• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų Ukrainos mieste Lvove antradienį buvo atidengtas paminklas austrų rašytojui Leopoldui Sacher-Masochui, iš kurio pavardė kilo terminas „mazochizmas“, praneša naujienų svetainė „NEWSru.com“.

REKLAMA
REKLAMA

Paminklas skandalingai pagarsėjusiam kūrėjui, kuris gimė šiame Vakarų Ukrainos mieste, iki 1918 metų priklausiusiam Austrijos ir Vengrijos imperijai, iškilo šalia „Masocho kavinės“, atkuriančios rašytojo kūrinių atmosferą.

REKLAMA

Bronzinėje natūralaus dydžio - 170 centimetrų - L.Sacher-Masocho skulptūroje yra „pikantiškų“ netikėtumų.

Ant statulos krūtinės įmontuotas didinamasis stiklas, per kurį galima pažiūrėti erotinių paveikslėlių. Matyt, autoriai nusprendė, kad vaikai ir paaugliai šių paveikslėlių nepasieks. O per kairiąją kišenę galima įkišti ranką į L.Sacher-Masocho kelnes ir dėl laimės pačiupinėti jo „vyriškąjį pasididžiavimą“.

REKLAMA
REKLAMA

Šalia paminklo esančioje kavinėje ant sienų - erotiniai paveikslai ir citatos iš L.Sacher-Masocho kūrinių, taip pat daiktai, susiję su mazochizmu, papasakojo kavinės vadybininkas Jurijus Nazarukas.

Kavinės meniu - patiekalai, pagaminti iš afrodiziakų, o durys į įstaigą primena durų rakto skylutę - tai simbolizuoja vuajerizmo temą, kurią L.Sacher-Masochas taip pat išsamiai nušvietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leopoldas Ritteris von Sacher-Masochas gimė 1836 metais policininko šeimoje Lemberge, tuomet taip vadinosi Lvovas, o mirė 1895 metais Frankfurte prie Maino.

Savo kūriniuose L.Sacher-Masochas aprašo personažus, kurie paklūsta kitų valiai, jaučia pasitenkinimą dėl savo bejėgiškumo ir jiems suteikiamo skausmo.

REKLAMA

1886 metais psichiatras ir neurologas Richardas von Krafft-Ebingas, remdamasis rašytojo kūriniais, ypač romanu „Venera su kailiniais“ (Venus im Pelz), pasiūlė naują terminą - „mazochizmas“, reiškiantį pasitenkinimą patiriant ar sukeliant fizinį ar dvasinį skausmą.

Lvovas garsėja daugybe neįprastų paminklų ir maitinimo įstaigų.

Mieste yra pastatytas paminklas šypsenai, skulptūra vaizduojanti besišlapinantį šunį, rūkantį miestietį ir rupūžę, kuri Ukrainoje yra laikoma pavydo simboliu. Yra čia paminklas ir alų geriančiam šauniajam kareiviui Šveikui, kurio personažą sukūręs Jaroslavas Hašekas lankėsi Lvove Pirmojo pasaulinio karo metais.

Ne mažiau prieštaringai nei paminklas L.Sacher-Mazochui Ukrainoje vertinamas paminklas ukrainiečių nacionalistų lyderiui Stepanui Banderai. Lvovo centre lankytojų dar laukia ir Banderos kavinė, kur atkuriama Ukrainos sukilėlių armijos žeminės atmosfera, o ant sienų kabo ginklai ir kitokia nacionalistinė atributika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų