagalvė: Kas tai ir kokie yra gedimo simptomai?

Variklio pagalvė – komponentas, turintis veikti įvairiausiomis oro sąlygomis, todėl anksčiau ar vėliau ji susidėvi. Prognozuoti kada variklio pagalvė nusidėvės yra be galo sunku, nes visa tai priklauso nuo vairavimo stiliaus ir pačios variklio pagalvės kokybės. Vis dėlto, nereikia baimintis, kad variklio pagalvės gedimas įvyks staiga ir dėl gedimo automobilis liks imobilizuotas.

Keturių varančiųjų ratų pavara. Kaip ji veikia ir koks skirtumas tarp „4WD“ ir „AWD“ sistemų?

Varantieji ratai – ko gero, bene labiausiai vertinamas faktorius, kuomet ateina metas rinktis būsimą automobilį. Nors didžioji dauguma automobilių dardančių bendro naudojimo keliais turi priekinių varančiųjų ratų pavarą, vis daugiau žmonių pradeda teikti prioritetą mašinoms, kurios į kelią įsikibtų visais keturiais ratais.

Bankrutavo anksčiau negu spėjo nustebinti pasaulį: elektromobilių gamintojų nesėkmės

Įkurti automobilius kuriančią bendrovę šiais laikais nori kas tik netingi. Per pastaruosius keletą metų į didžiųjų gamintojų gretas kėsinosi eilė skirtingų bendrovių, kurių vadovai žadėjo kvapą gniaužiančias technologijas bei svajonę, jog jų sukurti automobiliai bus visomis įmanomomis prasmėmis geresni.

„Mercedes Benz 500 E“ : Rankomis surinktas stebuklų maišelis

Jeigu reikėtų įvardinti patį žymiausią išskirtinių galių turintį sedaną, daugelis akimirksniu ištartų „BMW M5“ vardą. Ir, iš dalies, tai bus labai teisingas spėjimas, mat keletą dešimtmečių iš eilės, būtent „BMW M5“ diktavo atletiškų, greitų, prabangių sedanų tendencijas. Kol „BMW M5“ mėgavosi šlovės spinduliais, jo šešėlyje likęs, Štutgarte gimęs ir užaugęs „Mercedes-Benz 500 E“ didesnio susidomėjimo, dažniausiai, sulaukia tik iš šios markės gerbėjų.

„Mega Track“: Pirmasis padidinto pravažumo superautomobilis

Su kuo Jums asocijuojasi Prancūzijos automobilių pramonė? Su „Renault“? „Peugeot“? Galbūt „Alpine“? O kaip gi „Bugatti“? „Facel“ ir dar daugelis kitų gamintojų, kurie į automobilių pramonės istorijos vadovėlius pateko ne tik dėl gražaus markės vardo.  Prancūzijos automobilių gamintojai visuomet stengdavosi išlipti iš bet kokių įmanomų rėmų. Jie visuomet norėdavo būti inovatoriais, automobilių pramonės vedliais. Retkarčiais ši strategija pasiteisindavo, retkarčiais – nelabai.

Vilniuje duris atvėrė automobilių ir motociklų gerbėjus kviesiantis restoranas

Maistas ar restoranai iš pirmo žvilgsnio turi mažai ką bendro su automobiliais ar motociklais, tačiau ketvirtadienio vakarą būrys entuziastų susirinko Vilniuje, Antežeriuose, kur duris oficialiai atvėrė naujas „Burger Street“ restoranas.

Le Mano herojai dėvintys „Porsche“ ženkliuką

„Porsche“ visame pasaulyje vertinama dėl daugybės skirtingų priežasčių, o ir gamintojo reputacija neleidžia abejoti šioje bendrovėje dirbančių inžinierių kompetencija. Visgi – tai „ Porsche“.  Kaip ir daugelis panašaus kalibro gamintojų, „Porsche“ savo inžinerinį pranašumą bei sukonstruotų automobilių dinamiškumą nuolatos demonstruodavo lenktynių trasoje – kone idealioje žaidimų aikštelėje, kurioje savo vertę gali įrodyti tik vienu būdu.

„Alfa Romeo 164 Protèo“: „164“ modelių šeimą turėjęs papildyti kabrioletas

Iš koncepcijos į serijiniu būdu gaminamą automobilį – praktika, kurią labai dažnai mėgsta naudoti vos keletas gamintojų, kurių vadovai labiau vadovaujasi emocijomis, o ne buhalterijos skyriuje dirbančių kolegų skaičiavimais.  Tuziną nuostabių pakilimų ir nuopuolių išgyvenusi „Alfa Romeo“ yra vienas iš tų gamintojų, kuris išskirtiniam stiliui ir bendrai automobilio estetikai skiria velniškai daug laiko.

„VW Golf“ kaina Kuboje nustebino Mindaugą Stasiulį: „Baik bajerius

Unikalaus TV3 šokių ir pažinimo projekto „Salsamanai“ antrojoje laidoje – įspūdžiai iš repeticijos ir pirmieji porų pasirodymai. Kol aštuonios poros šoka ir liejo prakaitą repeticijų salėse, Mindaugas Stasiulis ir Akvilė Kavaliauskaitė liejo prakaitą Havanos gatvėse, siekdami žiūrovams atskleisti visą šios šalies paslaptingumą. Keliauti po Kubą – tas pats, kas žiūrėti kokią seną dokumentiką ar eiti į muziejų.

„Audi RS2 Avant“: Šeimos automobilis pagal „Porsche" inžinierių vaizduotę

Visų sportiškų, greitų, urzgiančių ir agresyviai atrodančių „Audi“ universalų protėvis. Praktiškas, patogus ir atsparus bet kokioms oro sąlygoms. Visi šie epitetai apibūdina, ko gero, vieną geriausių „Audi“ bendrovės modelių – „RS2 Avant“. Tai buvo ribotos laidos modelis, sukurtas išskirtinai automobilių entuziastams. Bet tai – akivaizdu. Svarbiausia yra tai, jog tai buvo pirmasis grynakraujis „RS“ šeimos modelis, padiktavęs tolimesnę sportiškų „Audi“ modelių kūrimo kryptį.

„Venturi“: Ambicingas bandymas tapti prancūzišku „Porsche“

Vokietija didžiuojasi „Porsche“, Italija – „Ferrari“, D. Britanija – „Aston Martin“. Tuo tarpu Prancūzija... Apart apribotos „Bugatti“ markės veiklos, ši šalis iki šiol neturi sportiškų automobilių gamintojos, kuria būtų galima didžiuotis ir girtis. „Porsche“ ar „Ferrari“ lygio gamintojo trūkumas yra mažų mažiausiai keistas, mat Prancūzijos automobilių pramonė ženkliai prisidėjo prie automobilio – kaip transporto priemonės – tobulėjimo.

Trečias „drifto“ sezonas – trečias automobilis: kam to reikia?

Drifto disciplina Lietuvoje stipriai ir greitai auga, todėl prie jos reikia prisitaikyti visiems – ne tik savo įgūdžiais, bet ir technika. Nuo 2020 metų šonaslydyje dalyvaujantis Tomas Butavičius turi ambicingų tikslų. Apie tai, kaip sekasi ruošti naują automobilį, ieškoti partnerių ir kas vyksta garažo dirbtuvėsė sutiko papasakoti gerai žinomas lenktyninkas.

10 filmų, kuriuose automobiliai buvo daužomi negailestingai

Ko gero, daugelis veiksmo filmų gerbėjų neįsivaizduoja scenos, kurioje nebūtų įtemptų automobilių gaudynių. Visgi, ištisus dešimtmečius automobiliai tapdavo įrankiu, kuriuo filmo režisierius galėdavo paaštrinti pagrindinių veikėjų istoriją. Vis dėlto, norint sukurti iš ties įspūdingą, veiksmo kupiną ir įsimintiną sceną, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka įvairios transporto priemonės, tam reikia atitinkamų įgūdžių ir žinoma – biudžeto.

5 super greiti, bet daugelio užmiršti SUV

SUV – tas velniškai madingas kėbulo tipas, dėl kurio daugelis gamintojų paskatino apsvarstyti kitų, tradiciškesnių kėbulo tipų egzistencijos prasmę. Automobilių gamintojų noras įtikti dėl SUV pamišusiems vairuotojams suteikė laisvę inžinieriams, kurie anksčiau netipinius, retkarčiais beprotiškus sprendimus pritaikydavo sedanuose ar hečbekuose.

„Febi Auto Show“ rado naujus namus: šiemet kelsis į pajūrį.

Vasara – aktyvus metas ne tik poilsiautojams, išsiilgusiems Baltijos jūros bangų ošimo, tačiau ir automobilių mėgėjų bendruomenei. Renginių gausa – nuo mažesnių susibūrimų iki legendinių lenktynių Palangoje – greit užpildo pramogų kalendorių visam sezonui. Paskutinį vasaros savaitgalį „Febi Auto Show”, jau tapęs vienu laukiamiausių auto renginių, visus entuziastus kvies į naują lokaciją.

Dviratininkams ir motociklininkams ruošiantis sugrįžti į kelius, laikas prisiminti į ką vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį

Nutirpus sniegui ir šylant orams prasideda aktyviausias laikas visiems eismo dalyviams. Keliuose jau pastebime dviračių transporto priemonių mėgėjus – dviratininkus ir paspirtukininkus. Šį savaitgalį meteorologų žadama saulė turėtų išvilioti ir motociklininkus. Visi jie eisme dalyvauja tik šiltuoju metų laiku ir pavasarį bei vasarą yra vieni aktyviausių eismo dalyvių.
Į viršų