Mindaugas Grudzinskas apsilankė Renatos Šakalytės laidoje „Pasikalbėkim“, kurioje prisiminė santuokos su vokiečiu pradžią ir itin skaudžią pabaigą.
„Išvykau, nes galvojau, kad turėsiu mylimą žmogų, kad turėsiu laimingą gyvenimą. Lietuvoje dauguma televizijų sako „Pelenės istorija“. Bet deja, įvyko visai kitaip.
Gyvenau nepasiturinčioje šeimoje, mama išgerdavo, tėvas visą gyvenimą praleido kalėjime. Būdavo dienų, kai likdavau nevalgęs, teko miegoti laiptinėje, prašyti praeivių pagalbos. Buvo toks gyvenimo etapas, kad griebiausi paskutinio šiaudo, kad turėčiau ką įsidėti į burną, nemiegočiau gatvėje.
Mano viena sesuo jau buvo sukūrusi šeimą, o mes visi – patalpinti į vaikų namus“, – sunkią vaikystę prisimena M. Grudzinskas.
Skaudžiausia – mamos išdavystė
Vyras neslepia – jam teko griebtis kraštutinių priemonių, kad nesijaustų toks vienišas. Taip jo gyvenime atsirado pažinčių portalai. Pamažu M. Grudzinskas galutinai įsitikino, jog jį traukia ne moterys, o vyrai.
„Emociškai jaučiausi tarp žemės ir dangaus. Ir turiu kažką, ir neturiu į ką atsiremti. Daugiausiai man padėjo teta. O po to prasidėjo tie vadinami „homoseksualų tinklalapiai“. Griebiausi to paskutinio šiaudo, susikūriau pažinčių profilį tarptautiniame puslapyje.
Suvokimas (kad esu gėjus) atėjo dar vaikų namuose. Iš pradžių nesupratau, kas yra, vis su mergaitėmis, su mergaitėmis. Vėliau su berniukais ėmiau laiką leisti, galvojau, kad mano bendravimas tiesiog toks mišrus.
Turėjau geriausią draugę, klasiokę, kuri pasakė, kad reikia paeksperimentuoti. Kaip čia pasakius – neįvyko tas suartėjimas. Tada ji man ir pasakė, kad mane traukia vaikinai. Tada pradėjau save atrasti, jos žodžiai pasiteisino. Ji man padėjo save atrasti“, – pasakoja pašnekovas.
Pasak jo, būti gėjumi vaikų namuose buvo itin sunku. Berniukui jau tada teko patirti patyčias ir užgauliojimus. Tačiau visų labiausiai skaudino ne kas kitas, o tėvai.
„Vaikų namuose pasakyti, kad toks esi – nelengva. Patyriau nemažai patyčių, pažeminimo.
Skaudžiausia buvo tai, kad mama nelankydavo. Tėvas negalėjo lankyti, nes buvo kalėjime, o mama galėjo – gyveno tame pačiame mieste. Galėjo, bet negalėjo.
Pradėjau tėvų nekęsti, kai išėjau iš vaikų namų. Ten augdamas stengiausi neparodyti kitiems vaikams, kad jiems pavydžiu, kad man pyktis ima, kad verkiu. Bet išėjęs iš vaikų namų, susipažinęs su partneriu supratau, kad noriu atsikeršyti“, – prisimena Mindaugas.
Vaikiną tėvų, o ypač mamos poelgis tai įskaudino, kad jis nusprendė jai atkeršyti: „Norėjau parodyti mamai, ką ji padarė, ką ji prarado. Norėjau parodyti, kad nepaliksiu to likimo valiai. Aš esu kerštingas žmogus, atsilyginu tuo pačiu. Nebendravau, nesveikinau su gimtadieniu keletą metų. Atstūmiau ją.
Dabar sutariame gerai – laikomės atstumo, bendrauju su reikalu, pakviečiau į gimtadienį“, – pasakoja pašnekovas.
Vestuvės vos po 2 mėnesių pažinties
Išėjęs iš vaikų namų M. Gruzdinskas susipažino su vokiečiu Wolfgangu. Vyras prisimena, kad viskas vyko nepaprastai greitai, tačiau jis parodytu dėmesiu ir meile patikėjo – ir išvyko į Vokietiją.
„Viskas įvyko ekspromtu – aš nuvykau, mes susipažinome. Kaip vyras jis man patiko, jaučiau simpatiją, bet kad pajusčiau meilę per keletą dienų – to nebuvo. Pas jį praleidau dvi savaites – mes ir „pasitūsinome“, pasilinksminome. Tada jis man pasiūlė pagyventi kartu.
Sudvejojau, ar ne per greitai – man reikėjo dar į Lietuvą grįžti susirinkti daiktų. Sakiau jam, kad negali priimti manęs pliko baso – kaip stoviu. Visi mano drabužiai buvo persiųsti iš Lietuvos į Vokietiją.
Pradžioje buvau lyg ant sparnų – pilve skraidė drugeliai. Labiausiai sužavėjo jo paprastumas. Man nepatinka išsidabinę vyrai. Man reikia paprastesnio, netinka toks kaip aš“, – prisimena Mindaugas.
„Milijonierius jis nebuvo, bet gerą gyvenimą man suteikti galėjo. Keturis penkis metus jis mane išlaikė. Nemokėjau nei vokiečių kalbos, nieko neturėjau. Po to ją išmokau, įsidarbinau. Iš pradžių valiau viešbučius, vėliau pakilau iki viešbučio administratoriaus pareigų. Tada ėmiau ir pats prisidėti.
Jam toks gyvenimas tiko, jis yra kompiuterių specialistas. Per daugiau nei pusę metų jis mane verslo klase nusivežė į Ameriką, bandė gauti man vizą ten gyventi. Daug mačiau. Buvo viskas neįtikėtina.
Tuos aštuonerius metus galvojau, kad jaučiuosi mylimas, gerbiamas. Po aštuonerių metų pasirodė, kad visa tai buvo paprasčiausias teatras“, – apie liūdną santykių baigtį užsimena M. Grudzinskas.
Praėjus porai mėnesių nuo pažinties, Wolfgangas mylimąjam pasiūlė susituokti. Mindaugas prisimena, iš pradžių suabejojęs, tačiau sutiko – manė, kad santuoka taps tvirtu pagrindu naujam gyvenimui. Visgi, nors santuoka iš pradžių klostėsi puikiai, praėjus aštuoneriems metams jo gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.
Apgaudinėjo net su translyčiais
„Lūžis įvyko prieš pusantrų metų. Buvo Helovino vakaras, jis išvyko dirbti, aš likau vienas. Gavau žinutę iš nepažįstamo numerio. „Būk atsargus, tavo vyras tave aštuonerius metus mulkina“. Paklausiau, ką turi omeny. Man pasakė, kad mane apgaudinėjo nuo pirmos partnerystės dienos.
Pasirodo, kad tą žinutę siuntė jo geriausias draugas dar nuo mokyklos laikų. Mano vyras permiegojo su savo geriausio draugo draugu. Jis norėdamas atkeršyti viską pranešė man. Dvidešimt metų jie buvo pažįstami, buvo pasitikėjimas.
Tas apgaudinėjimas vyko ir su kitais vyrais ir net translyčiais. Vakarėliai, narkotikai, alkoholis, prabangios dovanos kitiems, prabangūs viešbučiai. Visa tai sukėlė narkotikai. Kai turi pinigų daugiau nei karvė šieno garde, nebežinai, kur juos dėti“, – skaudžias akimirkas prisimena M. Grudzinskas.
„Mano pirma meilė, aklas buvau. Dar iki sužinodamas pastebėjau, kad jis nebuvo nei karto apsilankęs Lietuvoje per aštuonerius metus. Sakė, kad neturi laiko, jam vis kelionės. Nuolat buvo pasiteisinimai, o pasirodo, kad kai aš būdavau Lietuvoje, jis būdavo su visais kitais.
Jis buvo labai gudrus, labai gražiai viską mokėjo sužaisti. Prabangios dovanos, jausmų rodymas – viskas buvo netikra. Teatras. Jam buvo palanku aštuonerius metus turėti tarną namuose. Valgyti pagaminta, namai sutvarkyti, pareina girtas – aš jį nurengiu, paguldau į lovą. Ko dar reikia?
Namuose turi partnerį, kai reikia, ir gali nueiti kitur“, – pasakoja vyras ir atskleidžia, jog sužinojus apie mylimo žmogaus neištikimybę, kilo net minčių apie savižudybę. Visgi, kai Wolfgangas viską paneigė, Mindaugas juo patikėjo ir nusprendė santuokos negriauti.
„Antrą kartą pasakė kaimynai. Kaimynė man pasakė: „aš turiu mažų vaikų, ar gali pakontroliuoti savo vyrą, kad kai tu išvyksti į Lietuvą, nebūtų vakarėlių“. Pagrąsino surinkti parašus ir mus iškraustyti.
Po antro karto ėmiau rinkti įrodymus. Namuose įstačiau kamerą. Buvo mano gimtadienis, siūliau jam skristi į Egiptą, bet jis pareiškė kad negali. Nupirko kelionę man ir mano geriausiai draugei. Gulėdamas pliaže viską matydavau per kamerą, kas vyko namuose.
Nuėjau pas savo advokatę, padaviau įrodymus, pateikiau skyrybų prašymą. Vaizdo įrašo naudoti negalėjome, bet visus susirašinėjimus galėjome pateikti. Visus šlykščius žodžius, įžeidinėjimus prieš mane“, – prisimena vyras.
Skyrybų „cirkas“
Mylimąjam atkeršyti Mindaugas nusprendė prie visų poros draugų ir artimųjų – per Wolfgango gimtadienį. Tiesa, po šio poelgio ėmė lįsti dar daugiau jo sutuoktinio „nuotykių“ – o galiausiai prasidėjo grąsinimai.
„Visus įrodymus jam pateikiau per jo gimtadienį. Pasakiau, kad turiu jam gimtadienio dovaną, ir įteikiau prie visų svečių. Mūsų svečiai visi vokiečiai, supranta vokiečių kalbą, visi suprato.
Grįžęs po spausdintuvu, ten kur rašalas, radau maišelius su narkotikais. Cirkas prasidėjo sekančią dieną. Namuose radau vyrišką rankinuką. Pakeliu jį, sunkokas, aš jį atidarau – ten narkotikai ir „Viagra“. Namo jis neparėjo, atsiuntė savo raumeningą draugą, jis barškina į duris – atidaryk. Įvaro tas vyras į mano namus pasiimti savo rankinuko ir sako, kad mano vyras jo draugas ir aš jam sugadinau gyvenimą.
Mane pradėjo gąsdinti, samdė vyrus su automobiliais, kad mane sekiotų, prasidėjo žinutės iš nepažįstamų numerių. Aš viską advokatei. Dar didesnę sumą prisiteisiau. Jau dvejus metus trunka skyrybos. Daug kainavo ir laiko, ir nervų, ir finansų“, – pasakoja M. Grudzinskas.
Visgi, visi šie sutuoktinio poelgiai tik dar labiau padidino jo po skyrybų prisiteistą sumą – galiausiai jam atiteko 50 tūkstančių eurų.
Vėl patikėjo meile
Sudaužyta širdimi pasibaigusi santuoka Mindaugui paliko ne vieną randą – vyrui sunku pasitikėti ir nauju mylimuoju, su kuriuo jis – jau metus.
„Visa pradžia atrodo tobula. Metai jau laiko kaip mes kartu. Susipažinome tiesiog gatvėje. Ėjau pasivaikščioti ir jis tiesiog ėjo gatve su dviem dukromis. 27-erius metus jis buvo vedęs moterį, bet vėliau suprato, kad vis tik jam patinka vyrai. Draugiškai išsiskyrė, palaiko santykius su buvusia žmona.
Jis manęs jau metus klausia, kada aš jam pasakysiu, kad jį myliu. Aš negaliu – metai laiko yra per mažai“, – tikina Mindaugas Grudzinskas, tačiau pokalbio pabaigoje išduoda – jau šį pavasarį norėtų ir vėl rengti vestuves.