• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dviejų dukrų mama Ineta Stasiulytė turi vieną auksinį patarimą, ką geriausia galėtų padaryti kiekviena vaikų turinti ar dar jų besilaukianti moteris.

Dviejų dukrų mama Ineta Stasiulytė turi vieną auksinį patarimą, ką geriausia galėtų padaryti kiekviena vaikų turinti ar dar jų besilaukianti moteris.

REKLAMA

„Atsipūsti. Net tada, kai dar esate nėščia, ir gimdymo metu, ir po jo. Jie vis tiek užaugs“, – pataria moteris pranešime spaudai.

Stengėsi neapsikrauti daiktais

Trečiadienio vakarą Ineta renginyje „Mamų vakaras“ „Baby City/Toy City“ parduotuvėje susitiko su daugybe besilaukiančių mamų, kurios įdėmiai klausėsi specialistų patarimų ir „mamiškų“ žinomos aktorės pamąstymų apie motinystę.

I.Stasiulytė buvo, kaip niekad atvira – papasakojo apie tikėjimą minčių galia ir sąmoningu nusiteikimu: „Jei išgirsdavau, kai kas nors pasakoja apie ramų kūdikį, prašydavau papasakoti dar daugiau ir lyg sugerdavau į save tas mintis. Ir atvirkščiai, jeigu kas nors skųsdavosi – nukreipdavau kalbą ir stengdavausi neklausyti.

Taip pat visada sau viduje sakiau, kad gimdymas bus pati pati didžiausia šventė, todėl vos pajutusi sąrėmius pasidažiau blakstienas ir tik tada išvažiavau į ligoninę.“

REKLAMA
REKLAMA

Būtent meditacijos, sąmoningo kvėpavimo pratimai ir susitelkimas į savo mintis ir buvo didžiausias pasiruošimas gimdymui, nes, Ineta juokdamasi prisipažino, kad spalį gimusiai dukrai Frėjai naujagimio krepšelį ruošė vos keletas savaičių iki kelionės į ligoninę.

REKLAMA

„Žinojau, kad jeigu ko nors pritrūksiu, nuvažiuosiu ir nusipirksiu. Nenorėjau apsikrauti daiktais, todėl įsigijau tik svarbiausius reikmenis ir vežimėlį, kurio modelį rinkausi pagal savo poreikius – nedidelį ir manevringą“, – dalinosi patirtimi dviejų dukrų mama salę prajuokinusi pasakojimu, kaip su savo nedideliu manevringu vežimėliu norėjusi pasivažinėti po mišką ir jau pusiaukelėje suprato, kad tiek vežimėlį, tiek vaiką teks parsinešti, nes pravažiuoti buvo neįmanoma.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkis asmeniškai

Jai pritarė ir vežimėlių ekspertai, kurie, kaip vieną svarbiausių vežimėlio pasirinkimo aspektų ir pabrėžė, kad nėra tinkančio vežimėlio visiems, todėl rinktis reikėtų išsigryninus savo poreikius.

„Subtiliu dizainu ir unikaliais spalvų deriniais išsiskiriantis „Luno“ vežimėlis yra patikimas pirmųjų jūsų mažylio kelionių palydovas, kuris dėl itin lengvo ir tvirto termo lopšio, leis jaustis mažyliui saugiai bei komfortiškai“, – teigė vežimėlių prekinio ženklo „Noordi“ atstovė Berta Šarkanienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paradoksalu, bet populiariausi vežimėliai sulaukia daugiausiai atsiliepimų tarp kurių yra įvairių nuomonių, todėl labiausiai rekomenduoju pasikliauti savo įspūdžių, – patarė parduotuvės ekspertas Saulius. – Dažnai tėvams koją pakiša ir mitai, pavyzdžiui, kad žiemą gimusiam kūdikiui reikėtų didesnio lopšiuko. Sakyčiau, atvirkščiai, nes vos gimęs vaikutis dar bus toks mažytis ir vietos tikrai užteks, o štai gimusiems vasarą po pusmečio ateis žiema, vaikutis bus paaugęs ir reikės daugiau vietos, todėl erdvesnį lopšiuką turėtų rinktis būtent pastarųjų vaikučių tėvai.“

REKLAMA

Vežimėlis – ne palapinė

Būsimoms ir esamoms mamos apie pirmąsias dienas namuose ir apsilankymus lauke patarimus dalino ir akušerė, tėvystės mokyklos „Gandro lizdas“ įkūrėja Ieva Girdvainienė. Ji pripažino, kad Lietuvoje tėveliai kartais pritingi ir į lauką išsiruošia ne kasdien, nors pasivaikščiojimai gryname ore turėtų būti privalomi visiems.

„Kada pirmą kartą išeiti į lauką su vaikučiu? Tai jūs padarote išvažiuodami iš ligoninės, – juokėsi Ieva. – Todėl patariu nelaukti, ir jei lauke nėra šalčiau nei -10, nepučia žvarbūs vėjai, į lauką vežimėlį su mažyliu išstumkite jau kitą dieną po grįžimo namo. Pirmą kartą pabūkite tiek, kiek galite, 5, 10 ar 15 minučių. Kitą dieną laiką ilginkite bent dešimčia minučių ir taip kasdien, kol jau išsiruošite bent porai valandų.“

REKLAMA

Ieva pastebi, kad daugelis tėvų mėgsta perkaitinti mažylius – aprengia ne tik šiltu kombinezonu, bet dar įdeda į vokelį, užkloja šiltomis anklodėmis. Perkaitimas tolygu peršalimui ir reikia labai stebėti savo vaiko temperatūrą – palieskite kūdikio kaklo raukšlę tarp sprando ir galvytės ir jei jaučiate bent šiokį tokį drėgnumą, sukaitimą, vieną sluoksnį drabužių ar antklodžių nuimkite.

„Taip pat tėvai vaiką mėgsta uždengti ir uždaryti vežimėlyje, kad tik koks vėjelis ar saulės spindulėlis nepagautų. Vežimėlis ne palapinė ir geriausia vaikus vežioti atidengus stogelį, neapdengus jokiais užklotais“, – pataria Ieva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mamų vakaras“ tradicinis renginys, kuriame specialistai dalinsis įvairiais patarimais, o apsilankiusios būsimos ir esamos mamos, tėčiai gaus ne tik naudingų žinių, bet ir dovanėlių. Kitas susitikimas – gegužės 8 d. ir jo metu bus kalbama apie tai, kaip pasirinkti kūdikio kraitelį ir daiktus mamoms į ligoninę.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų