Maždaug 40 grupių šių metų sąraše planuojantis festivalis vyks aštuntą kartą toje pačioje vietoje – Anykščių Dainuvos slėnyje – tačiau nemenkai prasiplėtęs tiek teritorijos, tiek turinio atžvilgiu. Veiksmas prasidės liepos 14, ketvirtadienį ir beveik be atokvėpio truks iki liepos 17, sekmadienio. Pirmą kartą koncertai vyks ir festivalio uždarymo dieną.
Programoje numatyti gyvi grupių pasirodymai keturiose scenose, kuriose grojamos muzikos ribos kasmet vis plečiamos – nuo ekstremalios sunkiosios muzikos iki šiuolaikinio roko ir jo atmainų bei eksperimentų. Bliuzrokas, „post“ rokas, „post punk“ – tai tik maža dalis to, ko galima tikėtis iš „Devilstone“. Nepaisant visų stilistinių variacijų, festivalis išlieka ištikimas savo siekiui pristatyti aktualią, rinktinę, geidžiamą alternatyvią muziką, įskaitant ir klasikinius sunkiosios muzikos grandus.
Vienas garsiausių šiųmetinio „Devilstone“ vardų – britų „grindcore“ / „death“ metalo vilkai „Napalm Death“. Daugiau nei tris dešimtmečius gyvuojanti grupė sunkiosios muzikos istorijoje iki šiol yra svarus autoritetas, ėmęs daryti įtaką sulig savo pirmuoju išleistu albumu. Šiuo metu jų jau yra šešiolika – paskutinysis „Apex Predator – Easy Meat“ po beveik metus laiko trukusių įrašų išleistas 2015 m. pradžioje. Kaip pripažįsta patys muzikantai, šis jų darbas yra paradoksalus manifestas. Čia jie siekė ekstremaliausių įmanomų kraštutinumų: nesveiko greičio, dar agresyvesnio skambesio, gerklę plėšančio vokalo ir barbariško šiurkštumo. Tačiau po visu tuo slypi humaniškumas – sociopolitines temas gvildenantys dainų tekstai, su pasaulio nuosmukiu nesitaikstančios idėjos ir kova prieš šiuolaikinę vergovę, kova už teisybę. Akivaizdu, „Napalm Death“ vis dar geba įrodyti neribotas ekstremalios muzikos galimybes. Bet jų biografijoje yra ir draugišką šypseną keliančių faktų. Į Gineso rekordų knygą įtraukta šių ekstremalių monstrų daina „You Suffer“ yra pripažinta trumpiausiu kūriniu pasaulyje.
Kita „Devilstone“ grupių sąraše reikšminga grupė – „The Soft Moon“ solo projektas iš Kalifornijos – šiemet atstovaus festivalio „post punk“ kategorijos desantui. Visam kūrybiniam procesui vadovauja multiinstrumentalistas Luis'as Vasquez'as, kuriam koncertų metu talkina du muzikantai. Savo pasirodymuose „The Soft Moon“ muziką ir vizualinius elementus jungia į vieningą meno kūrinį, kurį atlieka nepriekaištingai, įtraukiančiai, prikaustančiai visą dėmesį.
„Devilstone“ jau kurį laiką nebeįsivaizduojamas ir be kokybiško „stoner“ roko porcijos. Šiemet festivalyje pasirodys graikų psichodelinio roko ketvertas „1000Mods“, šiuo metu vertinamas kaip viena geriausių Graikijos, o gal net ir visos Europos grupių, grojanti tikrą psichodelinį „stonerį“.
Festivalyje pankišką dvasią palaikys švedų post indie punk grupė „Holograms“, savo dainose išryškinantys socialinius konfliktus. O Suomijos roko kvartetas „Death Hawks“, kuris atrodo tarsi ką tik nulipęs nuo legendinio Vudstoko scenos, į festivalį įneš septintojo dešimtmešio dvasios.
Kaip ir kasmet „Devilstone“ pasirodys ir lietuvių grupių. Visgi šįkart jų numatyta mažiau nei įprastai, atkreipiant dėmesį į aktualiausias ir siekiant išvengti pasikartojimų. „Devilstone“ atlikėjų sąraše dominuos užsienio šalių atlikėjai, kurie užims net keturis penktadalius visos muzikinės programos.
Anykščiuose liepos 14-17 d. aštuntą kartą vyksiantis „Devilstone“ kasmet tampa atradimu vis didesnei auditorijai žmonių, ištroškusių geros alternatyvios muzikos.
Bilietus į festivalį platina www.ebilietai.net