Dideliuose renginiuose, dažnai su žinomais žmonėmis dirbanti moteris neslepia, kad daugiausia streso patiria dirbant greitose aplinkose.
„Nori viską suspėti, padaryti viską gražiai, kad darbas būtų padarytas 100 procentų. Negali atmestinai visko padaryti, čia darbas su žmonėmis. Dideliuose renginiuose svarbus laiko klausimas, reikia mokėti labai greitai dirbti.
Yra daug žmonių, kurie makiažus daro apie pusantros valandos, tad būna sudėtinga, patiria daug streso. Nuo jaunystės po renginius važinėju, tad išmokau dirbti greitai tiek savo darbe, tiek renginiuose. Svarbu, kad ir kokybė nenukenčia“, – šypsosi Goda.
Jos didžiausia įkvėpėja, mokytoja ir pavyzdys – mama, „Elona Make Up Studio“ įkūrėja Elona Maciūnaitė-Minkevičienė. Kartu su mama Panevėžyje esančiame grožio salone dirba ir Goda.
„Mane mama mokė, kad reikia mokėti greitai dirbti, dėl to automatiškai žymiai greičiau užsidirbsiu, galėsiu daugiau klientų priimti. Visgi greičio reikia ne vien dėl pinigų, o dėl to, kad žmonės labai skuba ir nori visko greitai ir kokybiškai.
Mano mama taip pat anksčiau dirbdavo su žinomais žmonėmis, kai ūgtelėjau aš, ir mane į tuos renginius pradėdavo imti. Būdama jauna norėjau užsidirbti, mama pasiūlė padirbėti jos salone. Iš pradžių mergaites padažydavau už dyką, o paskui pradėjau ir užsidirbti“, – neslepia pašnekovė.
Konkurencijos nejaučia
G. Vinciūnaitė tiek renginių, tiek darbo gausa tikrai nesiskundžia – jai tenka gražinti tiek nuotakas, tiek modelius grožio renginiuose. Klientų ratas – tikrai platus.
„Tenka važiuoti moteris gražinti ir į vestuves, renginius, koncertus, mados šou, nemažai dirbu salone, vedu mokymus. Man patinka, nereikia užsisėdėti vienoje vietoje“, – tikina ji.
Pastaruoju metu grožio sritis Lietuvoje darosi tikrai konkurencinga – atsirado vis daugiau grožio salonų, daugybė žmonių šioje srityje save vis nori išbandyti.
„Aš esu iš mažo miesto, nėra labai daug konkurencijos aplinkui. Pati esu išleidusi esu gan daug mokinių, bet jų nelaikau savo konkurentėmis, nes turime skirtingus klientus. Lygiai taip pat su renginiais – vieną kartą pabandei, patiko, tai dažnu atveju ten tave ir toliau kvies. Dažnai tenka vienai kitą pavaduoti.
Turėjau vieną šou su Ilona Balsyte, tad į renginį negalėjau važiuoti, todėl pasiūliau kitą kolegę. Manau, kad darbais reikia pasidalinti ir būti draugiškoms“, – apie draugystę su kolegomis kalbėjo moteris.
Grožio industrijos darbo užkulisiai neretai būna pilni streso ir nuolatinio lėkimo. Kaip tikina grožio specialistė, ypač vasarą tenka patirti didelį darbo krūvį ir nuovargį.
„Kai jau pajaučiu, kad nebesugebu, mano darbas pasidaro savaitgalinis. Kai pamatau, kad pervagstu, perdegu, tuuriu galimybę keletą dienų pailsėti, kur nors išvažiuoti. Galiausiai taip ir atsigauni. Bet visuose darbuose pavargsti, reikia to poilsio“, – kalba ji.
Darbas su žinomais žmonėmis
Goda neretai gražina ir dirba su žinomais žmonėmis – atlikėja Juste Arlauskaite-Jazzu, aktore Ilona Balsyte, visai neseniai turėjo progą dirbti ir dizainerio Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatyme.
Kalbėdama apie darbą sužinomais žmonėmis, Goda šypsosi, kad darbas su jais yra toks pats, kaip ir su kitais žmonėmis.
„Jie tokie patys žmonės, kaip ir mes visi – laimingi, besišypsantys. Labai smagu iš daugelio išgirsti įdomių istorijų iš jų jaunystės, nutikimų. Įdomus darbas, daug visko galima sužinoti – man Ilona Balsytė daug yra pripasakojusi, kur yra jaunystėje dirbusi, į kokius renginius jai tenka važiuoti. Labai įdomu“, – pasakoja vizažistė.
Visgi darbas Juozo Statkevičiaus madų šou – kiek kitoks. „Ten gauni tokį makiažą, kurį reikia daryti iškart. Iš anksto negalėsi pasiruošti, apgalvoti visko. Yra daug streso, nes vieną po kito teko gražinti apie 10 modelių. Darbas labai greitas, reikalaujantis daug improvizacijos. Tik nudirbus šį darbą gali grožėtis ir kažkiek atsipūsti“, – šypteli ji.
Goda dalijasi, kad visai neseniai ji gavo užsakymą ir iš nuolatinio kliento, atlikėjo Kastyčio Kerbedžio, o viena iš jos nuolatinių klienčių – atlikėjo Aro Vėberio žmona Martyna.
Pelnyti apdovanojimai
Tam, kad grožio specialistas galėtų dalyvauti pasaulio čempionate, būtina laimėti savo šalies konkursą. Tokį Lietuvoje organizuoja „KIGSA“. Goda Lietuvos čempionatą laimėjo 2020, 2021 ir 2022 metais.
Septyneri metai įvairių kursų, pamokų bei seminarų nepraėjo veltui, nes praeitą vasarą jaunoji antakių meistrė pelnė pasaulio čempionės titulą „OMC WORLD CHAMPIONSHIP Gold cup 2023“ konkurse. 2023-aisiais metais moteris Paryžiuje už savo sugebėjimus iškovojo pirmąją vietą grožio čempionate.
„Lietuvos čempionartuose su makiažais esu pelniusi daug apdovanojimų. Man patinka tokie dalykai, azartas veža tobulėti. Neužsistovi vietoje, klientai džiaugiasi, kad aš dalyvauju, siekiu vis didesnių aukštumų. Čempionatai man duoda labai daug greičio, išmoksti brėžti labai tiesias linijas, mokaisi treniruotis. Gera širdyje, kai įvertina tavo gabumus“, – neslepia Goda.