• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakruojo dvare vyksta didžiausias Europoje vasaros gėlių, istorinės architektūros ir vizualiojo bei scenos meno kūrinių festivalis lankytojams žada nepamirštamą reginį.

10

Pakruojo dvare vyksta didžiausias Europoje vasaros gėlių, istorinės architektūros ir vizualiojo bei scenos meno kūrinių festivalis lankytojams žada nepamirštamą reginį.

REKLAMA

V. Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapno“ poemos inspiruotas festivalis žmonėms leis savo rankomis prisiliesti ir išbandyti pasaulyje jau nykstantį reiškinį – mechaninį teatrą. 

Spektaklis, nukelsiantis į magišką meilės pasaulį 

Mechaninis teatras – tai marionečių ar objektų teatras, kuriame vietoj aktorių vaidina judančios figūros, automatai ar mechanizuotos mašinos. Specialioje scenoje Pakruojo dvare senuoju mechaninio teatro principu bus atliekamas Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapno“ spektaklis, nukelsiantis kiekvieną žiūrovą į magišką meilės pasaulį, rašoma pranešime spaudai.  

„Iš medinių plokščių, kartu su skulptoriaus Daliaus Dirsės pagalba, mes sukūrėme tam tikrus mechanizuotus objektus. Bus galima pamatyti banga plaukiančią fėją, taip pat ir kitus Šekspyro poemos personažus, pavyzdžiui, audėją Metmenį. Aš tai vadinu teatrine eklektika.

REKLAMA
REKLAMA

Spektaklyje atsiskleis įvairūs žanrai – komedija, drama, psichologija, kaukių ir mechaninis teatras”, – atskleidžia spektaklio režisierius Andrius Povilauskas.  

REKLAMA

Mechaninio teatro ištakos siekia tūkstančius metų atgal, tačiau tikroji tokio teatro populiarumo banga į Europą atplaukė XVII a. Aktyvi technikos raida lėmė, kad XVIII a. – XIX a. pirmoje pusėje mechaninis teatras išgyveno pakilimo laikotarpį.

XIX a. pradžioje jis klestėjo ir Lietuvoje. Prie to smarkiai prisidėjo italų mechanikas Karlas Vise, kuris 1819 m. Vilniuje pastatė pirmąjį mechaninį teatrą. Italo kūrinys apjungė judančius paveikslus, mechaninius efektus, muziką ir kitus garso efektus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia inovacija neliko nepastebėta – mechaninis teatras buvo itin populiarus tiek tarp vilniečių, tiek tarp miesto svečių, dėl savo inovatyvių ir pažangių pasirodymų. Visgi visoje Europoje euforija ilgai netruko, mat atėję technologijų laikai po truputį gniuždė ir mechaninį teatrą. 

Mechaninio teatro dalyviais taps žiūrovai 

Pakruojo dvare istorija atgimsta iš naujo. Mechaninio teatro dalyviu galės tapti kiekvienas norintis. 

Pakruojo dvaras yra gyvasis paveldas, todėl čia žmonėms ir parodysime kaip atrodo mechaninis teatras bei leisime prie jo prisiliesti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie žiūrovai bus pakviesti į sceną, jie patys judins mechaninius objektus. Taip pat lankytojai galės užsidėti rankena valdoma kauke ir tapti spektaklio dalimi”, – pasakoja spektaklio sumanytojas A. Povilauskas. 

Spektaklio dalimi bus ir aktoriai Evaldas Stokė, Giedrius Arlauskas, Donatas Kalkauskas, kurie kartu su „Vasarvidžio nakties sapno” personažais ir žiūrovais gvildens meilės temą bei ieškos atsakymų į amžinus klausimus. Kodėl žmogus įsimyli ir kodėl meilė kartais staiga dingsta?  

REKLAMA

Magiška kelionė per prisiminimus ir svajones 

Mechaninis teatras taps puikia įžanga į tolesnius nuotykius ir romantišką atmosferą Pakruojo dvare.

Po spektaklio pabirę po dvaro parką lankytojai atras tikrąjį „Vasarvidžio nakties sapno” mišką, su dangaus supynėse šokančia fėjų karaliene Titanija, kelią vasarvidžio naktyje rodančiu elfų karaliumi Oberonu ar apie jausmų dviprasmiškus kerus geriausiai žinančiu Paku.

Lankytojų laukia nepamirštami akrobatų ir cirko artistų pasirodymai bei triukai. Abejingų nepaliks gėlininkų sukurtos įspūdingo grožio kompozicijos ir milžiniškos gėlių skulptūros, o milijonų žiedų ir žiedadulkių kerai apsvaigins ir nuneš į svajonių bei prisiminimų kupiną pasaulį.  

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas “ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų