Kinijoje esančiame prekybos centre apsilankę pirkėjai liko nustebinti, kai pamatė gyvus „manekenus“, kurie demonstruoja drabužius vaikščiodami ant bėgimo takelių.
Platformoje „TikTok“ buvo pasidalinta gyvų manekenų vaizdo įrašu.
„Kinijos mažmeninės prekybos tinklas pakeitė tradicinius manekenus tikromis moterimis, vaikščiojančiomis ant bėgimo takelių, vilkinčiomis jų drabužius“, – rašoma po įrašu.
Vaizdas prekybos centre šokiravo pirkėjus
Pasak pranešimo, žmonių naudojimas vietoj negyvų manekenų padeda „pirkėjams pamatyti, kaip drabužiai dera ir juda ant žmogaus“.
Vaizdo įraše matyti dvi gyvos moterys, vaikščiojančios ant bėgimo takelių, kurie buvo įrengti prie dizainerių parduotuvės „ITIB“, nenurodytame Kinijos prekybos centre.
Tuo pačiu metu praeiviai stebėjo šį vaizdą, nustebę dėl šių nuolatinį vaikščiojimą primenančių podiumų.
@ikn50205 A Chinese retail chain has swapped traditional mannequins for real women walking on treadmills, wearing their clothes. They believe this helps customers see how the garments fit and move on a person.
♬ Get Ready For The Future - Silverberg & Anna Graceman
Po įrašu pasipylė dvejopų nuomonių komentarai. Vieni teigė, kad tai darbas ir sportas viename, o kiti tai laiko visiškai nereikalinga darbo vieta.
„Neblogas uždarbis, jei nori gauti papildomų pinigų... ir dar išlaikai geras kūno formos!“ – rašė vienas komentatorius.
„Mokama už vaikščiojimą ir naujausių stilių demonstavimą!“ – pridūrė kitas.
„Gera idėja, galbūt tai visai saugus darbas ir padeda surinkti reikiamus žingsnius per visą dieną“, – rašė kitas.
Tačiau buvo ir tokių, kurie visai nepritarė šiai idėjai.
„Ar tai neatrodo kaip keistas, įgūdžių nereikalaujantis, dehumanizuojantis darbas?“ – komentarų skiltyje rašė žmogus.
Vis dėlto daugelis komentatorių atkreipė dėmesį, kad tai atvirkščiai yra gan retro, ir primena ankstyvuosius XX amžiaus laikus JAV, kai drabužius demonstravo tikri žmonės.
„1930-aisiais, 1940-aisiais ir 1950-aisiais metų dešimtmečiais tokiose parduotuvėse kaip Bloomingdale's buvo darbuotojai, kurie vaikščiodavo ir rodydavo drabužius, kad klientai galėtų pamatyti įvairius stilius ir žinoti, kaip drabužiai atrodo ant žmogaus“, – pastebėjo vienas mados istorijos žinovas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!