Kaip įveikti jaunatvinius spuogus, kai jums daugiau nei 30 metų?
Jums padės retinolis. Jis tinka ir spuogams, ir ankstyvųjų raukšlių profilaktikai. Odos priežiūros priemonės su retinoliu spartina ląstelių atsinaujinimo procesus. Tiesa, gali džiovinti odą, taigi šias priemones tepkite tik po drėkiklio.
Tamsūs ratilai po akimis – ką daryti?
Geriate pakankamai vandens ir puikiai miegate, bet šis nemalonumas vis tiek persekioja? Veikiausiai tai – genetiškai paveldėta problema. Ją išspręsti padės priemonės su niacinamidu, kofeinu ir retinoliu – jos
pašviesins problemines odos vietas. Be to, nepamirškite eidami miegoti po galva pasikišti patogią pagalvę – ne per aukštą!
Kaip panaikinti vertikalią raukšlę tarp antakių?
Paprastai. Tiesiog liaukitės raukytis! Kontroliuokite veido mimiką ir raukšlė palengva bluks. Taip pat nepamirškite drėkinti ir maitinti odos, kad ji išliktų elastinga ir stangri. Ypač tiks priemonės su vitaminu C. O jei kaktą suraukiate skaitydami – metas apsilankyti pas okulistą, kad paskirtų akinius arba kontaktinius lęšius.
Kokia eilės tvarka naudoti veido priežiūros priemones?
Jei susipainiojote tarp toniko, pienelio, kremo, emulsijos ir losjonų buteliukų, laikykitės paprastos taisyklės: pirmiausia – skysčiausios konsistencijos priemonės, po to – tirštesnės. Tik visų pirma įsitikinkite, kad jums iš tiesų jų visų reikia. Kasdienei odos priežiūrai paprastai užtenka valomosios priemonės (švelnaus prausiklio arba pienelio), toniko ir dieninio bei naktinio kremų. Visa kita –papildoma priežiūra, pagal jūsų poreikius (pavyzdžiui, itin sausos odos drėkinimas, sudirgusios – raminimas ir pan.).
Gelbėkite – raukšlelės aplink lūpas!
Tai – dar viena problema, susijusi ne su amžiumi, o su įpročiais. Liaukitės raukyti lūpas (na, išskyrus tuos atvejus, kai ką nors bučiuojate). Atsikratykite įpročių, kai lūpas tenka sutraukti: meskite rūkyti, rečiau gerkite gėrimus per šiaudelį. Nakčiai patepkite lūpas priemone su retinoliu, dieną – lūpų balzamu ar dažais, saugančiais nuo UV spindulių.
Ar tikrai miegant veidu į pagalvę atsiranda raukšlių?
Deja, tai – ne iš piršto laužtas mitas, o akivaizdi tiesa. Jūsų grožiui parankiausia miego poza – ant nugaros, o sveikatai – ant kairiojo šono (taip mažiausiai apsunkinama širdis). Kad ir kurią šių pozų pasirinktumėte, pasirūpinkite patogia pagalve – kad atsigulus nei ant veido, nei ant kaklo neatsirastų raukšlių.
Koks maistas sveikiausias odai?
Pasak odos specialistų, sveikiausias – kuo mažiau apdorotas maistas. Taigi jei jūsų valgiaraštyje pakaks vaisių ir daržovių – rezultatai bus akivaizdūs. Ypač daug odai naudingų medžiagų yra uogose, pomidoruose ir brokoliuose.
Kiek laiko reikia naudoti priemones nuo raukšlių, kad pagaliau išryškėtų rezultatas?
Kantrybės! Net optimistiškiausi prognozuotojai pataria pirmųjų rezultatų tikėtis tik po šešių savaičių. Realistai šį laiką pailgina dvigubai: pastebimus pokyčius turėtumėte pamatyti ne anksčiau nei po trijų mėnesių. Ar iš tiesų drėkinamosios priemonės gali patempti odą? Jei šiose priemonėse yra ne tik drėkinamųjų medžiagų, bet ir retinolio – taip, tokios odos priežiūros priemonės stangrina, lygina ir šiek tiek
patempia odą. Tačiau tokio paties rezultato, kaip po plastinės operacijos, nesitikėkite.
Padidėjęs veido plaukuotumas – su amžiumi vis didėjanti problema. Ką daryti?
Šį reiškinį sukelia hormoniniai pokyčiai organizme. Jei plaukeliai tamsūs ir pakankamai stori, patogiausia juos pašalinti lazeriu. Tačiau jei jie gležni ir plonučiai – tokiu būdų pašalinti nepavyks. Tiks plaukelių
šalinimas vašku, pešiojimas pincetu ar veidui skirtas depiliacinis kremas.
Ar paburkę paakiai – alergijos palydovas, kurio neįmanoma atsikratyti?
Visų pirma svarbu kontroliuoti pačią alergiją: venkite ją provokuojančių alergenų, vartokite nuo alergijos saugančius vaistus. O akių paburkimą efektyviai šalina vėsa, tad akių kremą laikykite šaldytuve. Vėsus kremas sutraukia odos paviršiuje esančias smulkias kraujagysles ir šalina patinimą.
Ar tikrai veido šveitimas gali pakenkti?
Taip, jei veido odą šveisite per dažnai, ji gali sudirgti, parausti. Patariama odą šveisti ne dažniau nei kartą per savaitę, naudokite tik švelnų, jūsų odos tipui tinkamą šveitiklį.
Kaip pažaboti mišrios odos problemas?
Riebi veido oda ir išsiplėtusios poros – ne pati mieliausia kombinacija. Abi šias problemas sušvelninti padėtų odos priežiūros priemonės su salicilo rūgštimi ir retinoliu. Be to, nepamirškite naudoti dieninio kremo
su apsauga nuo UV spindulių – saulė dar labiau skatina riebalų išsiskyrimą ant odos ir išplečia poras.
Ar įmanoma išlyginti gruoblėtą akių vokų odą?
Padės paakių kremas su retinoliu, kuris skatina kolageno išsiskyrimą ir lygina odą. Tačiau jei norite pasiekti geriausių rezultatų, verčiau pasikonsultuokite su odos specialistu – galbūt jis pasiūlys cheminio
šveitimo ar odos gydymo lazeriu procedūras.
Rudos dėmelės ant rankų ir veido – neišvengiama brandžios odos problema?
Šios negandos tikrai galima atsikratyti naudojant odos priežiūros priemones su retinoliu, soja, saldymedžio šaknimi. Šios priemonės stangrina ir balina odą. Tačiau geriausių rezultatų pasiekiama pritaikius dėmelių šalinimą lazeriu. Žinoma, nepamirškite kasdien tepti odos nuo UV spindulių saugančiu kremu.
Ar gausus makiažas kasdienai – per daug?
Neretai klaidingai manoma, kad darantis dieninį makiažą verta praleisti kai kuriuos jo etapus – pavyzdžiui, makiažo pagrindą ar pudrą. Iš tiesų taisyklingai ir tinkamai naudojamos šios priemonės neapsunkins veido, o
net jam padės: saugos nuo kenksmingo aplinkos poveikio, normalizuos odos drėgmę ir riebumą. Svarbiausia – eidami miegoti nepamirškite kruopščiai nusivalyti makiažo.