• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užuolaidos skirtos ne tik natūralios šviesos valdymui, bet yra ir svarbi interjero dizaino dalis. Šiandien lango dekorui skiriama daug dėmesio. Kuriant savo būsto vidaus dizainą, svarbus žingsnis yra užuolaidų parinkimas, kurios ne tik papuoš jūsų langą, bet ir visą kambarį. Renkantis užuolaidas svarbu atsižvelgti į sienų aukštį, langų dydį, bendrą kambario interjerą. Iš karto apsispręskite, kokį vaidmenį atliks užuolaidos. Pagrindinė jų funkcija yra saugoti nuo ryškios saulės, tačiau kartais jos būna tik gražus interjero dizaino akcentas, sujungiantis į bendrą visumą grindų ir sienų dangas, baldus ir šviestuvus bei kt. elementus.

REKLAMA
REKLAMA

Užuolaidų dizainas

Populiariausias variantas formuojant užuolaidų dizainą – dviejų audinių iš skirtingų faktūrų derinys, kuomet pakabinama iš plono ir permatomo audinio vientisa užuolaida, dengianti visą langą, ant jos kabinama kita užuolaida iš sunkesnio, tankesnio ir tamsesnio audinio. Naudodami tokį derinį savo namuose atminkite, jog horizontaliai dryžuoti, juostuoti audiniai tiks ankštam kambariui, nes vizualiai jį padidins ir praplės, o audiniai su vertikaliais dryželiais ar juostelėmis tiks kambariams su žemomis lubomis.

REKLAMA

Kad užuolaidos visiškai nesusilietų su kambario interjeru, rekomenduojama pasirinkti jas šiek tiek šviesesnio ar tamsesnio atspalvio nei kambario sienos. Geltona, raudona spalva sukuria šiltą kambario atmosferą, o mėlyna ir pilka suteikia kambariui šaltumo pojūtį. Užuolaidos iš sunkaus ir tankaus audinio taip pat sukuria šiltesnį įspūdį.

REKLAMA
REKLAMA

Lambrekenai – baigiamasis užuolaidų dizaino elementas, sukuriantis išbaigtumo įspūdį. Tai dekoratyvi, gali būti iškarpytais galais audinio juosta, puošianti užuolaidų viršų. Tačiau žemose patalpose gana sudėtinga parinkti jų dizainą. Tokiu atveju geriau neeksperimentuokite ir nenaudokite labai įspūdingų lambrekenų, kad visa lango puošybos konstrukcija neatrodytų pernelyg gremėzdiška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Audinio parinkimas užuolaidoms

Renkantis audinį užuolaidoms, būtina žinoti kokią funkciją jos atliks jūsų namuose. Jei pageidaujate, kad užuolaidos saugotų kambarį nuo saulės šviesos, rekomenduojama naudoti audinius iš specialios medžiagos, kuri mažiau blunka. Jei užuolaidas gali tekti dažnai valyti, tuomet geriau rinktis tvirtą audinį, pageidautina be pamušalo.

REKLAMA

Žiūrint iš praktinės pusės, geriausia užuolaidas rinktis iš poliesterio arba jo ir medvilnės mišinio. Audiniai iš šių medžiagų gerai ir lengvai valosi namų sąlygomis (30 – 40 laipsnių temperatūroje). Barkato, lino ar medvilnės audinių valymas sudėtingesnis. Grynos medvilnės audiniai netinka patalpoms, kurios būna apšviestos saulės didžiąją dienos dalį, nes jie greitai išblunka ir praranda savo gražų pirminį vaizdą.

REKLAMA

Šiuo metu užuolaidų gamybai gana plačiai naudojamas šilkas. Jis malonus pačiupinėti, gražiai krenta, tačiau jam reikalinga papildoma apsauga, nes yra jautrus bei neatsparus saulės spinduliams ir greitai išblunka. Darbo kabinetuose dažniausiai naudojamos užuolaidos siūtos iš taftos, kuri prabangiai atrodo, be to, dar ir gerai atspindi šviesą, yra gana lengvai valoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viskozė taip pat yra gana praktiškas audinys – atsparus ir gerai valosi.

Linas – vienas iš populiariausių natūralių audinių tarpe, tačiau grynas naudojamas retai. Dažniausiai maišomas su kt. faktūromis, gerinančiomis jo savybes. Pvz., tam, kad lininis audinys būtų kur kas lengvesnis ir žvilgantis, jis papildomas lavsanu. Tokios užuolaidos ypač tinka virtuvėje.

REKLAMA

Lambrekenai

Lambrekenais dekoruojamas užuolaidų viršus. Jie uždengia viršutinę užuolaidų dalį ir karnizus, jų pagalba galima vizualiai pakeisti lango proporcijas.

Lambrekenams naudojamas toks pat audinys kaip ir užuolaidoms, tačiau tai nėra griežta taisyklė. Galite bandyti derinti skirtingas spalvas ar faktūras. Jų kraštai gali būti tiesūs arba papuošti įvairiomis juostelėmis, kaspinėliais ar kt. aksesuarais. Taip pat galite juos siūti tiesiais galais arba sugalvoti neįprastas formas, naudoti įvairius ilgius, perpinti kelias audinio juostas ir pan.

Jei jūsų karnizai gražūs ir nėra reikalo jų slėpti, tuomet rinkitės lengvesnius, permatomus lambrekenus, kurie tik šiek pridengtų karnizus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų