• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekologišku gyvenimo būdu susižavėjusios moterys vis dėlto nedrąsiai keičia gyvenimo įpročius. Ypač, jei tai susiję su kosmetika. Įprasti grožiui skirti produktai atrodo kur kas patikimesni nei iš natūralių produktų sukurtos priemonės, tačiau kalbintos natūralios kosmetikos šalininkės vieningai sutinka, kad tinkamiausios grožio priemonės slypi gamtoje.

REKLAMA
REKLAMA

Užburtas ratas

Natūralios kosmetikos salono „Aromata mirabilia“ vadovė Rūta Daunoravičienė pripažino, kad daugelį mums įprastų kosmetikos ar buičiai skirtų priemonių moterys naudoja nesusimąstydamos. „Dauguma naudoja iš įpročio, pasikliaudamos reklamomis ar draugių rekomendacijomis“, – tikino moteris.

REKLAMA

Su šiuo požiūriu sutinka ir žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. Moteris pripažino, kad daugumai natūralios kosmetikos naudojimas neatrodo patrauklus ir, iš pirmo žvilgsnio, reikalaujantis laiko bei asmeninių pastangų, papildomų žinių. „Kremuką nusiperki, užsitepi, o su žolelėmis turi ilgiau dirbti – efekto per dieną ar dvi nepamatysi, tad it trūksta kantrybė...“ – kalbėjo žolininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Moters teigimu, žmonės įpratę prie „greito vartojimo“, tad, užuot pasidomėję natūraliais gaminiais, pasikliauja nereikalaujančiais papildomų pastangų. „Sintetiniai priedai, nors, iš pirmo žvilgsnio, greičiau suteikia norimą efektą, tik po kurio laiko atskleidžia kenksmingo poveikio rezultatus“, – kalbėjo J. Balvočiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne tik gražina, bet ir kenkia

R. Daunoravičienė prisipažino, kad net ir ekologiškos kosmetikos gaminių gamybos procese neįmanoma išvengti nenatūralios kilmės priedų. Tačiau šių koncentracija kur kas mažesnė nei įprastuose produktuose – juose dažnai sintetika tampa pagrindiniais komponentais.

REKLAMA

„Tam tikri ingridientai užtikrina emulsijos stabilumą, tolygią konsistenciją, ilgesnį galiojimo laiką, tačiau jų perteklius tik žaloja. Pavyzdžiui konservantai, ne tik neleidžia daugintis blogosioms bakterijoms, tačiau žudo ir gerąsias“, – teigė salono vadovė.

Moters teigimu, šie komponentai po kiek laiko sukelia alergiją, niežulį, išberia odą, o šie požymiai gali tapti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi. Tada griebiamasi dar stipresnių cheminių priemonių – užburtas ratas.

REKLAMA

J. Balvočiūtės siūlymu, pastebėjus pirmuosius negalavimus, visų pirmiausia reikėtų atsisakyti cheminių preparatų ir pasitelkti natūralias gydymo priemones. „Nereikia skubėti kreiptis į gydytojus ar pirkti vaistų. Jei oda sudirgusi, reikėtų ją švariai valyti, pasidomėti žolelių voniomis ir naudoti gaminius iš natūralaus pagrindo“, – siūlė žolininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kuo pakeisti įprastas priemones?


  • Kalbintos moterys pasiūlė gausybę natūralios kosmetikos priemonių, nereikalaujančių daug išlaidų, tačiau tausojančių natūralų grožį ir sveikatą.

  • Kūdikiui odelei – vietoj alyvos pagrindu gaminamo aliejaus naudoti įprastą šalto spaudimo alyvuogių aliejų.

  • Šampūnai, įvairūs prausikliai vilioja putomis, gaiviais kvapais, kurie tėra tik kenksmingų priemonių pasekmė. Putokliai pažeidžia apsauginį odos sluoksnį ir „nužudo“ gerąsias odos bakterijas.

  • Derėtų rinktis natūralius prausiklius, pagamintus aliejų ar natrio šarmo pagrindu. Šie, nors nėra tokie patrauklūs vartoti, išsaugo odos drėgmę bei apsauginį sluoksnį.

  • Natūralaus šampūno kol kas deja, nėra. Tačiau plaukų plovimui siūlomas gasulo molis, gaunamas Atlaso kalnuose. Šio mišinys su vandeniu bei jogurtu puikiai išplauna plaukus.

  • Užuot naudojus įprasta putojantį prausiklį, geriau naudoti distiliuotą gėlių ar vaistažolių vandenį, jogurtą, naminę grietinę ar nerafinuotą aliejų. Tinka ir dilgėlių nuoviras.

  • Vietoj įprasto drėkinančio kremo galima naudoti nerafinuotą sėklų ar riešutų aliejų, aliejines žiedų ar vaistažolių ištraukas. Šie ne tik puoselėja odą, tačiau raminamai veikia ir nervų sistemą.

  • Pieno išrūgos skaistina odą, išvalo užsikimšusias odos poras.

  • Žiemos metu patartina naudoti naminį sviestą odai, grietinėlę – drėkina, efektyviai įsigeria į odą.

  • Žvilgančių plaukų receptas – skalavimas svogūnų sultimis.


Pastangų nereikalauja

REKLAMA

Moterys sutartinai patvirtino pastebinčias natūralių produktų populiarėjimą. Pasak jų, didėja noras susipažinti su natūraliais produktais, savo grožiu bei sveikata rūpintis savarankiškai.

„Dėl sintetinių grožio priemonių kilęs ažiotažas – visiškai pagrįstas. Mokame ne už grožį, tačiau už jo žalojimą“, – teigė R. Daunoravičienė.  Moters pripažino, kad natūralių grožio priemonių gaminimas užima laiko, tačiau gavus pirmines žinias šias panaudoti laiko netrunka.

J. Balvočiūtė pripažino, kad kiekviena savo grožio saloną gali įsirengti namuose. „Daugėja literatūros, kuriose aprašomos žolelių, augalų savybės. Pasidomėti daug laiko netrunka, o vasarą, pavasarį prisirinkti jų pievose, miškuose ir bandyti panaudoti pagal poreikius. Naudojant savo rankomis surinktus ir paruoštus produktus, tikiu, ne viena jausis kur kas patikimiau“, – drąsino žolininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų