Bene labiausiai nuskambėjęs ir visą pasaulį apskriejęs didelio šuns atvejis yra anglų mastifas Hercules, anglų
mastifas, sveriantis 128 kg ir turintis 96,5 cm apimties kaklą.
Guinness'o rekordų knygon jis pateko 2001 metais, tačiau išpopuliarėjo 2007. Taip atsitiko ne tik dėl įspūdingų parametrų. Visą pasaulį apskriejo nuotrauka, kurioje pavaizduotas miliniškas šuo, išdidžiai einantis greta arkliuko. Ir šuo, ir arkliukas – beveik vienodo dydžio.
Už šį šunį buvo dar didesnis šuo – tai anglų mastifas Zorba iš Jungtinės Karalystės, sunkiausias bei ilgiausias
visų laikų kada nors rekordų knygon įrašytas šuo, kuris 1989 metais, būdamas 8 metų amžiaus, svėrė 156 kg. Jo ilgis nuo nosies iki uodegos galiuko buvo 2,4 m, ūgis ties ketera – 94 cm. Dabar Zorba nebėra Guiness'o rekordų knygoje, kadangi jis jau seniai negyvas, tačiau vis viena niekada joks šuo nepralenkė jo savo gabaritais.
Iš Niu Džersio buvo kilęs dar vienas milžinas – anglų mastifas Moose. 2001 metų lapkritį jis tituluotas
didžiausiu Amerikos šunimi – svėrė 132 kg. Gan neseniai Moose nugaišo, būdamas 10 metų amžiaus. Jo šeimininkė Donna Vazquez teigė, kad jis buvo mylimas šeimos narys.
Masyvus šuo yra ir Kell, anglų mastifas ir Jungtinės Karalystės. Jis sveria 130 kg, jo kaklo apimtis – 96,5 cm.
Kiekvieną savaitę šis šuo suėda apie 100 svarų jautienos ir išgeria daugybę litrų ožkos pieno. Savaitinė jo maisto sąskaita – 300 dolerių. Per dieną šiam šuniui reikia kelių pasivaikščiojimų. Nors daug kas teigė, kad Kell yra nutukęs ir ligotas, jo veterinaras teigia, kad tai sveikas ir laimingas šuo.
Didelis šuo yra ir 4 metų amžiaus vokiečių dogo bei niūfaundlendo mišrūnas Samson. Būdamas 3 metų amžiaus jis
svėrė beveik 127 kg. Atsistojęs ant užpakalinių kojų, jis siekia 1,96 m aukštį. Jo krūtinės apimtis – 150 cm. Šiam šuniui užsakomi specialūs antkakliai, o norint jį aprengti šaltu metų laiku, teko užsakyti ponio gūnią.
Kandidatas į galimus didžiausius pasaulio šunis yra ir Neapolio mastifas Sheroo iš Anglijos. Dabar jis vis dar
auga ir sveria 124 kg. Jo savininkai tikisi, kad šuniui baigus augti jis taps didžiausiu pasaulio šunimi.
Aukščiausiu pasaulio šunimi 2004 metais paskelbtas vokiečių dogas Gibson iš Kalifornijos. Jo ūgis ties ketera –
107,2 cm. Kai atsistoja ant užpakalinių kojų, šis gyvūnėlis tampa dvimetriniu. Ankstesnis aukščiausias pasaulio šuo, Harvey, buvo 105,4 cm ūgio ties ketera.
Mažiausi pasaulio šunys
Mažiausias pasaulio šuo turbūt yra ilgaplaukis čihuahua Dancer. Jo ūgis – 10,4 cm, svoris – 510 g. Šunelis
gimė 2006 metų birželio 8 ir buvo toks mažas bei trapus, jog veterinarai norėjo jį eutanazuoti dėl galimų ateities sveikatos problemų. Šuns savininkė Jenny Gomes ignoravo šiuos pasiūlymus.
Gimęs Dancer buvo nykščio dydžio. J. Gomes netikėjo, kad jis išgyvens, tačiau darė viską, ką tik galėjo. Mikroskopinis šunytis išgyveno, tapo mažiausiu pasaulio šunimi ir kenčia tik nuo vienos bėdos – mažo cukraus kiekio kraujyje. Dancer labai draugiškas ir atidžiai prižiūrimas – namie visada paliekamas aptvare, o vienintelis šuo, su kuriuo jis gali žaisti, yra jo motina. Šis šunelis toks trapus, kad net nukritimas nuo kėdės
Mažučiukas buvo ir Danka, ilgaplaukis čihuahua iš Slovakijos. Jis svėrė 765,4 g ir yra 19 cm ilgio. Dabar
šis šuo jau negyvas.
Brandy iš Floridos didžiuojasi trumpiausio pasaulio šuns titulu. Nors jis ir sunkesnis už Danką, jo ilgis nuo nosies iki uodegos galiuko – tik 15,2 cm (matavimas atliktas 2005 metų sausį).
Atrodo, šiuo metu mažiausiu pasaulio šunimi laikomas „Big Boss“, 11,94 cm ūgio aukščio jorkšyro terjeras.
Ilgiausios ausys
Ilgiausios ausys išmatuotos 2004 metų rugsėjį. Jos priklauso bladhaundui Tigger iš JAV. Ausyčių ilgis – 34,9 ir
34,2 cm. Anksčiau ilgiausių ausų savininku laikytas basetas Anglijos. Jo ausų ilgis buvo 29,1 cm. Šio baseto senelis taip pat turėjo ilgiausias ausis.