Didžiosios Britanijos princo Williamo sutuoktinė Catherine, dažniau vadinama Kate, pirmiausia susitiko su Nyderlandų karaliumi Willemu-Alexander'u ir su juo pietavo karališkoje rezidencijoje Vasernaro mieste, esančiame netoli Hagos.
„Sveiki atvykę, sveiki atvykę, labai malonu jus matyti“, – pasveikino karalius savo viešnią, kuri yra pirma Britanijos karališkosios šeimos atstovė, apsilankiusi šioje šalyje per pastaruosius trejus metus.
Kate vilkėjo elegantišką švelniai žydros spalvos dviejų dalių kostiumėlį ilgomis rankovėmis su dirželiu. Į kuodą susukti jos plaukai atidengė ausyse spindinčius perlus, metančius subtilią užuominą į 17 amžiaus olandų tapytojo Johanneso Vermeerio garsiąją drobę „Mergina su perlo auskaru“.
Šis nyderlandų baroko dailininko šedevras kabo Karališkoje paveikslų galerijoje Hagoje, kurioje Kate vėliau apžiūrėjo jame laikinai eksponuojamus dar 22 olandų meistrų darbus, kuriuos muziejus pasiskolino iš Britanijos karališkosios kolekcijos.
Gatvėse, kuriomis Kate atvyko į vos už kelių žingsnių nuo parlamento stovintį muziejų laukė minios žmonių.
Ją pasitiko muziejaus direktorė Emilie Gordenker. Kate trumpam sustojusi šnektelėjo su džiaugsmingai nusiteikusiais Nyderlandų ir Britanijos vėliavėlėmis mojavusiais vaikais, išsirikiavusiais prie trijų britiškų raudonųjų telefonų būdelių, ten pastatytų specialiai parodai.
Vėliau populiarioji britų karališkosios šeimos narė apsilankė puošnioje Didžiosios Britanijos ambasadoriaus rezidencijoje, kur su viena vietos institucija aptarė psichinės sveikatos ir priklausomybės reikalus.
Iš Hagos 34 metų kunigaikštienė išvyko į pietvakarinį Roterdamo miestą ir susitiko su viena vietos bendruomene.
Prieš dieną Nyderlanduose apsilankiusi britų premjerė Teresa May pirmadienio vakarą Hagoje buvo susitikusi derybų savo savo olandų kolega Marku Rutte pareiškė, kad dabar „geras laikas apsikeisti nuomonės“ ir pridūrė, kad po vadinamojo „Brexit“ referendumo „mes esame nežinomuose vandenyse“.
Praėjusį mėnesį kalbėdamas parlamento sesijos atidaryme Nyderlandų karalius perspėjo dėl nežinomybės, kurioje atsidūrė Europa po birželio mėnesio britų referendumo, ir pridūrė, kad jo pasekmės gali turėti įtakos olandų darbo vietų praradimui.
Didžioji Britanija yra trečia pagal svarbą Olandijos prekybos partnerė po Vokietijos ir Belgijos. Nyderlandų centrinės statistikos valdybos duomenimis, dėl prekybos nuosmukio iki 2030 metų šalies pasiekti nuostoliai gali siekti maždaug 10 mlrd. eurų.
„Kembridžo kunigaikštienė bus Britanijos slaptasis ginklas, siekiant pagerinti santykius su ES per „Brexit“ derybas“, – pirmadienį paskelbė laikraštis „Daily Mail“.
„Kate surengs savarankišką vizitą Nyderlanduose, Britanijai ruošiantis derėtis dėl prekybos sutarčių su kiekviena ES valstybe“, – rašome jame.