Žinią apie nemalonią naujieną jis paskelbė socialiniuose tinkluose.
Portalui tv3.lt Mantas Stonkus paaiškino, kad prekinio ženklo „Specialized“ dviratis dingo ketvirtadienį Vilniaus centre. Susisiekus su vyru, šis patikino, kad į policiją jau kreipėsi.
„Vakar palikau savo dviratį porai valandų laiptinėje, neprirakintą. Apie 18 val. dviratis dar stovėjo. Tačiau apie 21 valandą nusileidau uždėti spynos ir pamačiau, kad jo nebėra. Iškart paskambinau policijai, kad šie pradėtų tyrimą“, – apie incidentą pasakojo vyras.
Vis dėlto iki šiol jokios informacijos apie įvykį jis tikina neturintis. M. Stonkus teigia nenorintis net spėlioti, kas galėjo ryžtis vogti kito daiktą.
„Tyrimas pradėtas, bet dar jokių žinių nėra. Nors anksčiau nieko panašaus nebuvo mūsų laiptinėje nutikę, yra pastatytos vaizdo kameros, kurios viską galėjo užfiksuoti. Gyvename saugiame rajone, ramioje vietoje, tad tikrai to nesitikėjau. Aišku, dviratį tikrai bus galima įsigyti naują ir dėl to nereikia pergyventi.
Tačiau labai nemalonu suprasti, kad kažkas apie tavo namus sukiojasi tik laukdamas, kad kažką nugvelbtų“, – neslepia pašnekovas.
Pasiteiravus, kas galėjo patraukti ilgapirščių akį – vyras patikina, kad tai galėtų būti tiek prekinis ženklas, tiek jo palikimas be užrakto.
„Aišku, čia yra ir mano kaltės, kad aš per daug atsipalaidavau manęs, kad gyvename pernelyg ramiame rajone. Bet pasirodo, kad niekada niekur negali būti ramus. Dviračio nebuvau priregistravęs, gyvenau pasitikėdamas savo rajono aplinka ir visuomene. Tai labai geras pavyzdys, kad reikia stebėti savo aplinką ir saugoti savo daiktus“, – tikina jis.
Policijos rekomendacijos
Dviratis – puiki susisiekimo priemonė, kuria važiuoti gana saugu, be to, naudinga ir pačiai sveikatai. Tačiau ši transporto priemonė – puikus grobis vagišiams. Dviračiai vagiami iš daugelio vietų ‒ tiek iš balkonų, laiptinių, stovėjimo aikštelių ar kiemų.
Policija praneša, kad per 2021 m. 1-4 mėn. Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate pradėta net 92 ikiteisminiai tyrimai dėl dviračių vagysčių (2020 m. per tą patį laikotarpį ‒ 70). Vien sostinėje (Vilniaus miesto pirmojo-šeštojo policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose) atliekama 86 ikiteisminiai tyrimai dėl dviračių vagysčių (2020 m. per tą patį laikotarpį ‒ 59), o padaryti nuostoliai siekia ir tūkstančius eurų.
Policija pateikia keletą patarimų, kaip apsaugoti dviratį nuo vagystės:
- pažymėti jį per www.pazymetas.lt sistemą – tikimybė rasti pavogtą dviratį išauga;
- paliekant dviratį, jį prirakinti specialia tvirto metalo ar armuota kilpa ir patikima spyna prie tvirto ir nejudančio objekto;
- rakinant tvirtinti ne už rato, o už rėmo, antraip jums liks tik spyna su ratu;
- naudoti vienu metu iškart kelis, bet skirtingo tipo užraktus;
- palikti dviratį ne užkampyje, bet žmonių matomoje vietoje;
- planuoti keliones ir dviračiu nevykti ten, kur nebus galimybės saugiai palikti (prirakinti);
- nepalikti dviračio kaskart toje pačioje vietoje;
- turėti savo dviračio nuotrauką, kurioje būtų matyti ypatingos žymės;
- jei dviratis paliekamas pagalbinėse patalpose, sandėliuke ir pan. ‒ pasirūpinti durų sutvirtinimu ir patikimomis spynomis;
- jei dviratį pavogė, nedelsdami praneškite policijos pareigūnams;
- nepirkite naudoto dviračio iš privataus asmens, jei negalite matyti įsigijimo dokumentų ir įsitikinti, kad dviratis nėra vogtas. Svarbu dviratį palikti pastatytą taip, kad prie jo būtų neparanku prieiti, nesaugu būtų ir nepatogu „darbuotis“ piktavaliui.