Turbūt ne aš vienas pastebėjau, kad pasaulį užvaldė seksas? Pirmiausia reikėtų paminėti, kad seksas – puikus pardavėjas. Kosmetiką, rūbus, automobilius – praktiškai bet ką galima sėkmingai parduoti panaudojus tinkamą seksualumo formą reklamoje.
Derybų meną išmanantys žmonės jau žino, kada ir kaip apsirengusi sekretorė turi atnešti kavos prie derybų stalo, kad sandėris būtų sėkmingas, kosmetikos ir mados pasaulio guru tobulai įvaldė manipuliacinį seksualumo efektą ir t.t. Tai pasaka be pabaigos. Ką gi, grįžkime atgal, grįžkime pas Zigmundą Froidą ir jo nuomonę apie minėtus įvykius…
Jei skaitysime, kad žmogus – tai toks pats gamtos kūrinys, kaip ir visi žinomi gyvi organizmai, tuomet jis turi tokių pat savybių, kaip ir visa gyvybė. Visi gyvūnai (ir žmogus tame tarpe) turi du pagrindinius instinktus: savisaugos instinktą ir giminės tęsimo instinktą, t.y. dauginimosi, kurie savo ruožtu susideda iš daugybės instinktyvių faktorių. Be to šie du instinktai yra priklausomi…
Savisaugos instinktui priskiriami šie (teatleidžia man kalbininkai) poinstinkčiai: maitinimasis, augimas, kvėpavimas, judėjimas, t.y. būtinosios funkcijos, užtikrinančios bet kurio organizmo gyvybę. Iš pradžių šie faktoriai buvo labai svarbūs, tačiau besivystant žmonių intelektui jie neteko savo gyvybiškai svarbios reikšmės. Ta įvyko todėl, kad žmonės išrado naujų įrankių maistui gauti, jie pradėjo naudoti maistą ne vien alkiui malšinti, bet ir žmonėms būdingam godumui pasotinti.
Laikui bėgant maistas tapo vis lengviau prieinamas ir žmogus pradėjo skirti tam vis mažiau ir mažiau laiko. Tokiu būdu savisaugos instinktas neteko savo reikšmingumo ir į pirmą vietą “užlipo” dauginimosi instinktas (libido). Tokie žmonių troškimai, kaip agresyvumas, noras kažkuo išsiskirti, kurie anksčiau buvo priskiriami savisaugos instinktui, perėjo į kitą savybę, t.y. jie “stojo į libido pusę”.
Taigi, evoliucijos pasekme tapo tai, kad pagrindine varančiąja jėga žmogaus gyvenime tapo dauginimosi instinktas. Nesiimu nei kritikuoti, nei girti šios teorijos. Palieku tai kiekvienam, perskaičiusiam šį straipsnį…