Drabužiai iš užsienio
„Naujų pupyčių“ narė Ingrida Kolytė pasakojo, kad neturinti nė vienos vietos, kurioje lankytųsi nuolatos. „Taip, mane galite sutikti keliose Lietuvoje populiariose parduotuvėse. Labai mėgstu drabužius pirkti užsienyje, nes ten itin didelis pasirinkimas. Dažnai užsuku į vadinamuosius butikus, kur galima rasti ir Lietuvių dizainerių kurtų drabužių“, – pasakojo nuo vaikystės dainuojanti mergina.
Pasiteiravus, kiek per mėnesį skiria aprangai, I. Kolytė neslėpė, kad norint gražiai ir stilingai atrodyti, reikia į tai investuoti: „ Niekad neskiriu tam tikros pinigų sumos, kurią galiu išleisti būtent drabužiams. Dažniausiai perku tada, kai pamatau kažką gražaus, kas patraukia mano akį ir, žinoma, atsinaujinu prieš kiekvieną sezoną.“
Nekintantis stilius ir kopijos
Mergina tikino turinti nekintantį aprangos stilių, tad išsirinkti drabužius būna išties paprasta – Ingrida perka tai, kas patinka jai. Naujausias aprangos tendencijas I. Kolytė susižino internete: peržvelgia mados namų kolekcijas, bei yra prisijungusi prie kelių socialinio tinklapio grupių, kuriose yra publikuojamos gražių drabužių nuotraukos. Interviu metu dainininkė išdavė ir vieną savo silpnybę – ji dievina mados žurnalus ir visuomet stengiasi parsivežti jų keliaudama svetur.
„Nelabai suprantu žmonių, kurie vietoj originalių dizainerių sukurtų prekių perka pigias kopijas. Juk jos akivaizdžiai skiriasi nuo originalų ir tas labai matosi. Įdomu, žmonės taip nori apgauti kitus, ar save? Juk yra tiek parduotuvių, kur galima rasti gražių drabužių, aksesuarų itin prieinamomis kainomis bei išlikti stilingai“, – savo nuomonę apie dizainerių kopijas dėstė neseniai pop scenoje sužibėjusi Ingrida.
Palaiko Lietuvos dizainerius
Kalbinta Inga Paksaitė-Stumbrienė teigė, kad drabužius perka tiek užsienyje, tiek Lietuvoje randa jai patinkančių daiktų. „Mūsų šalyje yra labai šaunių rūbų modeliuotojų, dizainerių, kurie tikrai sukuria ir pasiuva labai puikių drabužių.“
Įkvėpimo savo aprangai dažna vakarėlių viešnia semiasi iš madų žurnalų, naujausių dizainerių kolekcijų: „Visuomet atkreipiu dėmesį į draugių dizainerių patarimus, aklai mados vėjų nesivaikau. Neslėpsiu, turiu moterišką silpnybę visuomet rengtis naujai, žinoma, nepamirštu atsižvelgti ir į vyraujančias tendencijas“, – pasakojo I. Paksaitė-Stumbrienė.
Padėvėtų drabužių parduotuvės – ne jai
Niekam ne paslaptis, kad padėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti itin originalių prekių. Paklausus, galbūt ir žaviajai blondinei teko kada praverti tokio pobūdžio parduotuvės duris, moteris tikino, kad ne, ji mieliau pirmenybę teikia naujiems, dar nedėvėtiems rūbams: „Nematau nieko blogo, kas drabužius perka padėvėtų rūbų parduotuvėse. Jose besilankantys suranda ne tik gražių, bet ir originalių rūbelių. Yra tekę girdėti, kad kai kam pasiseka rasti ir užsienio dizainerių kurtų drabužių.“
Kopijoms – ne
Įvardyti stilingiausią Lietuvos įžymybę Inga negalėjo, nes, pasak jos, daugybė moterų Lietuvoje pasižymi puikiu skoniu. „Vienam vieno žmogaus apranga gali patikti, o kitam – visai ne. Skonis yra subtilus dalykas.“
„Bet kokių kopijų reikėtų vengti, pasakyčiau, kad tai yra autorinio darbo vagystė. Geriau įsigyti vieną originalų daiktai, nei daug neoriginalių. Lietuvoje iš tiesų vyrauja ta neoriginalių daiktų tendencija. Net ir parduotuvėse galima aptikti neoriginalių drabužių, batų.“
Per didelės drabužių kainos
Projekto „ŠarkA“ narė Kristina Ivanova atskleidė, kad drabužius perka užsienyje koncertų ar kelionių metu: „Taip darau vien todėl, kad svetur drabužiai kainuoja mažiau. Mano nuomone, Lietuvoje rūbų kainos yra per didelės. Taip pat grįžus nereikia lakstyti po prekybos centrus, per vieną kartą galiu susipirkti viską, ko tau reikia.“
Dėvi, kas yra spintoje
Kristina prisipažino, kad drabužių jau porą metų neperka masiškai, tad įvardyti pinigų sumą, kokią per mėnesį skiria rūbams, mergina negalėjo. „Drabužių turiu pakankamai, o nusipirkti jį, kad jis kabotų spintoje yra beprasmiška. Dabar nešioju tuos drabužius, kuriuos turiu spintoje ir, jei jau labai reikia, nusiperku būtiniausių dalykų. Iš tikrųjų, išmokau ne taupyti, o tinkamai leisti pinigus, ypač drabužiams. Stengiuosi suderinti tuos drabužius, kurie kabo mano spintoje. Išbandau įvairius variantus, keičiu, derinu tarpusavyje ir kiekvieną kartą tas pats rūbas gali atsiskleisti ir suspindėti visai kitomis spalvomis. Nemėgstu šablonų, todėl niekuomet neperku tokių drabužių derinių, kuriuos pamatau parduotuvių vitrinose.“
Mylimas švarkas iš „antrų rankų“
Atlikėja neslėpė, kad ne kartą teko lankytis padėvėtų drabužių parduotuvėse ir yra įsigijusi ne vieną puikiai garderobą papildžiusį drabužį: „Esu nusipirkusi baltą švarką, nes tuo metu jo labai norėjau ir niekur neradau pirkti, o padėvėtų rūbų parduotuvėje radau man labai patikusį variantą, kuris iki šiol kabo mano spintoje.“
Už savęs neribojančius žmones
Kaip viena stilingiausių Lietuvos įžymybių K. Ivanova paminėjo savo kolegę Ievą Stasiulevičiūtę ir Justę Arlauskaitę-Jazzu. „Ieva labai puikiai derina drabužius, labai gražiai, stilingai rengiasi. O Jazzu stilius yra labai įdomus, išskirtinis. Man patinka žmonės, kurie savęs neriboja tiek gyvenime, tiek stiliuje ir nesirenka kažkieno primesto stiliaus. Aš ir pati stengiuosi improvizuoti, neapsiriboti šablonais ir labai džiaugiuosi, kad vis daugiau atsiranda tokių žmonių. Aišku, vieniems pasiseka geriau, kitiems prasčiau, bet sveikinu tiesiog už kūrybos laisvę.“