REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tam tikru metu daugumos žmonių seksualiniame gyvenime prasideda „sausas periodas“, kai jie kurį laiką neturi lytinių santykių. Jei susilaikote nuo lytinių santykių, jums gali kilti klausimas, kaip tai gali paveikti jūsų sveikatą.

Tam tikru metu daugumos žmonių seksualiniame gyvenime prasideda „sausas periodas“, kai jie kurį laiką neturi lytinių santykių. Jei susilaikote nuo lytinių santykių, jums gali kilti klausimas, kaip tai gali paveikti jūsų sveikatą.

REKLAMA

Žmonės išgyvena „sausus periodus“ dėl daugybės priežasčių. Kartais žmonės, neturintys santykių, nori palaukti, kol suras tinkamą žmogų. Poros tarpusavio trauka gali sumažėti, todėl trūksta seksualinio aktyvumo. Kitais atvejais žmonės tiesiog nenori užsiimti seksu. Taigi, kas nutinka, kai ilgą laiką neužsiimate seksu?

Pasakė, kas nutinka ilgą laiką nesimylint

Reguliarus seksas gerina imuninę sistemą ir, išskirdamas endorfinus, paruošia organizmą kovai su ligomis. Tai reiškia, kad retesni lytiniai santykiai gali lemti dažnesnes ligas, pavyzdžiui, peršalimą ar gripą.

Tyrimo duomenimis, nustatyta, kad reguliariai lytinius santykius turėjusių koledžo studentų seilių mėginiuose buvo didesnė tam tikrų antikūnų, vadinamų imunoglobulinu A, kurie kovoja su peršalimo ligomis, koncentracija, rašo flo.health.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, užsiimti seksu po ilgos pertraukos gali būti nemalonu, nes pasikeičia makšties sveikata. Reikia daugiau laiko, kad moters organizmas susijaudintų ir pagamintų pakankamai lubrikacijos, kad seksas būtų lengvas ir patogus. Reguliarus seksas ar masturbacija gali palaikyti sveikus makšties audinius, nes pagerėja kraujotaka.

REKLAMA

Be to, kai kurie žmonės mano, kad seksas yra puiki priemonė nuo menstruacijų spazmų. Sekso metu padidėjęs endorfinų kiekis ir orgazmo metu atsirandantys gimdos susitraukimai gali padėti sumažinti mėšlungį. Norint pasinaudoti šia nauda, nebūtina užsiimti seksu – tokį patį poveikį gali turėti ir masturbacija.

Taip pat, jei neturite reguliarių lytinių santykių, kyla didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Lytiniai santykiai yra ne tik fizinio aktyvumo šaltinis, bet ir padeda palaikyti estrogeno ir progesterono pusiausvyrą, o tai gali sumažinti širdies ligų riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Ilgas laikas be sekso gali paveikti ir psichinę sveikatą. Kai kurie žmonės seksualinį gyvenimą tapatina su savo savigarba. Nors taip nėra, jie gali jausti didesnį nerimą ir depresiją, jei ilgą laiką neturi lytinių santykių. Svarbu prisiminti, kad jūsų vertė kyla ne iš sekso su kitais žmonėmis.

Daugelis taip pat nežino, kad užsiimant seksu į organizmą išsiskiria endorfinai ir hormonas oksitocinas. Šie neurochemikalai gali padėti suvaldyti nerimo ar streso poveikį. Oksitocinas papildomai padeda miegoti. Jei reguliariai nesimylite, jūsų organizmas gali rečiau išskirti šiuos hormonus, todėl gali būti sunkiau susidoroti su stresu.

tai vizita pas proste sveikatos draudimas galetu kompensuot tada
Grybauskaitė užlinks greitai!
tai būtų vaistas nuo daugelio ligų - gydytojai dažniau ir ilgiau atostogautų. Bet taip nėra. Kažkodėl rašantys apie to veiksmo įtaką sveikatai praleidžia esminį žodį: geras s...as, kai malonu abiems partneriams. Tokus straipsnius rašo visiški neišmanėliai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų