Nuo pat pirmųjų kedų sukūrimo iki dabartinių, visi didieji gamintojai be išimties stengiasi sukurti ne tik tai, kas būtų patogu ir inovatyvu, bet ir tai, kas kiekvieną jų klientą išskirtų iš minios.
Parduotuvių lentynose turime didžiausią įvairovę keistų kedų, tačiau kartais vis tiek to nepakanka. Tokiais atvejai patyrę kedų entuziastai ieško arba labai ribotu kiekiu išleistų kedų modelių arba imasi teptuko.
BAPE x Ice Cream Jordan III kūrinys iš JBF Customs
Jacob Ferrato savo karjerą pradėjo dar būdamas 16 metų. Į rankas pasiėmęs Nike Dunk kedus paprasčiausių markerių pagalba dekoravo piešiniais. Tik gerokai vėliau, po universiteto studijų 2008 metais, dizaineris atidarė mažutę ir jaukią studiją Klivlande ir pavadino ją JBF Customs. Nors prieš tai Ferrato nesiskundė užsakymų trukūmu, didžiausio populiarumo vaikinas sulaukė 2013-ais metais, kuomet pasauliui pristatė iš pitono odos pagamintus Air Jordan IV. Nuo to laiko apie JBF Customs žino ne tik Klivlendas, bet ir visas pasaulis.
Studijos įkūrėjas gali didžiuotis išskirtiniais darbais ir užsakymų gausa, tačiau vienas įdomiausiu iš jų visgi yra vienetinis BAPE x Ice Cream Air Jordan III kūrinys. Air Jordan III siluetą dizaineris pasiuvo iš BAPE gamintojo sukurto kamufliažinio audinio, o vietoje įprasto Air Jordan logotipo prisiuvo BAPE logotipą. Ledų išvaizdą ir skonį kedams suteikė nuo pado varvantis juodas piešinys. Šie BAPE x Ice Cream Air Jordan III kedai yra vienintėlė pora visame pasaulyje.
ASICS Gel Lyte III Off White by Bonsai
Vokietijoje įkurta studija Bonsai užsiima išskirtinių kedų pritaikymų patiems įnoringiausiems klientams. Ir nors apie save Bonsai įkūrėjai daug neskelbia, apie juos daug garsiau kalba jų išskirtiniai darbai. Off-White kuriami kedų dizainai jau spėjo užkariauti sneakerhead'ų mintis, tačiau atsiranda ir tokių, kurie vien tik Nike kedais nenori apsiriboti. Tokiems kedų mėgėjams Bonsai pristatė Asics GelLyte III modelį pagamintą pagal visus Off-White reikalavimus. Studijos dizaineriai kedų siluetą pagamino iš ryškiai geltonos verstos odos. Klasikinis, per pusę padalintas GelLyte III liežuvėlis, primena baltai juodą skiriamąją juostą, kurią dažnai savo darbuose naudoja Virgil Abloh. Industrinių diržų motyvas šonuose ir juodi raišteliai su užrašais taip pat tapo šio darbo dalimi. Off-White įkvėptų Asics GelLyte III kedų Bonsai studija pagamino vos vieną porą.
JS „Bad BeAr“ by Revive Customs
Jeremy Scott ir adidas darbo „Bears“ būtų sunku nepastebėti gatvėje. Aukštąją madą, avangardą ir pop kultūrą mėgstantis dizaineris ant aukšto profilio adidas kedų prisiuvo kailį ir pliušinių meškiukų galvas, taip įeidmas į kedų kultūros istoriją. Įvairiausių spalvų kailius panaudojęs Scott'as neapsiribojo vien meškiukais ir išskirtinės avalynės mėgėjams pristatė adidas kedus su tigrais ir pudeliais. Pastarieji sulaukė itin daug dėmesio iš Revive Custom studijos ir nuo tada pasklido po internetą. Sujungę rožinio pudelio kailiuką ir meškiukų galvas Revive Customs šiuos kedus apdegino ir ištraukė porą akių. Pavadinimo „Bad Bear“ šie kedai tikrai nusipelnė. Verta paminėti, Kaip ir visų custom kedų, šių leidimą sudaro vos keletą porų.
Superstar Pug By Sneaker Spot
adidas Superstar modelis yra vienas populiariausių adidas Originals šeimos narių. Nuo 1969 metų gaminami kedai buvo išleisti beveik visų įmanomų spalvų ir medžiagų variacijų. Daugeliui šie kedai tapo mėgstamiausiais ir patogiausiais, tačiau kaip dar galima ką nors nustebinti tokiais populiariais sneaker'iais? Sneaker Spot meistrai klientui kedus papuošė mylimiausių šūnų atvaizdais. Balti kedai metalizuotu priekiu dekoruoti dvejais stilizuotais, skirtingų nuotaikų ir spalvų mopsais. Nuotaikingi piešiniai rado savo vietą ant išorinių kedų pusių, o vidines adidas juosteles papildė prie piešinių derančios juostelės. Tai vienas nedaugelio specialių Sneaker Spot užsakymų, kurių pagaminta vos viena pora.
Keith Haring x Reebok Instapump
Dažnai išskirtiniai kedai tampa ne tik stiliaus detale, tačiau ir stipriu socialiniu pareiškimu. Tokiu pareiškimu tapo 2014 metais išleisti menininko Keith Haring kedai pavadinimu „Crack is Wack“. Devintasis dešimtmetis New York'ą užliejo masine priklausomybė nuo kreko, o viena iš aukų buvo Keith Haring mylimas kolega, kuriam menininkas visomis išgalėmis stengėsi padėti kovoti su šia priklausomybe. Vežiodamas savo kolegą po įvairias reabilitacijos klinikas ir ligonines Haring susidūrė su valdžios abejingumu šiai opiai New York'ą kankinusiai problemai. Tuo metu dar tik augantis menininkas dėmėsį pasistengė atkreipti kitu būdu. Taip 1986 metų vasarą ant vieno iš apleistų reklaminių stendų atsidurė ryškiai oranžinis piešinys su užrašu „Crack is wack“. Žinia apie paveikslą ir socialinę problemą apskriejo visą Ameriką, o Keith Haring piešinys iki šiol pripažįstamas vienu geriausiu jo darbų. 2014-ais metais Reebok perkėlė šį piešinį ant dar geriau matomo Reebok Instapump kedų silueto, o visi norintys galėjo juos įsigyti visame pasaulyje. Ryškūs ir neįprasti kedai daugeliui tapo vienu iš būdu pareikšti savo nuomonę ir meninį skonį.