Tačiau premjeras tvirtina, kad gaunantys pajamas, viršijančias vidutinę algą, turi ir mokesčių susimokėti daugiau, o surinktus pinigus žada skirti ne tik gynybai, bet ir padalinti pašalpų ir pensijų gavėjams. Taip prakalbęs premjeras jau sulaukė ir mokesčių reformos užtarėjų – skurdo mažinimo ir lyčių lygybės organizacijų paramos.
Vilniaus centrą savo technika prieš metus užbarikadavę ūkininkai vėl grasina protestais, jei valdantieji neišsižadės savo mokesčių reformos.
„Jei nebus sutvarkyti mokesčiai, 10 tūkstančių traktorių ruošiamės, vsio“, – sakė Žemės ūkio tarybos pirmininkas Jonas Vilionis.
Didžiausią nepasitenkinimą ūkininkams kelia finansų ministro pasiūlyti nauji didesni pajamų mokesčiai. Ūkininkai svarsto, ar beapsimokės ūkininkauti.
„Mokestiniai pakeitimai, matosi, kaip iš oro, lubų nuleisti. Neatrodo, kad galime juos surinkti, kaip piešia“, – kalbėjo Grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Audrius Vanagas.
Išklausęs ūkininkų nepasitenkinimą ir perspėjimus naujais protestais, žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas dar žada pamėginti susitarti gražiuoju.
„Mes turėtume rasti kompromisinį variantą, kad Finansų ministerija galėtų įvykdyti mokestinę reformą ir žemdirbiai nebūtų finansiškai diskriminuojami“, – sakė ministras.
Gąsdinimų nesureikšmina
Dėl Finansų ministerijos ruošiamų progresinių gyventojų pajamų mokesčių Vyriausybei tulžį lieja ir verslo atstovai. Jie gąsdina, kad mokesčiai skaudžiausiai smogs ne tik aukštesnes pajamas gaunančiai vidurinei klasei – informacinių technologijų specialistams, įmonių vadovams, teisininkams ir kitiems verslininkams, kurie, užuot mokėję didesnius mokesčius, esą įmones iškels į užsienį ar net patys emigruos – bet ir palies daugybę vidutiniokų ar net nepasiturinčių gyventojų.
„Bobutė paliks anūkui sodybą gražioje vietoje, o anūkas gavęs palikimą kažką turės parduoti – ar pačią sodybą – kad susimokėtų mokesčius“, – sakė Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.
„Motinystės išmokos bus apmokestinamos didesniu nei 15 procentų tarifu, paveldėjimo pajamos iš paveldėto turto pardavimo, su GPM yra didžiulis mokestinis jovalas“, – antrino Verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.
Tačiau premjeras tokių gąsdinimų nesureikšmina ir tvirtina, esą viešoje erdvėje dėl naujų mokesčių sklinda daug mitų ir manipuliacijų.
„Reikia matyti pilną sąžiningą paveikslą, kad matytume, koks ir kam bus poveikis. Dėl būsimo GPM pakeitimo, realiai tai paliestų tik aukščiausias pajamas gaunančius 25 tūkstančius žmonių Lietuvoje. Tai nėra masinis, dramatiškas pokytis“, – kalbėjo Gintautas Paluckas.
Sulaukia ir paramos
Be to, jau daugiau kaip mėnesį liejantis kritikai dėl Vyriausybėje svarstomos mokesčių reformos, premjeras sulaukė ir užtarėjų – reformai paramą reiškia lygių galimybių ir skurstančiuosius vienijančios visuomeninės organizacijos.
„Pensininkai yra nuolatiniame skurde, tas labai aiškiai atsispindi statistikoje. Jei šitos sumos būtų skiriamos ne tik gynybai, bet ir socialinei apsaugai, galima būtų ilgainiui mažinti skurdo riziką“, – teigė Skurdo mažinimo tinklo vadovė Aistė Adomavičienė.
Premjeras žada, kad priėmę mokesčių reformą, socialdemokratai kitąmet toliau didins pensijas ir pašalpas.
Dar ateinančias porą savaičių G. Paluckas žada klausytis kritikos mokesčių reformai, o tuomet jau imtis jos priėmimo Vyriausybėje ir Seime.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

































































































































































































































































