„Taip, (prisiimu), nes aš vadovavau, o jis laimėjo. Taigi, aš prisiimu atsakomybę“, – tvirtino jis.
Be to, J. Bidenas paprieštaravo teiginiams, kad paskutiniaisiais jo metais valdžioje pablogėjo jo kognityviniai sugėbėjimai. „Jie klysta. Nėra nieko, kas tai pagrįstų“, – sakė jis.
„Vienintelė priežastis, dėl kurios aš pasitraukiau iš rinkimų, buvo ta, kad aš nenorėjau, jog Demokratų partija būtų susiskaldžiusi. Tai paprastas pasiūlymas, todėl ir pasitraukiau iš rinkimų, – tikino J. Bidenas. – Maniau, kad geriau iškelti šalį aukščiau savo interesų, savo asmeninių interesų. Aš nejuokauju. Sakau tai visiškai rimtai.“
Interviu dalyvavo ir žmona Jill
Šiame interviu prie J. Bideno prisijungė jo žmona Jill – tai buvo pirmasis jųdviejų interviu nuo tada, kai J. Bidenas sausio mėnesį paliko Baltuosius rūmus. J. Biden sureagavo į kaltinimus, kad ji saugojo savo vyrą nuo visuomenės.
„Mačiau jį visą dieną ir nesukūriau aplink jį kokono. Jūs matėte jį Ovaliajame kabinete. Matėte jį sakantį kalbas. Jis niekur nesislėpė. Aš nelaikiau jo kažkur uždaryto“, – kalbėjo ji.
„Kai jie mus apibūdindavo, (vadindavo) Ledi Makbet, buvo labai skaudu. Buvo labai skaudu, ypač girdint tai iš kai kurių mūsų vadinamųjų draugų“, – sakė J. Biden.
J. Bidenas po prasto pasirodymo per televiziją transliuotuose debatuose, kurie sustiprino nuogąstavimus jo partijos viduje dėl jo amžiaus ir kognityvinių sugebėjimų, liepos mėnesį pasitraukė iš prezidento rinkimų. Buvusi viceprezidentė Kamala Harris tapo Demokratų partijos kandidate, tačiau pralaimėjo rinkimus D. Trumpui.
Baltųjų rūmų reakcija
Baltieji rūmai „Politico“ pateikė komentarą apie J. Bideno interviu.
„Joe Bidenas yra visiška gėda šiai šaliai ir pareigoms, kurias jis ėjo. Jis akivaizdžiai prarado visus protinius sugebėjimus, o jo patarėjai manė, kad būtų gera idėja duoti interviu ir nesuprantamai mumble murmuoti atsakydamas į kiekvieną klausimą. Deja, tai atrodo kaip piktnaudžiavimas“, – cituojamas Baltųjų rūmų komunikacijos direktorius Steven Cheung.
Anksčiau šią savaitę buvo paskelbtas J. Bideno interviu BBC. Jame jis taip pat kritikavo D. Trumpą,
„Manau, kad tai, kas įvyko, yra žemiau Amerikos. Ir tai, kaip mes dabar apie tai kalbame: „tai yra Amerikos įlanka“, „galbūt turėsime susigrąžinti Panamą“, „galbūt turime įsigyti Grenlandiją“, „galbūt Kanada turėtų tapti [51-ąja valstija]“. Kas čia, po velnių, vyksta?
Koks prezidentas taip kalba? Mes ne tokie. Mes siekiame laisvės, demokratijos, galimybių, o ne konfiskavimo“, – sakė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!