• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nušalino savo buvusios varžovės Kamalos Harris sutuoktinį Dougą Emhoffą nuo Holokausto atminimo tarybos nario pareigų, tokiu savo sprendimu sukeldamas daugelio pasipiktinimą.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nušalino savo buvusios varžovės Kamalos Harris sutuoktinį Dougą Emhoffą nuo Holokausto atminimo tarybos nario pareigų, tokiu savo sprendimu sukeldamas daugelio pasipiktinimą.

REKLAMA

Buvusios JAV viceprezidentės ir Demokratų partijos kandidatės 2024 m. vykusiuose rinkimuose vyrą D. Emhoffą į tarybą paskyrė prezidentas Joe Bideno, kurio valdymo metais jis vykdė kovos su antisemitizmu kampaniją.

„Leiskite man aiškiai pasakyti: Holokausto atminimas ir švietimas niekada neturėtų būti painiojami su politika“, – antradienį socialiniame tinkle paskelbtame įraše, kuriame patvirtino buvęs pašalintas iš tarybos, rašė žydų kilmės D. Emhoffas.

REKLAMA
REKLAMA

„Paversti vieną iš žiauriausių nusikaltimų istorijoje politiniu įrankiu yra pavojinga, be to, tokiu būdu rodoma nepagarba šešiems milijonams nacių nužudytų žydų atminimui, kurį išsaugoti šis muziejus ir buvo įsteigtas.“

REKLAMA

Tik pradėjęs eiti prezidento pareigas D. Trumpas neapsiribojo vien politika, kad primestų savąsias populistines dešinės pakraipos pažiūras įvairioms kultūros ir švietimo institucijoms, tokioms, kaip prestižinis Kenedžio centras Vašingtone bei Harvardo universitetas.

Be to, jis siekia suvesti sąskaitas su menamais priešais, nusitaikydamas į advokatų kontoras, susijusias su jo politiniais priešininkais – tokias, kaip „Willkie Farr & Gallagher“, kurioje dirba D. Emhoffas.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp kitų iš Holokausto tarybos pašalintų buvusių pareigūnų yra J. Bideno Baltųjų rūmų aparato vadovas Ronas Klainas, patarėja vidaus politikos klausimais Susan Rice ir vienas buvusios pirmosios ponios Jill Biden padėjėjas, pranešė „The New York Times“.

Anot šio leidinio, antradienį ryte Baltųjų rūmų prezidento personalo biuras tarybos nariams išsiuntė elektroninį laišką, kuriame buvo teigiama: „Prezidento Donaldo J. Trumpo vardu informuoju jus, kad esate nedelsiant atleidžiamas iš Jungtinių Valstijų Holokausto atminimo tarybos nario pareigų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarybą 1980 m. įsteigė Kongresas, kad rodytų šaliai pavyzdį minint Holokaustą. 1993 m. buvo įsteigtas ir Holokausto atminimo muziejus.

D. Emhoffas tvirtino toliau sieksiąs užtikrinti Holokausto atminimą bei šviesti visuomenę, taip pat kovoti su neapykanta ir antisemitizmu.

„Aš toliau kalbėsiu, šviesiu ir kovosiu su visomis neapykantos formomis, nes tylėti niekada nėra tinkamas pasirinkimas“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų