• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol Lietuvos valdžios ir verslo atstovai laužo galvas, kaip užkariauti milijardinę Kinijos rinką, Lietuvos folk roko ambasadoriai „Žalvarinis“ sėkmingai imasi šalies muzikos ir kultūros eksporto: jie tapo pirmąja lietuvių folk rock grupe, koncertavusia dešimttūkstantinėms minioms dviejuose didžiuosiuose Kinijos world music festivaliuose.

15

Kol Lietuvos valdžios ir verslo atstovai laužo galvas, kaip užkariauti milijardinę Kinijos rinką, Lietuvos folk roko ambasadoriai „Žalvarinis“ sėkmingai imasi šalies muzikos ir kultūros eksporto: jie tapo pirmąja lietuvių folk rock grupe, koncertavusia dešimttūkstantinėms minioms dviejuose didžiuosiuose Kinijos world music festivaliuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūra gerbėjų, kviečianti „bisui“, kartu traukianti ir lietuviškų dainų fragmentus, ir kinų liaudies dainas, dalijimasis scena su pasaulinėmis šio žanro žvaigždėmis, o po koncertų – ilgiausios eilės prie autografų, naktinė kelionė traukiniu kone per visą milžinišką šalį, galiausiai – naktinės muzikos sesijos gatvėje ir pasirodymas labiausiai užterštame Kinijos mieste. Šiuos įspūdžius, tilpusius į vos dešimt dienų, grupės nariai drąsiai vadina gyvenimo išvyka.

REKLAMA

Pusmetį planuotoje koncertinėje kelionėje Kinija pasitiko 31 laipsnio karščiu - „Žalvarinis“ spėjo surengti tris koncertus, aplankyti du didžiulius „World music“ festivalius - „Beishan World Music” ir „DJD World Music“, pritraukiančius keliasdešimt tūkstančių klausytojų, žymių Kinijos ir pasaulio muzikos prodiuserių.

REKLAMA
REKLAMA

Po koncertų rikiavosi sužavėtų kinų eilės, laukiančios autografų ir galimybės pasidaryti asmenukę, grupė dalijo interviu vietinėms radijo stotims, o reklaminiai miestų stendai mirgėjo „Žalvarinio“ nuotraukomis.

„Jautėmės ten kaip tikros roko žvaigždės iš Europos - autografai ant kompaktinių diskų, plakatų, marškinėlių, netgi i-phone telefonų, asmenukės. Apranga, išvaizda ir mūsų būdas it magnetas traukė vietinius. Žmonės laukdavo eilėje valandą ir daugiau, kad galėtų prieiti, paliesti, nusifotografuoti. Tai pirmas toks patyrimas, nieko panašaus anksčiau nebuvome patyrę“, - pasakojo grupės gitaristas įr dainų kūrėjas Robertas Semeniukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kinai labai didžiuojasi savo folkloru ir liaudies muzika. Jie kaip ir mes semiasi įkvėpimo iš protėvių palikimo. Mums buvo įdomu kaip skamba kinų liaudies dainos, apie ką jos, tad koncertams Baoding mieste su vietinių pagalba paruošėme ir itin populiarią kinų liaudies dainą, kurią kartu dainavo ir tūkstančiai klausytojų”, - grupės pasirodymus prisiminė vokalistė Ineta Meduneckytė.

REKLAMA

Kolektyvas taip pat turėjo ir smagių jam session po koncertų. Pasak Inetos, tai buvo nepakartojamas jausmas, kuomet aplink didžiulį stalą susėdę septynių pasaulio šalių muzikantai, atlieka liaudies dainas, taip pat žinomus pasaulinius hitus, kartu improvizuoja ir vienas kitą papildo.

„Tai buvo jautriausios gastrolių akimirkos, kurios mus visus suartino. Buvome pasiilgę tokios vienybės, kurios Lietuvoje jau seniai nejutome“, - pasakojo ji.

REKLAMA

Daina „Mūsų naktys“, anot muzikantų, koncertuose tapdavo vakaro vinimi: kinai dainavo kartu, atkartojo frazes įr lengvai pasiduodavo žaidimams: vos atlikėjas parodo kokį judesį, visa minia iškart kartoja, įsijungia į žaidimą ir taip sukuria puikią atmosferą.

„Nors dainų tekstų ir nesupranta, tačiau dainavo, skandavo su mumis kartu nuo pačios pirmos dainos iki paskutinės. Kinai pasirodė labai šilti, atviri, gal kiek kuklūs ir naivūs, bet labai geri, mandagūs ir nuolankūs žmonės. Jautėmės labai saugiai ir smagiai bendraudami su jais“, - sakė Ineta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žalvarinis“ lietuvišką muziką pristatė kartu su pasaulyje žinomais atlikėjais – italu Borisu Savoldelli, kuris dar vadinamas balso orkestru, „The Celtic Social Club“ iš Prancūzijos, „Soul Sangam“ (Olandija), „Tonolec Trio“ (Argentina), „Veronika Nunes“ (Brazilija) ir kitais. Kolektyvas taip pat buvo pakviestas į susitikimą su Lietuvos ambasadore Kinijoje Ina Marčiulionyte bei Lietuvos kultūros atašė Kinijoje Agnė Biliūnaite.

REKLAMA

„Šios gastrolės Lietuvai yra svarbus įvykis, stiprinantis šiuolaikinės Lietuvos, atstovaujančios baltiškąją tradiciją, žinomumą Kinijoje“, - muzikantų vizitą įvertino A.Biliūnaitė.

Beje, iš festivalio Džuhai į kitą festivalį Baoding mieste grupė keliavo virš dviejų tūkstančių kilometrų greituoju traukiniu – per naktį jie pralėkė beveik visą Kiniją, pakeliui sustojo apžiūrėti Pekino, kur, kaip sako patys, praleido dvi nuostabias dienas: aplankė uždraustąjį miestą, krūvą restoranų, degustavo tradicinės Pekino anties su kultūros atašė, vėliau buvo pakviesti į vakarėlį ambasadorės namuose.

REKLAMA

Vakarą kolektyvas apsilankė gyvos muzikos klube, kuriame pasivaišinę alumi ir radę muzikos instrumentų nesusilaikė bei nusprendė išeiti i gatvę pamuzikuoti.

„Prie mūsų prisijungė vietiniai kinai muzikantai iš gretimo baro. Tai tapo poros valandų šou naktiniame Pekine“, - prisiminė Robertas. Iš Pekino muzikantai toliau keliavo į Baoding miestą, kuris, kaip skelbiama, yra pats užterščiausias miestas Kinijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jame veikia kelios atominės elektrinės, oras ten sunkus ir visi vaikšto su respiratoriais. Saulės beveik nesimato, viskas apsiblausę kaip per rūką, tačiau pats miestas modernus ir atrodo visai patraukliai. Ten grojome 20-ties tūkstančių žiūrovų miniai ir tai buvo didžiausias mūsų grupės solo pasirodymas. Publika priėmė puikiai ir iškvietė bisui“, - pasakojo „Žalvarinio“ gitaristas.

REKLAMA

Tiesa, kelionės pabaigą kiek sujaukė incidentas Paryžiuje – Robertui kartu su bosistu Domu Žostautu teko neplanuotai likti Prancūzijos sostinėje dar vienai parai, kai šie dėl apmaudžios skrydžių bendrovės klaidos nespėjo įsėsti į lėktuvą.

Grupės nariai sako, kad Kinija jų akimis – beprotiškai skubantis, chaotiškas ir neprognozuojamas, europietiškiems standartams nepaklūstantis pasaulis. Kaip sako Ineta, čia netgi per perėją tavęs niekas nepraleis, o pirmenybė visada tenka ne pėstiesiems, o transportui.

REKLAMA

„Pripratome nekreipti į tai dėmesio, kaip ir dėl visokiausių kitų dalykų. Buvome svečiai, tad priėmėme šalį tokią, kokia ji yra - atsipalaidavome ir mėgavomės rytietišku gyvenimo stiliumi“, - pasakojo kolektyvo nariai.

Be abejo, negali likti nepaminėtas ir neaprėpiamas maisto pasirinkimas. Kaip teigia grupės nariai, kinai „valgo viską, net ir tai, kas dar juda“, t. y. mažus ir didelius gyvius, nepažįstamus grybus, daug daržovių. Jie prisipažįsta, jog buvo smalsųs ragaudami ir kirmėlių, vabalų.

„Viskas tobula ir labai pigu“, - sutartinai teigia jie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų