Anot Festivalio organizatorės, choreografės ir projektų vadovės Vilmos Smaliukienės, festivalis neriboja šokio žanrų ir stilių, dalyviams suteikiama visiška laisvė atskleisti savo kūrybingumą ir įgūdžius. Be to, tai bene vienintelis šokio festivalis skirtas patiems jauniausiems artistams. „Galima spėlioti, kas išaugs iš festivalyje pasirodančių jaunųjų šokėjų, netgi žinau ne vieną istoriją, kai vaikai, pradėję šokti „Ant stogo“, dabar šoka didžiosiose scenose. Bet aš manau, kad visada įdomiausias yra esamasis laikas. Festivalis suteikia galimybę dabar pastebėti ir pasidžiaugti kiekvienu atlikėju, nes tokie patys jau niekada nebūsime – ypač mažieji.“ – sakė V. Smaliukienė.
Tradicija tapęs festivalis kasmet sutraukia ne tik šokį mėgstančius vaikus ir juos palaikančiųjų būrius, bet ir daugybę žmonių, besirenkančių, kokio stiliaus šokių pradėti mokytis patiems ar jų vaikams. Šokėjams-kūrybininkams festivalis tapo vieta, kur galima pasisemti įkvėpimo, susirasti projektų partnerių.
Kolektyvų šokio kompozicijas festivalyje vertins choreografai ir kitų meno sričių atstovai: dainininkė, dainų autorė, laidų vedėja ir aktorė Mia; pirmojo „Kviečiu šokti“ sezono nugalėtojas, profesionalus šokėjas Vadimas Šuško; LNK televizijos orų pranešėja, projekto „Kviečiu šokti“ dalyvė Karolina Liukaitytė bei grupės „Studentės“ narė, projekto „Kviečiu šokti“ dalyvė Ineta Puzaraitė .
Vienas svarbiausių festivalio bruožų yra tai, kad festivalyje nebus pralaimėjusių- visi kolektyvai bus įvertinti diplomais, medaliais ir rėmėjų prizais. Specialias nominacijas ketina įsteigti ir žiuri komisija.
Festivalis vyks Balandžio 21 d., šeštadienį, Vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25).
Apie Lietuvos ir vaikų ir jaunimo centrą:
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje, siūlanti daugybę įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui ir suaugusiems. LVJC vyksta sporto, šokių, menų, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, centras organizuoja neįgaliųjų ugdymui pritaikytas veiklas. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras taip pat rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, rengia asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.
Festivalio „Ant stogo“ logotipas (nuotr. Balsas.lt)