• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reperis ir verslininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas penktadienį socialiniuose tinkluose atskleidė persirgęs COVID-19. Vyras dėl koronaviruso komplikacijų net buvo paguldytas į ligoninę.

Reperis ir verslininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas penktadienį socialiniuose tinkluose atskleidė persirgęs COVID-19. Vyras dėl koronaviruso komplikacijų net buvo paguldytas į ligoninę.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt V. Medineckas pasakojo, iki šiol jaučiantis COVID-19 sukeltus išliekamuosius reiškinius.

Jaučia silpnumą

Pasak Ironvyto, aktyviam žmogui toks silpnumas tikrai trukdo: „Yra ištvermės daug mažiau. Buvo koronaviruso sukeltas plaučių uždegimas – dabar sunkiau atgauti kvapą judant, lipant į ketvirtą aukštą ir taip toliau. Aš kasdien bėgioju, o čia plaučių uždegimas ir dar mėnesiui iškrenti iš judesio. Faktas, kad ištvermė mažėja ir nuo judrumo nebuvimo ir nuo pneumonijos. Mažiau deguonies organizmas įsisavina. Ir silpnumas, mieguistumas – darbams atlikti tikrai nepadeda. Iš mano aplinkos aš turbūt sunkiausiai sirgau. Mano ištvermė kaip mano svorio žmogui iki sirgimo buvo gan didelė, o dabar jaučiuosi kaip visiškai įprastas, nesportuojantis 100 kilogramų svorio žmogus.“

Vyras juokauja, praradęs bendravimo su žmonėmis įgūdžius: „Po trijų savaičių sirgimo – keturias dienas sirgau namie, vėliau aštuonias ligoninėje, na ir tada dar dešimt dienų izoliacijoje, išvažiavus padirbėti su reikalais jauti, kad šiek tiek asocialus pasidarei – žmonių nematęs tiek laiko.“

REKLAMA
REKLAMA

Ironvytas pasakoja, įprastų COVID-19 simptomų nejautęs: „Buvo toks momentas, kai pradėjau jaustis silpnai, ketvirtadienį ar penktadienį. Atrodė lyg būčiau neišsimiegojęs. Galvoju „nu jo, šiek tiek neišsimiegojau, reiks pamiegoti“. Penktadienį nėjau į darbus, pasivoliojau namuose. Šeštadienį vyko MAMA apdovanojimai, sakiau pamiegosiu, atsigausiu ir važiuosiu. Kai pradėjo kilti temperatūra iki 39, galvoju, kad gal ne peršalimas vis tik man. Šeštadienį nusimušiau temperatūrą, sekmadienį vėl ėmė šokinėti.“

REKLAMA

Einant dienoms, vyro savijauta negerėjo: „Pirmadienį pradėjau šiek tiek kosėti. Namuose turiu garų aparatą, panaudojau, kad geriau atsikosėčiau. Pradėjau atsikosėti normaliai, vėliau žiūriu, kad kosėju su krauju. Įsijungiu, gydytoją gūglą, pasižiūriu – arba plaučių vėžys, arba plaučių uždegimas. Aišku, tikiesi geriausio. Tada supratau, kad čia greičiausiai gali būti COVID komplikacijos, nors skonį kvapą jaučiu puikiausiai, raumenų neskauda – tik galvą ir akis.“

REKLAMA
REKLAMA

Palaikė antivakseriu

V. Medineckas pasakoja, nenorėjęs vykti į ligoninę ir trukdyti gydytojams dirbti. Pastarieji, pasak Ironvyto, buvo nustebinti tokio jo sprendimo. „Paskambinau į greitąją pagalbą, sakau „keturias dienas sergu, 39 temperatūra“, sako „o tai kodėl tu dar namuose gydais?“ Antivakseriu mane palaikė, kuris nesiskiepijo ir paskui rimtai susirgo.

Paklausė, kada nori į ligoninę, sakau „tai turbūt šiandien, jei man 39 temperatūra ir kosėju kraujais“. – juokėsi Ironvytas. „Palatoje turėjau du „kolegas“, visi namuose pradžioje gydėmės. Aš pats iškart nesiguliau, nes galvojau, kad gydytojai ir taip turi daug darbo ir čia juos trukdyti, važiuoti į ligoninę – kam čia to reikia? Ir plius tokios būsenos nenorėjau kažkur važinėti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sunkiai sergančių senas amžius – mitas

Verslininkas pasakoja, susidūręs su gana daug sunkia COVID-19 forma sirgusių jaunų žmonių: „Kai kiti sako „oi tai neturėsiu kvapo ir skonio porą dienų, nieko čia baisaus, praeis per savaitę“. Nieko panašaus, čia loterija. Vienas praranda skonį ir kvapą, kitas praranda plaučius. Tas amžiaus rodiklis yra didžiulis mitas. Tiesiog jaunas perserga namuose net nepasitikrinęs. Taip ir gaunasi iškreipta statistika. Iš mano pažįstamų per karantino laikotarpį yra persirgę žmonės 25-35 metų.

REKLAMA

Gulėjau vaikų skyriuj, ten buvo labai geros gydytojos, viską labai paaiškindavo. Juokdavosi, kad yra įpratusios viską detaliai aiškinti vaikams. Susibendravom mes su tomis gydytojomis, sako „kas čia darosi, labai jaunėja atvažiuojantys. Per pirmą bangą senyvi buvo. O dabar guli kitoje palatoje 23 metų mergina su komplikacijomis“.

Vyras svarsto, galimai užsikrėtęs degalinėje: „Korona yra visur. Stengiausi labai nekontaktuoti su nepažįstamais, labai mažai vaikščioti į parduotuves. Man atrodo, kur daugiausiai galima sutikti nepažįstamų žmonių ir liesti visokias nesąmones – tai degalinė. O į parduotuves eidavau ne piko metu, kad kuo mažiau su žmonėmis prasilenkt.“

REKLAMA

Susirgti nelinki niekam

V. Medineckas teigia, nesuprantantis neigiančių koronaviruso egzistavimą. Jis teigia, COVID-19 neigėjų teiginiuose pasigendantis logikos: „Žinau, kad būna tų žmonių, kurie išvis neigia šio viruso egzistavimą, bet man buvo didžiausias šokas, kai pasidalinau tiek savo asmeniniame, tiek Ironvyto feisbuke savo patirtimi ir sulaukiau klausimų, kiek gavau už covido reklamą. Parsidavei, sako. Kokio buko proto turi žmogus būti, kad galvotų, jog atlikėjas eitų į ligoninės palatą, darytų nuotraukas su lašeline, reklamuotų ligą. Kiek esu gripu vaikystėje sirgęs, lyginti gripą ir šitą ligą yra nesulyginami dalykai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras sako, skeptikams savo kailiu patirti šio viruso nelinkintis: „Aš net nenorėčiau linkėti tiems, kurie neigia, kad jie susirgtų. Jau tegu nesąmones teigia, bet tegu neserga. Baisu pagalvoti, kaip jaučiasi tie, kurie vyresnio amžiaus ir turi gretutinių ligų ir suserga.“

Ar pasveikai – tikrina telefonu

Ironvytas sukritikavo tvarką, pagal kurią nustatoma, kad asmuo nebeserga koronavirusu: „Šiais laikais kaip tikrina, ar tu nebesergi korona? Telefonu! Paskambina gydytoja ir sako „dešimt dienų praėjo, izoliacija ir biuletenis baigėsi. Tai tu jautiesi gerai? Tai gerai tada“. O aš turiu parduotuvę, ten žmonės nuolat eina, tai ką, aš dabar eisiu dirbti ir galimai krėsiu žmones?

REKLAMA

Pats pirkausi greitąjį antigenų testą, dariausi pats tyrimą, kad tikrai žinočiau. Kiti pabūna izoliacijoje, lygtai sveikas žmogus, o kaip ten tiksliai – juk niekas nežino. Geriausia buvo, kad man paskirta dešimties dienų izoliacija po ligoninės, o biuletenis, pasirodo, nustojo galioti mane iš jos išrašius. Teko skambinti ir prašyti, kad pratęstų.“

Straipsnio autorė – žurnalistė Laura Blaževičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų