Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) paviešino Marijos Šalaševičienės parduotuvėje buvusius gaminius, kurie turi kenksmingų medžiagų.
Pasak jų, „Mari Made“ parduotuvėje buvę „įveriami geltonos spalvos auskarai“ bei „geltonos spalvos grandinėlė“ – gali kelti pavojų sveikatai.
„Uždrausta į Lietuvos rinką teikti pavojingus papuošalus: auskarus ir grandinėlę“, – rašoma VVTAT feisbuko paskyroje.
Šiuose papuošaluose buvo rastas nikelis, kuris yra stiprus dirgiklis ir gali sukelti alerginę reakciją.
„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vilniaus regiono rinkos priežiūros skyrius 2022-09-08 sprendimu Nr. 1V-454 uždraudė MB „Mari Made“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos“, – rašoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnybos puslapyje.
Tiesa, pati M. Šalaševičienė socialiniame tinkle pasakojo, kad jau seniai nebeprekiauja šiais papuošalais ir susisiekė su visais pirkėjais, kurie įsigijo šiuos gaminius bei pranešė apie tai, jog juose yra kenksmingų medžiagų.
Primename, kad kiek anksčiau žurnalistė Renata Šakalytė laidoje „Pasikalbėkim“ kalbino prekės ženklo „Mari Made“ kūrėją Mariją Gražulytę-Šalaševičienę, ji papasakojo apie santykius su tėvu, verslą ir šeimą.
Kovo mėnesį moters verslą sukrėtė skandalas – moters pagamintuose sidabriniuose žieduose ne tik nebuvo sidabro, bet ir rasta Europos Sąjungoje uždraustų kenksmingų medžiagų. Tačiau dabar, kai praėjo šiek tiek laiko, Marija teigia išgyvenusi bėdas.
„Buvo mano gyvenime toks baisesnis momentas, bet išgyvenau, šiandien vėl šypsausi nuo ausies iki ausies ir viskas gerai“, – šypsosi Marija.
„Jie nori įkąsti mano tėčiui, todėl tai daro per mane“
Skandalo metu internete netrūko skundų dėl Marijos teikiamų prekių. Vartotojai tvirtino, kad papuošalai buvo pagaminti iš prastų medžiagų ir nekokybiški, nes per mėnesį parduotuvėje pirktų auskarų spalva išbluko ir užsegimas pradėjo klibėti.
Taip pat kai kurie pirkėjai pastebėjo, kad Mari Made socialiniuose tinkluose jų komentarai apie tai, kad žiedai labai panašūs į randamus Kinijos parduotuvėse, buvo greitai pašalinti, o anksčiau pati Marija neatviravo apie žieduose randamas kenksmingas medžiagas. Kaip buvo iš tikrųjų?
„Žmonės norėjo parodyti, kad mano papuošaluose neva yra kenksmingų medžiagų, bet to tikrai nėra. Aš pati padariau tyrimus ir nei vienas iš jų neparodė, kad mano pardavinėjamuose papuošaluose yra kenksmingų medžiagų. Ką jie ištyrė – aš nežinau. Pasirodė tokia neteisinga informacija vien dėl to, kad jie padarė labai šmeižikišką, išpūstą burbulą ir ištyrė tik 1 procentą mano pardavinėjamų aksesuarų. Ne paslaptis, kad aš didžiąją dalį savo gaminamų papuošalų gaminu pati, Lietuvoje.
Taip, mano pirkėjų ratas yra didelis ir kai kuriuos produktus aš atsivežu iš užsienio tiekėjų, nes tokių aksesuarų Lietuvoje nėra galimybės pagaminti. Mes juos atsivežame ir siūlome savo klientėms – bet tai tik 1 procentas mūsų parduodamų aksesuarų ir jie tikrai visi yra sertifikuoti, saugūs ir legaliai atkeliavę į Lietuvą“, – tikina pašnekovė.
Moteris atvira – skandalo metu netrūko ir įžeidžiančių žinučių, komentarų iš žmonių, kurie norėjo „įgelti“.
„Su manim labai negražiai bandė susisiekti ir man tą dieną, pamenu, žurnalistai skambino 5 kartus iš skirtingų numerių, nors aš pirmą kartą gražiai pasakiau, kad negaliu su jais bendrauti. Su „Stiliaus“ žurnalu turėjau susitarimą, kad niekam negaliu duoti interviu tol, kol nepasirodys mūsų publikacija. Jie nesuprato mano prašymo ir dar 4 kartus skambino iš skirtingų numerių ir tikrai negražiai reikalavo mano atsakymo. Aš tiesiog jiems sakiau, kad man el. paštu atsiųstų klausimus, į kuriuos atsakysiu tada, kada galėsiu“, – pasakoja M. Šalaševičienė.
Vis dėlto Marija sako išmokusi pamoką – ne visais partneriais ir tiekėjais reikia pasitikėti, o visą produkciją reikėtų kruopščiai tikrinti.
„Man šita pamoka leido suprasti, kad ne visais tiekėjais galiu pasitikėti. Bet kas liečia nikelį, kuris buvo neva rastas žiede, tai nikelio tam tikros dozės gali būti papuošaluose ir tai yra normalu, nes ši medžiaga suteikia kietėjimo savybių aksesuarui. Tam tikros leistinos dozės gali būti. Tačiau kitais atvejais aksesuarai net neturėtų patekti į Lietuvą – jų neįleidimą į šalį turėtų užtikrinti muitinė.
Jei aš daugumą akmenukų nusiperku ne Lietuvoje ir tik tada ištiria, kad ten yra nikelio, tai kodėl už tai turėčiau atsakyti aš? Kodėl ne tie, kurie įveža, ar muitinė, kuri turi dirbti savo darbą ir žiūrėti, ar gali ta siunta pereiti, ar ne. Nesuprantu, kodėl aš viena už tai turiu atsakyti. Tikrai po to skandalo buvo prisistatę vartotojų teisių gynėjai ir su aparatais ieškojo nikelio. Kodėl jie nenueina pas tuos tiekėjus?“ – piktinasi ji.
Paklausta, kodėl vien į ją buvo nukreiptas visas neigiamas dėmesys, Marija nedvejoja: „Manau, kad į tai susideda labai daug dalykų. Tiesiog kažkam erzina, kad man sekasi, kitas dalykas – pavardė čia man sutrukdė. Dažnai nori įkąsti mano tėčiui, todėl tai padaro per mane.“
„100 procentų galvoju, kad nebūtų jokio tyrimo, jokio straipsnio, jei nebūčiau Gražulytė. Šioje situacijoje supratau, kad Lietuvoje be galo daug pavydžių moterų. Su tuo anksčiau aš visai nebuvau susidūrusi. Labai gerai pasakė viena garsi Lietuvos moteris: „Visos moterys džiaugiasi su tavimi tol, kol tau sekasi. Nors truputį suklupk – visos ateis tave gulinčią paspardyti.“ Iš tikrųjų taip ir jaučiausi. Didžioji dalis net nebuvo mano klientės – jos tiesiog atėjo pasidžiaugti, kad taip atsitiko. Buvo labai sunku visa tai ištverti“, – neslepia M. Šalaševičienė.