BBC korespondentas apsilankė Vladivostoke, kur buvo švenčiama Tigro ir leopardo diena. Paminėdami šia dieną 5 tūkst. piliečių dalyvavo eisenoje nuo Okeano prospekto pradžios iki centrinės aikštės.
Ši šventė švenčiama jau devintą kartą. Ją sugalvojo vietinis rašytojas, kaip analogą amerikietiškajai Švilpiko dienai.
Tigro diena prasidėjo kaip vaikų šventė, ji buvo švenčiama tik tose mokyklose, kurios yra šio grobuonies paplitimo apylinkėse.
Šią dieną visi stengėsi apsivilkti tigro ar leopardo kailį primenančius drabužius. Tigrų šeimyną vaizdavo ir vietinio teatro aktoriaus Aleksandro Strelkovo šeima.
Visi norintys galėjo „tigriškai“ išsidažyti odai nekenksmingais dažais. Ypač džiaugėsi vaikai, kurie ruošėsi Tigro dienai keletą mėnesių: patys siuvo kostiumus, mokėsi urgzti, piešė plakatus.
Ekologai teigia, jog norint išsaugoti tigrų populiaciją, reikia uždrausti kedrų ir ąžuolų kirtimą, kad nebūtų nutraukta mitybos grandinė. Mat gilėmis ir riešutais mintantys šernai bei elniai yra pagrindinis tigrų maistas.
Nors buvo švenčiama Tigro diena, kai kas atėjo apsirengęs ir zuikio kostiumu.
Amūro tigro išsaugojimu rūpinasi keletas tarptautinių organizacijų ir fondų. Vladivostoke dalyvavo kai kurie iš jų: Pasaulinis laukinės gamtos fondas (WWF), Laukinių gyvūnų išsaugojimo bendrija (WCS), Tigrų gelbėjimo fondas (STF), AMUR fondas, „Fenikso“ fondas.
Pagal paskutinius skaičiavimus, Rusijos Tolimuosiuose Rytuose gyvena 500 amūro tigrų, dabar išnykimas jiems negresia. Iš viso pasaulyje gyvena apie 4000 tigrų.
Dmitrijaus Klimovo nuotraukos