Manai, kad tau gyvenime nesiseka? Tau visuomet tenka „blogi“ vaikinai, o nemalonumai darbe niekaip nesibaigia?
Gali būti, kad esate viena iš tų, kurios nuolat tampa kitų žmonių ar aplinkybių aukomis. Šio tipo asmenybės blogai pažįsta save ir nesupranta, kas yra atsakomybė. Taigi, patyrinėkime tris labiausiai paplitusius „aukų“ tipus atidžiau.
Bailiukė: „Dėl visko kaltas jis!“
Tokia moteris bijo savarankiško gyvenimo, todėl nesąmoningai ieško vyro, kuris patenkintų jos saugumo poreikį bei suteiktų galimybę ir toliau likti pasyvia. Moteris perkelia atsakomybę už savo likimą kitam žmogui, o paskui jį kaltina.
Kaip pasikeisti?
Jei tokio tipo moteris nori pasikeisti, ji visų pirma turi pripažinti, kad būdama „auka“ ji taip pat gauna tam tikros naudos. Po to, kai supras, kad atsakomybę už savo gyvenimą perkeldavo kitam žmogui, ji gali panorėti viską pakeisti. Kad pasikeitimo procesas būtų greitesnis, galima taikyti tam tikrą psichologinę techniką: pavyzdžiui, žmogus įsivaizduoja, kad jis jau turi tas savybes, kurių jam trūksta. Verta įsivaizduoti save įvairiose situacijose, „prisimatuojant“ tokias savybes kaip savarankiškumas, atsakingumas, savigarba, ryžtingumas.
Svarbu: jei moteris, kuri šeimoje būdavo pasyvi ir prisiimdavo „aukos“ vaidmenį, nusprendžia pati kurti savo gyvenimą, santuoka gali neatlaikyti permainų.
Fatalistė: „Mane persekioja žiaurus likimas!“
Tokio tipo moteris atsakomybę už savo gyvenimą perduoda ne partneriui, bet likimui. Nemalonumus tiesiog pritraukia įsitikinimas: „Man neskirta būti laimingai, aš to neverta“. Gali būti, kad šito priežasčių reikia ieškoti vaikystėje, kai nepasitikėjimą savimi nuolatine kritika įdiegė tėvai.
Kaip pasikeisti?
Jei žmogus niekuomet nebandė pats kurti savo gyvenimo, įtikinti jį, kad dėl visko kaltas ne žiaurus likimas, bus sudėtinga. Tačiau verta pripažinti, kad kol žmogus manys, kad savo likimo paveikti negali, nemalonumai neišnyks, jų tik daugės.
Norint atsikratyti persekiojančių nesėkmių, visų pirma reikia įsisąmoninti, kad mes patys galime daug ką pakeisti savo gyvenime. Bandykite sau įteigti, kad nuo jūsų daug kas priklauso (nors iš pradžių galbūt tuo nelabai tikite), ir po kurio laiko jūsų gyvenime įvyks rimti pasikeitimai.
Atkreipk dėmesį, kad tavo aktyvumas padeda tau pasiekti to, ko nori, o atsargumas padeda išvengti daugybės nesklandumų ir nesėkmių. Antras žingsnis - savivertės didinimas ir pripažinimas, kad turi visas teises būti laiminga. Kad tavo aktyvumą vainikuotų sėkmė, išsikelk realius tikslus, kuriems pasiekti užtektų galimybių ir sugebėjimų.
Avantiūristė: „Noriu vaikščioti peilio ašmenimis!“
Taip pat, kaip įsivaizdavimas, kad nuo tavęs niekas nepriklauso, kenksmingas yra ir įsivaizdavimas, kad tu gali valdyti viską. Svarbu įvertinti, kad kai kas visuomet priklauso ir nuo aplinkybių.
Kai kurie žmonės ieško aštrių pojūčių, emocijų pustoniai jiems nepriimtini. Į avantiūrizmą gali būti linkęs ir toks žmogus, kurį kažkada griežtai kontroliavo tėvai, o dabar jų viduje pabudo „vidinis vaikas“. Todėl išsivadavus iš tėvų kontrolės galima pasimėgauti laisve ir realizuoti siekius, panašius į vaikišką norą paliesti karštą lygintuvą. Nei karto nenusideginusi vaikystėje, tokia moteris ir suaugusi nemato pavojų.
Kaip pasikeisti?
Tokio tipo moterims reikėtų išmokti mėgautis neekstremalia gyvenimo puse, pvz., skaniais pietumis, įdomiu filmu, bendravimu su draugais. Ir atrasti gyvenimo smulkmenose visą emocijų spektrą. Jei aptikote savyje „avantiūristės“ bruožų, verta dažniau prisiminti, kad ne viską galima kontroliuoti, kad kartais aplinkybės būna stipresnės už mus. Kiekvieną kartą rizikuodamos, pagalvokite, kad jūsų veiksmai gali turėti rimtas pasekmes. Suaugęs žmogus tuo ir skiriasi nuo vaiko, kad gali prognozuoti į priekį.
Jei atpažinote savyje tam tikrus „aukos“ bruožus ir nusprendėte pasikeisti, susidarykite konkretų veiksmų planą ir pabandykite rasti išeitį iš tų situacijų, kurios jums yra nepalankios.
Šaltinis: „kleo“