Jūsų namuose visada idealiai švaru, nuolat naudojatės dulkių siurbliu, tačiau vis tiek pastebite, kad per trumpą laiką vis atsiranda dulkių kamuolių?
Jei taip, tada į pagalbą pasitelkite naūtralius būdus – orą valančius augalus ir jums pavyks sustabdyti dulkių kaupimąsi namuose, rašo express.co.uk.
„Kambariniai augalai su dideliais, blizgančiais ir vaškiniais lapais sudaro didelį paviršiaus plotą, kuris pritraukia ir sulaiko dulkes“, – sakė augalų ekspertas.
Dulkes surenkantys augalai
Vienas iš geriausių orą valančių kambarinių augalų – žemaūgė datulinė palmė, dar vadinama žemuoju finiku (Phoenix roebelenii), kuri natūraliai auga pietryčių Azijoje, pietvakarių Kinijoje, šiaurės Laose ir šiaurės Vietname.
„Tai labai naudingas augalas, – aiškino jis. – Jo oro valymo gebėjimas kinta priklausomai nuo šviesos intensyvumo ir tampa veiksmingesnis, kai kambario temperatūra ir drėgmė yra aukštesnė.
Karališkoji sodininkystės draugija (RHS) pridūrė, kad šiuos augalus geriausia auginti priemolio komposte. Joms reikia šviesios, bet nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotos vietos namuose.
Augalą ekspertai pataria laistyti saikingai ir kartą per mėnesį tręšti subalansuotomis trąšomis. Žiemą jį reikia laistyti mažiau.
Dar vienas augalas, kurį Ralfas rekomenduoja auginti namuose, yra taip vadinamas pinigų medis –zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia).
Šis mažai priežiūros reikalaujantis kambarinis augalas tamsiai žaliais lapais padeda valyti patalpų orą, sugerdamas kenksmingus oro teršalus iš aplinkos. Jis puikiai atrodo mažuose vazonuose, todėl idealiai tiks miegamajame, bet juos galima laikyti bet kuriame namų kambaryje.
„Maži vaškiniai blizgantys augalo lapai gana veiksmingai sulaiko ore esančias dulkes ir kietąsias daleles, – pasakojo ekspertas. – Laikykite jį miegamajame ir purkškite lapus kartą per dieną, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.“
Karališkoji sodininkystės draugija pabrėžė, kad pinigų medis lengvai toleruoja prastas sąlygas. Jį galite laikyti bet kurioje namų vietoje, jei tik bus pastatytas pavėsyje, jis klestės. Ekspertas perspėja, kad augalo nereikia genėti, pakanka pašalinti išblukusius, sudžiūvusius lapus, taip pat jam nereikalinga ypatinga priežiūra.