• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kanada ir Kinija susitarė sureguliuoti komunikacijos kanalus, ketvirtadienį pranešė kanadiečių ministro pirmininko Marko Carney biuras.

Kanada ir Kinija susitarė sureguliuoti komunikacijos kanalus, ketvirtadienį pranešė kanadiečių ministro pirmininko Marko Carney biuras.

REKLAMA

Pranešimas pasirodė po įtemptų diplomatinių santykių tarp šių valstybių periodo.

„Markas Carney pasikalbėjo su Kinijos premjeru Li Qiangu. Lyderiai apsikeitė nuomonėmis apie dvišalius santykius, įskaitant bendravimo svarbą, ir sutiko sureguliuoti Kanados ir Kinijos komunikacijos kanalus“, – sakoma pareiškime.

Jie taip pat aptarė prekybą ir „įpareigojo savo vyriausybes drauge spręsti fentanilio krizę“, sakoma jame.

REKLAMA
REKLAMA

Pekino ir Otavos santykiai pastaraisiais metais buvo įtempti dėl didelės kinų telekomunikacijų bendrovės vienos iš vadovų sulaikymo 2018-aisiais, pagal amerikiečių išduotą arešto orderį.

REKLAMA

Li Qiangas kanadiečių ministrui pirmininkui pasakė, kad „pastaraisiais metais Kinijos ir Kanados santykiai patyrė nereikalingų trikdžių ir susidūrė su rimtais sunkumais“. Kinų premjerą citavo Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Jis pridūrė, kad Kinija „nori drauge su Kanada palaikyti daugiašališkumą ir laisvąją prekybą“ susiduriant su augančiu vienašališkumu ir protekcionizmu, skelbė „Xinhua“.

Pranešime nurodoma, kad pokalbis telefonu įvyko paprašius M. Carney.

Abiem šioms šalims JAV prezidentas Donaldas Trumpas įvedė didelius muitus ir pažėrė kritikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų