Dainininkui Stano veiklos užtenka: jis ką tik išleido antrąją knygą, o po mėnesio jau žada įsteigti Lietuvos pop atlikėjų profesinę sąjungą.
Kodėl savo knygą pavadinote „Neįtikėtinos istorijos“? Kas tose istorijose neįtikėtino? (Naujoje Stano knygoje yra apysaka „Istorija apie mažąjį princą“ ir šeši trumpi, šmaikštūs apsakymai).
Tai fantasy žanro kūrinys, nei pasaka, nei apysaka, kažkas tarp realybės ir pasakos. Pavadinti tuos kūrinius pasakomis būtų pernelyg banalu, tai neatitiktų esmės.
Jautėte kitų šio žanro autorių įtaką?
Skaičiau J. K. Rowling kūrinius, tačiau jos knygos nebuvo mano įkvėpimo šaltinis. Nes fantasy pradininkas yra A. de Saint-Exupéry ir jo „Mažasis princas“.
Ar planuojate surengti šios knygos pristatymo vakarą?
Po poros savaičių knygą bus galima įsigyti prekybos centruose, tuomet ir darysime pristatymą.
Kas Jums teikia daugiau malonumo – rašymas ar skaitymas?
Labai sunku atsakyti į tokį klausimą. Tiek rašydamas, tiek skaitydamas pasineri į visiškai kitą pasaulį, kurį susigalvoji pats arba tai būna kažkokie konkretūs autoriaus vaizdiniai, kuriuos jis pasiūlo tau. Čia yra didžiausias skaitymo ir rašymo malonumas – pasinerti į vaizduotės pasaulį.
O ar pažįstate daugiau muzikantų, kurie rašytų ne tik dainų tekstus, bet ir prozą ar poeziją?
Daug tokių yra. Pavyzdžiui, Mia.
Ji irgi ruošiasi išleisti knygą ar tik sau rašo?
Ji daug ką planuoja, bet kas išeis, dar nežinau. Manau, kad turi kažką išleisti, nekvaila moteris yra, turi ką pasakyti.
Neseniai įsigijote savo įrašų studiją. Ten ir kiti muzikantai įrašinėja dainas. Ar nepavargstate nuo jų draugijos, nesinori pabūti vienam?
Ne, viskas tvarkoj. Gyvenime užtenka vienatvės. Apie vienatvę yra ir mano knyga.
Esate ir muzikos prodiuseris. Kieno dainas iš Jūsų prodiusuojamų atlikėjų reikia mažiausiai tobulinti?
Miai. O pavyzdžiui Fainai dar reikia tobulinti.
Girdėjau, kad Jums buvo kilusi idėja įsteigti Lietuvos popmuzikos atlikėjų profesinę sąjungą. Ar šie planai įgyvendinami?
Ši sąjunga bus įsteigta po mėnesio. Jau esame parengę įstatus.
Gal galite daugiau papasakoti apie šią sąjungą?
Tik tuomet, kai ji bus įsteigta.
Ar sulaukiate daug jaunų žmonių prašymų, kad padėtumėte tapti žvaigždėmis ar leistumėte nemokai įrašyti dainas Jūsų studijoje?
Ne, kol kas niekas to neprašo.
Esate pasiėmęs keletą paskolų. Ar nesunku jas išsimokėti šiais laikais, kai visi kalba apie finansinę krizę?
Ne, viskas labai puiku.
Gal galite pasakyti, kas yra „delfiniškas gėris“?
Metaforiškas klausimas... „Delfiniškas gėris“ – tai buvimas draugų, bendraminčių būryje, bendravimas, kalba, kurią supranta tik tam tikri žmonės, kuria galima susikalbėti tik su bendraminčiais.
Mėgstate savaitgaliais nukeliauti į kitus Europos miestus. Gal galėtumėte patarti, kur būtų galima praleisti šį pavasario savaitgalį?
Manau, kad dabar nebereikia toli važiuoti, galima ir Lietuvoje puikiai praleisti savaitgalį, pavyzdžiui, kur nors kaimo sodyboje. Tikrai bus mažiau problemų.
O koks Europos miestas Jums vis dėlto labiausiai patinka?
Vilnius. Man visuomet čia labai malonu sugrįžti, tai labai artimas miestas, nejaučiu nostalgijos svetimiems kraštams.
Esu skaičiusi Jūsų pasisakymą ir politine tema: viename interviu kalbėjote, jog JAV padarė klaidą užpuldama Iraką ir dėl to gali kilti Trečiasis pasaulinis karas. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu dabar?
Dabar viskas labai pasikeitė. Šiuo metu pasaulyje vyksta tokie dalykai, prieš kuriuos karas, netgi pasaulinis, tampa nebe toks reikšmingas. Pasaulyje nebeužtenka maisto. Apie tai nešneka, tačiau trečiojo pasaulio šalyse per praeitus metus maisto kainos išaugo beveik dvigubai. Dėl šių dalykų jau po kelių metų prasidės dideli neramumai. Dėl maisto ir gamtos išteklių XXI amžiuje vyks didžiausi karai.
Gal esant tokiai situacijai vertėtų investuoti į žemę ir užsiimti ūkininkavimu?
Tikrai nepamaišytų. Arba užsiimti genetine inžinerija ir kurti genetiškai modifikuotus produktus.
Bet juos valgyti tikriausiai nėra labai sveika?
Kol niekas nepasakė, kad nesveika, tol sveika.
Ar jau turite minčių apie trečią knygą?
Konkrečiai nieko negalvoju, bet turiu planų „ne nerašyti“.
Paskutinis klausimas: kaip manote, koks galėtų būti J. Biliūno apsakymo „Brisiaus galas“ tęsinys?
Būtų galima padaryti šio kūrinio parodiją, sarkastišką, juokingą pasakojimą, kaip Brisius patenka į pragarą, o paskui į rojų. Būtų kaip Fausto kelionė.
Ačiū už pokalbį.