„Tai yra informacija nuo šių metų sausio 27 dienos, kai jau yra (...) renkama informacija, tai iki šios dienos yra beveik 7 milijonai eurų jau yra išviliota iš žmonių“, – Žinių radijui antradienį sakė N. Grunskienė.
Statistika renkama teisėsaugoje įsteigus centralizuotą kibernetinio sukčiavimo užkardymo padalinį.
Pareigūnai teigia, kad tokio pobūdžio sukčiavimas suintensyvėjo pastaraisiais metais.
Pasak N. Grunskienės, tokių nusikaltimų tyrimai yra labai sudėtingi.
„Kol žmogus supranta, kad jis buvo apgautas, kol jis kreipiasi praeina labai daug laiko. Tuomet iš vienos sąskaitos pinigai jau būna pervedami į kitą sąskaitą, iš vieno banko į kitą, iš vienos šalies į kitą. Kiekvienu atveju prokurorai privalo rašyti teisinės pagalbos prašymus arba Europos tyrimo orderius, siekiant susekti tuos pinigus“, – kalbėjo generalinė prokurorė.
Pasak jos, jeigu teisėsaugai kartais ir pavyksta atsekti sukčiavusius asmenis, nukentėjusiesiems atgauti pinigus yra sunku.
„Tai yra sudėtingas procesas ir (...) nedžiugina rezultatai“, – kalbėjo N. Grunskienė.
„Turi žmonės suprasti, kad ne kiekvienu atveju reikia investuoti į kriptovaliutą, o jeigu jau turim atliekamų pinigų ir norim investuoti, reikėtų galbūt pasidomėti, ar į tą įstaigą, ar tikrai įmonė tuo užsiima“, – sakė pareigūnė.
„Tai tikrai labai noriu kreiptis į žmones, kad pamąstykime, pasvarstykime, galų gale, pasiskambinkime ir pasitarkime, ar tikrai, (...) o ne lengva ranka atiduokime pinigus“, – teigė prokurorė.
BNS rašė, kad kovą Prezidentūroje įvairių institucijų atstovai pasirašė memorandumą, kuriuo siekiama sustiprinti bendras pastangas užkardyti kibernetinį sukčiavimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!