Žymusis vyndarys kartu su šių metų Vyno ir desertų derinių čempionato nugalėtoju Egidijumi Lapinsku (restoranas „Time“) ir vicečempionu Deivydu Praspaliausku (restoranas „Lauro lapas“) šia proga rengė vyno ir desertų vakarą Vilniuje esančioje „Vyno klubo“ degustacijų salėje.
„Lietuva labai graži šalis, man patinka tokios mažos šalys, kaip ji. Džiaugiuosi, galėdamas čia viešėti“, - tokiais šiltais žodžiais į svečius kreipėsi G. Kracheris.
Vakaro metu buvo ragaujami keturi „Kracher“ saldieji vynai: „Kracher Cuvee Auslese Burgenland 2010“, „ Kracher Zweigelt Auslese Burgenland 2009“, „Kracher Trockenbeerenauslese Burgenland Grande Cuvee Nouvelle Vague TBA No.6 2006“ ir „Kracher Trockenbeerenauslese Neusiedlersee Zwischen den Seen Welschriesling TBA No.11 1998“, kurių skonis pasižymi harmonija, o saldumą puikiai atsveria maloni rūgštis.
Prie jų pirmąjį desertą ruošęs E. Lapinskas teigė, kad norėdamas sukurti derantį skonį, turėjo pats paragauti penkių rūšių vyno: „Stulbinantį derinį padaryti iš tikrųjų labai sunku, turėjau išbandyti penkias vynų rūšis, kad atrasčiau, kuris labiausiai tiks prie deserto“, - kalbėjo jis.
Tuo tarpu D. Praspaliauskas teigė, kad jo tikslas buvo sukurti desertą iš kelių tarpusavyje vienas kitą papildančių skonių: „Norėjau suderinti daug skirtingų skonių vienoje vietoje, kurie nesipjauna tarpusavyje.“
„Mes suradom du tokius „našlaičius“ – desertą bei vyną ir juos sujungėm į vieną, kad derinant gėrimo ir maisto skonį jie vienas kitą papildytų. Apskritai mūsų tikslas – tarptautinis ėjimas, mums būtų įdomu, kad atvažiuotų vyno ekspertai iš kitų šalių ir kad Lietuva taptų vyno ir desertų centru Europoje. Esame įpratę ragauti sausą vyną, o mes norime parodyti, kad saldus vynas yra tikra saldi nuodėmė, kuria reikia mėgautis“, - kalbėjo Arūnas Starkus.
„Per dešimtmetį vyninis gyvenimas Lietuvoje pasidarė gerokai įdomesnis, o versle atsirado daugiau konkurencijos. Išaugo vyno pasiūla, kas mėnesį atsidaro naujos vyno parduotuvės, tačiau mes nekeičiame savo veiklos filosofijos – dirbti tik su geriausiais vyndariais. Nebijome įvesti į rinką Lietuvoje mažiau žinomų vynuogių veislių ir regionų vyno. Prieš daugelį metų pirmieji atsivežėmė Austrijos, Elzaso vyno, Vokietijos rislingo, pirmuosius „Gewurztraminer“, lietuvius supažindinome su Sicilijos, Kampanijos vynu, su cheresu, madeira, aktyviai ėmėme prekiauti Bordo, Burgundijos vynu. Asortimento lyderio pozicijas daugelyje vyno kategorijų išlaikome ir dabar, mūsų vynai dažnai pripažįstami geriausiais Lietuvos vyno čempionate“, - sakė „Vyno klubo“ direktorė Rasa Starkus.
Apie „Vyno klubą“
Dešimt „Vyno klubo“ metų prabėgo aktyviai plėtojant Lietuvos vyno kultūrą. Arūno ir Rasos Starkų vadovaujama įmonė kasmet gegužės mėnesį organizuoja tarptautinę vyno parodą „Vyno dienos“, leidžia „Vyno žurnalą“, profesionalus ir mėgėjus moko Someljė mokykloje, kasdien rengia degustacijas ir vakarienes, tiekia vyną geriausiems restoranams ir prekiauja tauriausiais gėrimais savo specializuotose parduotuvėse.
Nuo pat įkūrimo „Vyno klubas“ garsėja šviečiamosiomis iniciatyvomis. Per dešimtmetį degustacijose ir vakarienėse apsilankė apie 20 000 vyno mėgėjų, Vyno dienose – beveik 30 000. Pusantrų metų trukmės someljė kursą išklausė 300 profesionalų ir vyno mėgėjų, įmonė tapo didžiausio pasaulyje vyno edukacijos centro Wine and Spirit Education Trust programų tiekėju Lietuvoje. Aštunti metai leidžiamas „Vyno žurnalas“. Už nuopelnus vyno kultūros plėtrai įmonės direktorei Rasai Starkus suteiktas Prancūzijos respublikos riterio vardas, „Vyno klubo“ steigėjas Arūnas Starkus eina Lietuvos someljė asociacijos prezidento pareigas.