Vilniaus miesto taryba, remdama keliautojo Pauliaus Normanto iniciatyvą, pritarė viešosios įstaigos Rytų Azijos menų muziejaus steigimui.
Užupyje, atnaujintame pastate Malūnų gatvėje, įsikursiantis specializuotas Azijos kultūros centras eksponuos, kaups, saugos ir restauruos meno kūrinius, taip pat organizuos įvairaus žanro kilnojamąsias parodas, pristatančias tiek Rytų Azijos, tiek kitų Azijos regionų kultūrą, vykdys švietėjišką veiklą.
Muziejuje bus eksponuojama lietuvių keliautojo, orientalisto, fotografo P. Normanto, dalyvavusio penkiolikoje ekspedicijų po Tibetą, Himalajus, Indiją, Tailandą, Mianmarą, Butaną ir kitas valstybes, sukaupta Rytų Azijos valstybių meno kūrinių kolekcija - tapybos darbai, skulptūros iš vario, bronzos, medžio, buities daiktai, papuošalai.
Rytų Azijos meno centras Vilniuje turėtų tapti Rytų meno dirbinius kaupiančia, Azijos kultūrų pažinimą ir tyrimus inicijuojančia ir puoselėjančia institucija. Muziejų ketinta įkurti dar 2009 metais, tam buvo specialiai suburta Vilniaus miesto savivaldybės darbo grupė.
Keliautojo, fotografo, kolekcininko P. Normanto teigimu, lietuviai būtų pirmieji Baltijos šalyse, atidarę atskirą Rytų Azijos meno centrą. P. Normantas norėtų, kad lietuviai kaip galima artimiau ir greičiau susipažintų su Rytų kultūromis.
„Vilniuje atidarytas Rytų meno muziejus leis geriau pažinti ir suprasti Rytų pasaulio žmonių religiją, o tuo pačiu ir jų mentalitetą, kultūros ir verslo pasaulio žmonėms padės pasiruošti bendrauti su Rytų kultūros atstovais, o Lietuvos studentams - pagilinti savo žinias“, - yra sakęs fotografas, išleidęs daug albumų su nuotraukomis iš įvairių Rytų šalių.
2012-ieji Lietuvoje paskelbti Muziejų metais, minint pirmojo Lietuvos muziejaus - Dionizo Poškos Baublių įkūrimo 200-ąsias metines.