• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Populiariausios XX-o amžiaus tendencijos liudija jog mada sukasi ratu ir vis po truputį grįžta.

REKLAMA
REKLAMA

Pastebime, jog prieš kelis dešimtmečius kuriami ir puoselėjami drabužiai įkvėpia dizainerius dabartinei madai ir neabejotina, kad tokios inspiracijos dar bus naudojamos daug metų į priekį. Maža juoda suknelė, mini sijonėlis, siauras sijonas – tai savo garderobe privalėjo turėti kiekviena madai atsidavusi dama: nesvarbu transformacijų transformacijų ir įvairių variacijų išgyveno šie drabužiai.

REKLAMA

30-ieji

1926 metais legendinė Coco Chanel  išrado mažą juodą suknelę, kuri sukėlė nemažai revoliucijos moters garderobe. Tais laikais juoda spalva buvo laikoma kaip religinė ar laidotuvių spalva, tačiau šis modelis greitai patraukė moterų akis ir buvo sėkmingai priimtas į moterų spintas. Dėka C. Chanel moterys suprato, jog elegantiška maža juoda suknelė yra geriausia investicija, nes tokia suknelė niekada nepasensta.

REKLAMA
REKLAMA

Maža juoda suknelė

40-ieji



Ketvirtame dešimtmetyje Holivudo aktorė Katharine Hepburn buvo pirmoji moteris, kuri išdrįso dėvėti vyrišką kostiumą. Ji įrodė, jog moteris gali atrodyti moteriška net kai dėvi vyriškas kelnes, marškinius ir švarką. Šiandien dizaineriai mums siūlo sujungti vyriškas kelnes su moteriška palaidinuke, masyviu koljė ar įmantriais žiedais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriškas kostiumas

50-ieji

Penktame dešimtmetyje prancūzas Christian Dior sukūrė siaurą sijoną, kuris iškarto tapo populiarus tarp moterų visame pasaulyje, įskaitant ir pirmąją JAV damą Jackline Kenedy. Dior kūrinio sėkmės yra nesunkiai paaiškinama: siauras sijonas tinka bet kokios formos figūrai, vizualiai sumažina klubus ir paderinus ilgį gali išilginti kojas arba atvirkščiai padaryti, kad jos atrodytų trumpesnės.

REKLAMA

Pieštuko formos sijonas


60-ieji

Šeštame dešimtmetyje britų dizainerė Mary Quant įkvėpta 60-ųjų jaunimo maišto dvasia sukūrė mini sijonuką, kuris žaibiškai išpopuliarėjo tarp jaunų mergaičių JAV ir Europoje. Šis M. Quant išradimas ant podiumų karaliauja iki šių dienų.

Mini sijonai

70-ieji


70-ieji buvo vadinami kaip batų ant platformos era. Nors batai ant platformos buvo jau atrasti ketvirtame dešimtmetyje, tačiau kaip plačiai laikoma tendencija jie tapo tik 70-iais. Netgi vyrai mėgo juos dėvėti ir dizaineriai platformas vertina dabar labiau negu kada nors.

REKLAMA

Platformos

80-ieji

Roko muzikantai ir Abba, pašėlę vakarėliai ir žinoma džinsai – tai sukurtas jaunimo įvaizdis 80-iais. Tuo metu žmonės pamatė masišką džinsų transformaciją: nuo darbo drabužių iki must-have daikto, kurį privalėjo turėti kiekvienas jaunas žmogus.

Džinsas

90-ieji


Neoninės spalvos, lycra ir minimalizmas – tokios tendencijos karaliavo devintame dešimtmetyje. Dizaineriai apribojo drabužių detales ir spalvas iki minimumo. Kuo paprasčiau žmogus atrodydavo, tuo madingesnis jis būdavo.





Minimalizmas


Pagrindai išlieka tie patys, tik keičiasi detalės ir medžiagos. Jeigu pavartytume naujausius žurnalus, peržiūrėtume naujausias kolekcijas, pastebėtume jog šiandienos mada yra visų dešimtmečių tendencijų miksas.

Victoria Švedkova

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų