Visada turėjusieji tokių įtarimų dabar turės ir įrodymų, rodančių, kad vadovai yra sunkiau sugyvenami nei kiti darbuotojai.
Australijos Vakarų Sidnėjaus universiteto tyrimas, kurį skelbia dienraštis „The Australian“ parodė, jog darbo pobūdis ir asmenybės bruožai susiję. Vadybininkai yra labiau priešiški, darbininkai – sąžiningi, o pardavėjai – komunikabilūs nei kiti, rašo interneto portalas news.com.au.
Dažnai asmenybė daugiau nulemia žmogaus sugebėjimą dirbti vieną ar kitą darbą nei, mokyklos baigimo pažymėjimas ar universiteto diplomas, teigiama tyrime. Asmeninės savybės taip pat turi didesnę įtaką darbo pasirinkimui nei tėvų socialinis statusas ar užsiėmimas.
Tyrimas, kuriame naudoti namų ūkio pajamų ir darbo dinamikos duomenys, bandė įvertinti penkių asmeninių savybių – atvirumo naujai patirčiai, sąžiningumo, ekstraversijos, sugyvenamumo ir emocinio stabilumo – paplitimą tarp skirtingas pareigas užimančių žmonių.
Nustatyta, jog v iršininkai yra didesni ekstravertai, tačiau griežtesni ir agresyvesni nei jų kontoros darbuotojai.
Tai gali būti dėl to, jog sunkiau sugyvenamiems žmonėms geriau sekasi vadyboje nei jų geriau sugyvenamiems kolegoms.
Nustatyta, jog biuro tarnautojai demonstruoja mažiau emociškai stabilų elgesį, jie labiau linkę į stresą ir neurozes nei savo srities specialistai, besidorojantys su įvairesnėms ir mažiau streso keliančiomis užduotimis.
Darbininkai yra mažiau atviri naujoms idėjoms bei ugdymui, mažiau balų surinko matuojant stropumą, savidrausmę, punktualumą ir organizuotumą.
Tyrimo autoriai tvirtina, kad darbo pasirinkimas atsižvelgiant į asmenines savybes, o ne tik išsilavinimą, galėtų padėti ateityje išspręsti darbuotojų trūkumo problemą ir sumažinti nedarbą.