Ieškoti lankytinų vietų ar dėlioti kelionės maršrutą jis laiko puikia meditacijos forma, o jo draugai jau žino, kam patikėti šį darbą. Kokios taisyklės žinomam vyrui padeda susikurti tobulas atostogas?
Apgyvendinimas: viešbutis ar nuomojamas butas?
S. Vaitulionis teigia, kad gyvenamosios vietos pasirinkimas labiausiai priklauso nuo kelionės tikslo ir vietos, į kurią vykstate. „Jeigu norite pažinti miestą vertėtų rinktis nuomojamą butą, nes namo grįšite tik nusiprausti ir pernakvoti. Tačiau, jeigu ketinate gulėti prie baseino, viešbutis – geresnė išeitis“, – pataria komunikacijos specialistas.
Pasak Saugirdo, nuspręsti rinktis viešbutį ar nuomojamą butą gali padėti ir skirtingose šalyse vyraujančios nevienodos nakvynės kainos. Pavyzdžiui, jei keliaujate į Aziją, jums gali būti prieinamas ir penkių žvaigždučių viešbutis, kokio galbūt niekada negalėtumėte sau leisti Europoje.
„Nedidelis kambarys eiliniuose apartamentuose Europoje kainuoja tiek pat, kiek fantastiškas penkių žvaigždučių viešbutis Azijoje. Tad keliaudamas ten, vienareikšmiškai ieškau viešbučio ir leidžiu sau pasimėgauti prabanga už nedidelius pinigus“, – sako užkietėjęs keliautojas.
Tačiau keliaujant Europoje dažnu S. Vaitulionio pasirinkimu tampa apartamentai, kurie ypač gelbėja norint gyventi miesto centre nebrangiai. „Vasaros pabaigoje vyksiu į Paryžių, o viešbučiai ten yra vieni brangiausių Europoje. Todėl su draugų kompanija gyvensime nuomojamame bute, mano mylimame Paryžiaus rajone prie upės. Tai yra kur kas pigesnė apgyvendinimo opcija aukštomis kainomis garsėjančiame mieste“, – teigia vyras.
Skrydžiai: patogumai ar pigios oro linijos?
S. Vaitulionis sako, mėgstantis įvairias keliones – visi pasirinkimai priklauso nuo tuo metu užklupusio impulsyvumo. Vyras nesibaido pigių oro linijų pasiūlymų ir neretai vyksta į vos kelių dienų keliones, kai su draugais pamato pigius skrydžių bilietus ir už poros dienų jau keliauja.
„Jei tai trumpas skrydis, nematau nieko blogo skristi pigiomis oro linijomis. Bet jei skrendi, pavyzdžiui, 8 valandas į Niujorką, norisi daugiau komforto, daugiau vietos kojoms. Tad tolimomis kelionėmis pradedu rūpintis iki jų likus bent keliems mėnesiams. Taip galima rasti gerų oro linijų skrydžių pasiūlymų už nebrangią kainą“, – patirtimi dalinasi S. Vaitulionis.
Kalbant apie tolimas keliones, kai skrydžio tenka laukti ilgiau nei pora valandų, komunikacijos specialistas renkasi laiką leisti oro uosto verslo salėse. „Įėjimas į verslo salę kainuoja keliasdešimt eurų, o jeigu turite ilgai laukti kito skrydžio, brangiose oro uosto kavinėse per tą laiką išleisite tikrai daugiau pinigų. Tad aš verčiau verslo salėje mėgaujuosi ramybe, greitu internetu, geru maistu ir maloniai laukiu kito skrydžio“, – sako vyras.
Daug keliaujantis S. Vaitulionis sako, kad pasidomėjus galima rasti įvairiausių pasiūlymų, skirtų keliaujantiems. „Mane džiugina verslas, ieškantis sprendimų, kad jų klientai ne tik galėtų įsigyti norimą daiktą ar paslaugą, bet ir gautų kažką papildomai. Būstą nuomojančios platformos neretai taiko nuolaidas, egzistuoja lojalumo programos, o kai kurios kompanijos, kaip „Samsung“ savo klientams siūlo specialias akcijas. Įsigyji išmanųjį ir dar dovanų gauni Vilniaus oro uosto VIP klientams skirtas paslaugas. Todėl aš pats jau žinau, kad savo skrydžio į Paryžių lauksiu verslo klasės laukimo salėje“, – juokdamasis sako S. Vaitulionis.
Laisvalaikis: egzotiški nuotykiai ar ramus poilsis?
Be kelionių savo gyvenimo neįsivaizduojantis vyras prieš kiekvieną išvyką ieško įvairių lankytinų vietų, sudarinėja sąrašus, ką aplankyti, o labiausiai jam patinka ragauti šalies vietinę virtuvę. Tad prieš atvykdamas į svečią šalį pasidomi, kur gali išbandyti geriausių vietinių patiekalų.
„Ragauti vietinį maistą tikrai galima nebūtinai prabangiuose restoranuose. Vienas skaniausių patiekalų, kurį valgiau Azijoje, buvo paruoštas gatvėje, ne itin higieniškai atrodančiame vagonėlyje. Sėdėjome prie klijuote nutiesto stalo ir valgėme iš baisių indų, bet tai buvo dangiškas maistas“, – prisiminimais dalinasi jis.
Kokio tipo atostogas reikėtų planuotis, viskas priklauso nuo to, ką mėgstate veikti ir ko tikitės iš kelionės. „Deginimasis man yra laiko švaistymas. Galiu pabūti paplūdimyje valandą su bičiuliais, bet vėliau man reikia veiklos. Kai atskrendu į naują šalį, noriu tyrinėti vietos apylinkes, ragauti maistą. Tačiau būna atostogų, kai esu po ilgų darbų, tada norisi kelias dienas pagulėti prie baseino, bet po poros dienų jau ieškau įdomesnės veiklos“ , – pasakoja komunikacijos specialistas.
Pirkiniai ir lauktuvės: suvenyrams – taip ar ne?
S. Vaitulionis tikina gerai apsvarstantis, ar daiktas tikrai ras savo vietą namuose, ir niekada neperka suvenyrų. „Prisiminimas iš kelionės yra emocija, o ne niekutis, kuris rinks dulkes ant lentynos ir kažkada galiausiai bus išmestas. Iš atostogų kartais parsivežu prieskonių, kavos, arbatos ar kokių kosmetinių aliejų, visada apgalvoju, ar man šio pirkinio tikrai reikia“, – pasakoja komunikacijos specialistas.
Nemėgstantis švaistyti pinigų nereikalingiems daiktams, S. Vaitulionis rinkdamas lauktuves draugams vertina praktiškumą – dažniausiai perka maisto produktus, kurie būna pritaikomi pirmam susitikimui su draugais, kai visi kartu ruošia vakarienę ir dalinasi kelionių įspūdžiais.