Šių metų gruodžio 10 dieną, 19 valandą, Šv. Kotrynos bažnyčioje išskirtinė premjera – būtent šiai, ypatingai erdvei pritaikyta šviesos partitūra, lydėsianti visiems puikiai žinomą A. Vivaldi kūrinį – „Metų laikai". Šv. Kristoforo orkestras savo gerbėjus nuolatos stebinantis originaliais muzikiniais sprendimais, šįkart į pagalbą pasitelkė moderniųjų technologijų specialistus. Kūrėjus įkvėpė ne tik turtingas barokinis interjeras, bet ir tapybiškas paties Vivaldžio požiūris į muziką. Štai todėl nuspręsta šiuos du elementus sujungti ir pabandyti įsivaizduoti kaip tai atrodo šiandien, XXI amžiuje.
Dar 1725 m. prancūzų matematikas Louis-Bertrand'as Castelis stebino žmones nauju išradimu - „akims ir visoms juslėms skirtu pianinu“, kuriuo ketino kurti „spalvų muziką“. „Klavesino akių“ vaizdų sekos greitis išgąsdino jo amžininkus: vaizdai keitėsi taip sparčiai, kad žmogus jautėsi pasmerktas ne „žiūrėti“, o tik „žiopsoti“. Rusų kompozitorius Aleksandras Skriabinas (1872–1915 ), turintis polinkį skanauti vaizdus, lytėti spalvas ir girdėti spalvos tonus, taip pat kūrė spalvų pianiną. Garsu ir spalva, forma žaidė ir M. K. Čiurlionis. Šiandien sinestezijos - pojūčių susiliejimo - idėją tobulina moderniųjų technologijų specialistai.
Spektaklio „Vizijos pagal Vivaldi“ šviesos ir vaizdo efektus specialiai Šv. Kotrynos bažnyčios erdvei kuria scenaristas ir režisierius Allan van O.T. Andersen, Olandijoje baigęs Atvirą Europos Medijų universitetą. Už vizualinius sprendimus šiam muzikiniam spektakliui atsakomybe ir idėjomis jis dalinasi su šviesų dailininku Dariumi Malinausku. Entuziastingieji medijų kūrėjai ne tik naujai nuspalvins vėlyvojo baroko Šv. Kotrynos bažnyčios plastiškas formas ir gausų dekorą, bet ir žinomų Antonio Vivaldi (1678–1741) „Metų laikų“ - keturių koncertų ciklo smuikui su orkestru - muziką. Beje, pats kompozitorius „Metų laikuose“ garsais tarsi piešė vaizdus, o atskiroms dalims netgi rašė eiliuotus epigrafus.
Šv. Kotrynos bažnyčioje A.Vivaldi „Metų laikus" kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru grieš smuikininkas Mikkel Futtrup iš Danijos, bendradarbiaujantis su Sarajevo, Danijos, Vienos ir Berlyno simfoniniais orkestrais. Tai vienas iškiliausių savo kartos Danijos muzikantų, publiką žavintis išskirtiniu artistiškumu, spinduliuojantis charizma. Visi jo koncertų liudininkai vienbalsiai patvirtina, kad smuikininko pasirodymus lygiai taip pat svarbu stebėti kaip ir klausyti.